ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.06.2024. u 18:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
53,00
16.589
313
53,00
53,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Nemam vremena listati unatrag. Da li je vec netko objavio da su ugovorena 2+2 panamaxa u Kini? Isti skver u kojem imaju isporuku ove godine. [thumbsup]

Hjah, Tech.. da netko to objavi prije tebe… morao bi ga najprije ubiti
[thumbsup]

Valjda ce Zuti nabaviti motore na vrijeme ovaj put. Ako ne da mi organiziramo proizvodnju u Koncaru[thumbsup].

Iskreno, nadao sam se handyima, no valjda Uprava zna bolje…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Bas gledam kako je 11.1.2008 BDI bio 7949 a ATPL na 3365kn. Danas smo sa BDIem na 8162 a ATPL je na 2739kn. Nije da moramo na 3300 ali bilo bi kulturno da uhvatimo “barem” 3000kn pri ovom BDIu.

http://www.schaeffersresearch.com/commentary/content/dryships+inc+drys+pulls+back+to+support/trading_floor_blog.aspx?single=true&blogid=83142

Evo, mogao bi DRY-S potegnut preko 120$ u idućem periodu.[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Hoće li sada prestati prodavati i namjerit se kupnji?

opala!

Ukoliko su, a vidim da jesu, naši analitičari uvidjeli da brodarski sektor je jedna od najperspektivnijih ulaganja u 2008. godini, a BDI bude išao preko 10.000 bodova, sve ispod 4.800,00 -5.000,00 kn. bilo bi loše.
Iskreno, mislim da će vrijednost ATPL-a biti puno iznad zadanih okvira 3.600,00-3.800,00 kn.

Možda preoptimistično.

Evo kako vani reagiraju brodari na vijest o povečanju vozarina
DRYSHIPS INC. Up +6.33%
DIANA SHIPPING INC. Up +6.27%
EAGLE BULK SHIPPING Up +2.35%
EXCEL MARITIME Up +3.79%
GENCO SHIPPING Up +6.34%
QUINTANA MARITIME Up +3.35%
TBSI INTERNATIONAL Up +7.43%

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


Ukoliko su, a vidim da jesu, naši analitičari uvidjeli da brodarski sektor je jedna od najperspektivnijih ulaganja u 2008. godini, a BDI bude išao preko 10.000 bodova, sve ispod 4.800,00 -5.000,00 kn. bilo bi loše.
Iskreno, mislim da će vrijednost ATPL-a biti puno iznad zadanih okvira 3.600,00-3.800,00 kn.

Možda preoptimistično.

dobit za 2007. će biti oko 210 milja ili EPS 150 kn. a uz cijenu od 2700 kn to je p/e 17. Nadam se redovnoj dobiti u 2008 u iznosu od 350 milja (a tu je još prodaja brodova). recimo da bi se atpl trebao tržiti na nekih p/e 20 mislim bi realna cijena trebala početkom 2009. biti 5000. još je tu pomlađivanje flote i proširivanje što je dodatni plus. mislim da moje prognoze nisu preoptimistične, a mislim da bi do cifre od 5000 mogli i prije 2009. doći. Pozdrav!

Ožujak mjesec prdstavlja ciklički porast vrijednosti, odnosno uvertira onog što će se odvijati početkom travnja mjeseca, pa nadalje, BDI preko 10.000 bodova, a recimo DRY-S preko 120$.

Da osobno ne mislim tako, ne bih sada pisao na temi ATPL, sada se samo postavlja pitanje da li će naši brodari popratiti porasta vrijednosti, odnosno trendova brodara u svijetu.

Još uvijek su evidentni prelasci MF iz OIF-ova, zato i stojimo tu i gdje jesmo.

I sada ulagači koji vjeruju u financjsko tržište kapitala moraju, htiijeli oni to ili ne, moraju čekati da gospoda završe svoju “poslove”, samo što se to sada odvija, recimo malo suptilnije.

Sve je to divno i krasno kolege moji dragi, al nejdemo mi nigdje dok god se ovi silovatelji ne smire i riješe to što imaju. Ne pomaže tu ni BDI ni Drys ni ništa. Ogroman je free float, puno ja rasla prošle godine.Kapitalizira se dobit. Jeste li se ikad upitali, tko pobogu stalno prodaje? Ovo traje još od 10-og mjeseca permanentno bez prestanka. Kad god se nazre neki pozitivan pomak, evo ih fljas sa 100-ticama, 200-ticama, 500-ticama, 1000-icama. Ja sam ovo prestao gledat. Imam dosta ATPL-a, al nisam pretjerano optimističan. Nek se paca… Srećom pa imam jednog brodara bez takvog prokletstva[thumbsup]

I'LL BE BACK


Nemam vremena listati unatrag. Da li je vec netko objavio da su ugovorena 2+2 panamaxa u Kini? Isti skver u kojem imaju isporuku ove godine. [thumbsup]

Pregovori su u zavrsnoj fazi, ugovori ce biti potpisani za dva-tri tjedna.


mamus: ” Ukoliko su, a vidim da jesu, naši analitičari uvidjeli da brodarski sektor je jedna od najperspektivnijih ulaganja u 2008. godini, a BDI bude išao preko 10.000 bodova, sve ispod 4.800,00 -5.000,00 kn. bilo bi loše. Iskreno, mislim da će vrijednost ATPL-a biti puno iznad zadanih okvira 3.600,00-3.800,00 kn. Možda preoptimistično. ” dobit za 2007. će biti oko 210 milja ili EPS 150 kn. a uz cijenu od 2700 kn to je p/e 17. Nadam se redovnoj dobiti u 2008 u iznosu od 350 milja (a tu je još prodaja brodova). recimo da bi se atpl trebao tržiti na nekih p/e 20 mislim bi realna cijena trebala početkom 2009. biti 5000. još je tu pomlađivanje flote i proširivanje što je dodatni plus. mislim da moje prognoze nisu preoptimistične, a mislim da bi do cifre od 5000 mogli i prije 2009. doći. Pozdrav!

Apsolutno se slažem sa tobom u svemu . Nadam se ukupnoj dobiti (zajedno sa prodajom 2 broda) od oko 700 mil kn.


[thumbsup]

sta je ovo danas promet 10kom… tema pala ne trecu stranicu… malo citam i ove cifre od 5000 uz navedene ”analize” i ne izgledaju tako preoptimisticno… zivi bili pa videli

Glory, glory, Man United!!

New Report

Close