ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 10:52
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,41
106.393
2,030
52,40
52,80
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Supre su na 19 500 usd.

tin, 24.08.2022. u 15:12

Što se tiće BDI …mislim da trenutno rovari po dnu.

 














 

 

Kolega tin, nadam se da ste u pravu za BDI.

Svako dobro i vratite nam se tamo preko.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Fini pad,  nadam se da je kraju.  Do grla sam se nakupovao, gotovo je sa kupnjom.  Vrijeme je da krene zelenjava iduci tjedan.  Previše je i ovo zaronilo,  dotaklo dno nadam se.  Divka od 60 kn nas neće izvuć iz ovog blata.  IB savezniče izbavi nas 🙃😉 glasaj za sirotinju uzmi 7 milja razlike 🚀

Tradewinds je stavio fotku oštećenja na AP Revelin.

Evo i slike u članku

 

https://www.tradewindsnews.com/casualties/atlantska-handysize-seriously-damaged-in-us-collision/2-1-1282685

 

 

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Bome su prestrašili neke danas.

Vani sve u plusu, GOOGL u Oslu preko +3%, oni se ne boje izgleda.

 

BabaLuji, 24.08.2022. u 17:50

Fini pad,  nadam se da je kraju.  Do grla sam se nakupovao, gotovo je sa kupnjom.  Vrijeme je da krene zelenjava iduci tjedan.  Previše je i ovo zaronilo,  dotaklo dno nadam se.  Divka od 60 kn nas neće izvuć iz ovog blata.  IB savezniče izbavi nas 🙃😉 glasaj za sirotinju uzmi 7 milja razlike 🚀

BPI pada neprekidno 23 dana, bez ijednog zelenog dana. Naravno da ne može  unedogled i da je blizu točka kad će stati i doći u okret u zeleno.

Sva je sreća da na ovoj dionici uvijek ima netko tko brine o njenoj cijeni. A taj ima dovoljno i novca i dionica.

GOGL je tek objavio rezultate za Q2. Danas već pada 3 %

 Od prvog dana kolovoza iz naših luka su isplovila 44 broda s ukrajinskim žitaricama i to prema 15 zemalja. Ukupno je u pitanju milijun tona proizvoda. Dobili smo zahtjeve za još 70 brodova – naglasio je Zelenski govoreći o izvozu pokrenutom nakon sporazuma koji je postignut s Turskom i Ujedinjenim nacijama krajem srpnja.

Nije nešto ali ipak veseli.  Kinezi sa poticajima će ubrzo da se pridruže. Jesen stiže dunjo moja puno se očekuje.

Ne znam što više misliti, futuresi  za Panamaxe pa čak i Supramaxe za početak 2023.pokazuju vozarine od ispod 11.000 USD što bi značilo već i vožnju s gubitkom.

Tko tu više može biti pametan, sve se brzo mijenja.

Izglasa li se 60 kn svi će ovi prodavači uskakati na vrat i na nos ponovno u vlakić.

Kojih 60?

Vozarine ne stoje dobro u ovo doba godine, šta tek slijedi dogodine?

Ps

Inflacija i rat su izgleda srušili vozarine!

Gdje je kraj inflaciji i ratu?

 

Lp

Mislim da nitko više ni ne bi htio da bude 60 kn, jer svi vide kakva je situacija s vozarinama i da je bolje da imaju rezervu za budućnost, jer ne zaboravimo da stižu i 2 novogradnje koje treba platiti, a ako vozarine tada budu loše trebat će im svaki USD.

Vidim da je forumaš prodao😂

Inflaciju će srušiti recesija koja se čini neizbježnom.

Utjeha su vozarine po kojima voze brodovi atpl, kao i posao sa Rusima. Oni dobro plaćaju pa ako zapne mogu i ostatak flote tamo uposliti za dobru lovu. Žito, ugljen preskupo svi za sada čekaju zimu da krenu u nabavu. Plin i nafta idu iz rusije preko osam ruku, vjerovatno će tako ugljen i žito. Totalno ludilo sa brodskim rutama, otvaraju se neka nova tržišta kaos. Treba makar koji mjesec da se to posloži, potražnja nije upitna s obzirom na alternativu (svijeća + dekica)

New Report

Close