ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.03.2024. u 12:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
44,00
2.200
50
43,50
44,70
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Cim bdi malo padne novi rat krene. Nema straha vozarine ce otici visoko sve rute su promijenjene. Ukrajina, Rusija, Tajvan, Kina manjak brodova, scrap. Ne znam sto se jos treba dogodit da vozarine ne odu na nove rekordne razine. Samo ne znam ovi brodovi sto su krenuli, morati ce krug oko svijeta kao nedavno problemi sa Suezom koji su vec zaboravljeni. Kugla kaze da su brodari trenutno svicarska banka…

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/na-velika-vrata-se-vraca-najprljaviji-fosilni-izvor-energije-njemacka-ga-je-spremna-uvoziti-sa-svih-strana-svijeta-foto-20220804

 

Kuha se nešto

Od vrha 6. listopada  prošle godine kada je BDI bio na  5.650 sada je na samo 28 % te brojke, odnosno 1.603 boda. Da li je realno očekivati da bi trebalo doći do nekakvog oporavka.  Ja se nadam da je realno.

Citate li izvjesca? Tema za to vam je bdi. Vozarine za atlantsku su odlične, a bdi je nizak zbog najvećeg utjecaja capesize brodova koje atpl nema. Crnacenje za zaraditi 20 kn i toliki ciganluk bez konkretnog doprinosa temi. Ovo je period kada su i inace vozarine najnize, sad ce krenuti rast i najveci se ocekuje u listopadu. Imate puste grafove pa pratite ako zelite usicariti za svoj burek. 

Uzme li se da su operativni troskovi 5500$ sve ostalo je zarada pa sada neka svatko racuna, bdi i ostalo. Bitno da dobit svaki kvartal raste, trenutno tvornica novca na ovako losoj burzi uz odlicnu likvidnost…

Burek bate jezik odrali ne bi li bureka dnevnog zaradili.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Nije baš točno da je ovo period najnižih vozarina. Vozarine čak i za brodove koje vozi ATPL padaju danima. Inače se slažem da su vozarine još uvijek zadovoljavajuće, ali recimo Pmax se plaća manje nego dugoročni ugovori koje ATPL ima.

Ovdje je krenuo trend vozarina u minus zbog najave recesije najesen.

Tren puno govori!

 

Lp

Trend pada vozarina, trend rasta dionice. Nekako ne ide zajedno. 5% rast a slijedi smak svijeta na jesen. Nema nista jeftino inflacija i na dionicama…

BabaLuji, 05.08.2022. u 17:37

Citate li izvjesca? Tema za to vam je bdi. Vozarine za atlantsku su odlične, a bdi je nizak zbog najvećeg utjecaja capesize brodova koje atpl nema. Crnacenje za zaraditi 20 kn i toliki ciganluk bez konkretnog doprinosa temi. Ovo je period kada su i inace vozarine najnize, sad ce krenuti rast i najveci se ocekuje u listopadu. Imate puste grafove pa pratite ako zelite usicariti za svoj burek. 

Dobro, onda BPI. U piku je bio 4.328, a sad je 1.967. To je na 45,4 %. Neka se zarađuje. Drago je meni da ATPL zarađuje. Da me ne bi netko krivo razumio.

Ovdje veliju da je srpanj, barem što se tiče kineske potražnje za ugljenom bio dobar.

 

…”Kinesko  tržište rasutog tereta doživjelo je ekspanziju u srpnju jer su visoke temperature u raznim dijelovima zemlje potaknule potražnju za električnom energijom, a sukladno tome i ugljenom za termoelektrane, pokazali su industrijski podaci.

Na mjesečnoj razini, kompozitni indeks za rasuti teret, koji mjeri troškove prijevoza na tržištu obalnog pomorskog prometa, porastao je 8,9 posto na 1.142,32, prema Shanghai Shipping Exchange (SSE).

Podindeks ugljena u tom je razdoblju zabilježio najizrazitiji porast od 13,4 posto, a slijede žitarice i metalne rude, koji su porasli za 7,4 odnosno 3,6 posto, pokazuju podaci” …

 

Može li se poštovani dioničar koji je dao protuprijedlog o dividendi od 60 kn, javiti i na ovaj forum da ga privatno kontaktiramo za davanje punomoći za skupštinu 31.8.2022.

lapad, 08.08.2022. u 13:54

Može li se poštovani dioničar koji je dao protuprijedlog o dividendi od 60 kn, javiti i na ovaj forum da ga privatno kontaktiramo za davanje punomoći za skupštinu 31.8.2022.

Nema potrebe, jer su vodeći dioničari već podržali taj prijedlog o dividendi od 60 kn!
Ali iz “psiholoških” razloga nisu sami htjeli dati takav inicijalni prijedlog

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

Tu sam, slobodno pitajte ako vas zanima.

Vezano za GS stvari su jednostavne, treba osobno otići ili dati ovjerenu punomoć nekome tko će biti prisutan do 24.08.2022.

Obrasci su dostupni na stranicama ATPL:

https://www.atlant.hr/glavna_skupstina.php

Za one koji žele dati punomoć direktno meni, moje osobne podatke i adresu imate u protuprijedlogu.

Nadam se da sam pojasnio proceduru.

 

 

When speculation has done its worst, two and two still make four.

klackalica, 08.08.2022. u 15:36

 





lapad, 08.08.2022. u 13:54



 

Može li se poštovani dioničar koji je dao protuprijedlog o dividendi od 60 kn, javiti i na ovaj forum da ga privatno kontaktiramo za davanje punomoći za skupštinu 31.8.2022.

 



 

Nema potrebe, jer su vodeći dioničari već podržali taj prijedlog o dividendi od 60 kn! Ali iz “psiholoških” razloga nisu sami htjeli dati takav inicijalni prijedlog

Odakle ovakve informacije? Jel to opet naganjanje za burek ili ima istine u ovoj konstataciji?

New Report

Close