ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.03.2024. u 19:59
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
44,00
2.200
50
43,50
44,70
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Panamaxi trenutno voze po prosječnih 21.270 dolara po danu.

Dokle god je BPI iznad 2.000 bodova dobro se zarađuje.

Pmaxi voze neovisno o trenutnom BPI-u jer su na dugoročnim ugovorima. Indeksiranje se radi godišnje ili polugodišnje, eventualno kvartalno, nikako dnevno.

Tko bi rekao da ćemo mi doći iznad ino brodara

https://www.tradewindsnews.com/esg/industry-project-aims-to-cut-shipping-emissions-by-ending-sail-fast-then-wait-/2-1-1254004

Ide novi projekt u svijetu, vozi sporo naplati duplo bez cekanja 🙃😉

A zasto bi bili ispod ino brodara kad isti isplacuju kvartalne dividende a nasa kraljica jos nista

https://tradingeconomics.com/commodity/coal

Ugljen na rekordnoj razini, vjerovatno zato sto nema potraznje, logicno 🤔🙃📈💪

Ajmooo a bit ce i skuplji

Ponukana ovom rasprodajom zadnjih dana, uputila bi pitanje koji je razlog tome? Ako se svi slazemo da ce rezultat 2q biti barem “dobar”, a sve naznake su da ce iduci biti bolji, zasto bi trebalo bas sada prodati dionice? Obavljeno je nekoliko dokovanja u proslom kvartalu, $ snazno raste, vrijednost brodova nikad visa, knjiga orderbooka nikad niza, izgledna isplata dividende, po zadnjem kvartalnom izvjestaju prosjek vozarina sve bolji… Sto se tice konkretno ove dionice, ne vidim nista negativno. Mogu jedino pretpostaviti da je sentiment i ovo povukao. Dakle, sve pada, sve se rasporodaje, ide recesija, inflacija, depresija je zavladala pa je bolje da sam u cashu. Ovakav stav mi nije uvijek razumljiv.

Uglavnom, ja nista ne prodajem. Ako se nastavi pad samo cu jos kupovati. Kupovala sam puno i u ono vrijeme korone i definitivno tada nisam pogrijesila. A vas samo gledam sta radite i sve cu vas u knjizi procitati. :))))

Prodani supramaxi 2012.g:

Neutrino 58.500 2012 kawasaki 24.0 m$ SS/DD due

AP STON 57.500 2012 stx korea 19.5 m$ SS/DD due

Vidite li kako se upravlja s firmom?

Stabilni smo, ovi vani padnu i “prerastu” kraljicu x2 dok ona lagano ima svoj tempo. U iscekivanju izvjestaja tu smo gdje jesmo jos neko vrijeme. Sa sjetom u ocima cemo spominjati nedavnih 400 do kraja godine.

Odmah se lakše diše dok vidimo kako ovi vani divljaju s cijenom.

Kraljica je ipak kraljica, pa je frizura postojana, a cijena stabilnija.

Ili ipak sutra na otvaranju poskoči? Tipujem i navijam za ovo drugo,

ali promatrajmo.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

kolega Lapad Ston je prodan u 3 mjesecu ali ne i predan predan ce biti u 10 ili 11 mjesecu a do tada ce zaraditi tu razliku od 5-6 mil dolara

snupy, 19.07.2022. u 22:31

kolega Lapad Ston je prodan u 3 mjesecu ali ne i predan predan ce biti u 10 ili 11 mjesecu a do tada ce zaraditi tu razliku od 5-6 mil dolara

 

Nije to poanta nego namjerno usporedjuje japansku i kinesku gradnju iako zna da je japanska uvijek skuplja 10-20% nego kineska, ali sve jedno namjerno to koristi iako to sve zna.

Ignore : renči

Jel ja to dobro vidim iz revidiranog izvješća da je sveobuhvatna dobit za prošlu godinu

881 milijun kuna? Isfinancirana su dva nova broda i ide divka od 20 kuna.

Sutra party na palubi ?

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

#Lapad

 

bla bla bla

I sve jedno japanac ce biti skuplji od stx-a 10%, uostalom usporedjujes prodaju od prije 3 mjeseca sa deliverijem nakon 7-8 mjeseci, sa trenutnom prodajom. Pa ne racunas premijju na rizik preuzimanja tako daleko, ne racunas ni na uplatu predujam unaprijed, ne racunas ni na smanjen rizik atpl tokon godine zbog unaprijed osigurane prodaje i planiranja cashflowa za investicije i rizika marketa za prodaju da su prodavali nakon 7 mjeseci, niti racunas ekonomsku korist do trenutka deliverija, ah da, da je bilo zaraditi na atpl

Ignore : renči

Glavni izvršni padobranac je do prije 5-6 godina mislio da je supramax brat od supermena a sad je na čelu Atlantske.

Zbog toga i imamo ovo što nam se događa od početka superciklusa.

Nekad je Atlantska podučavala, spremala, budučeg direktora 10 godina za preuzimanje te dužnosti.

A od nedavno s Marsa na čelo Atlantske.

New Report

Close