ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dali netko zna kako stojimo sa scrapom pd 2021-2024 godine pitah na drugom forumu pa nitko da pisne

Kad vidim pad uvijek pogledam vijesti da nije brod torpediran🙄 da nisu vozarine preko 30 000$ pa i nekako.

Zanimljivo je koliko vani puta narastu i padnu da kod nas ne znaju koga da prate. Kojim putem krenuti rekao bi Bare… Previse spekulanata cini se

Vanka kad uprave donesu odluku kad je glavna skupstina onda je i bude ovi nasi mijenju datume kao da je to njihova privatna prcijia a da ne spominjem da nisu dali na vrijeme ni revidirano konsolidiran za 2022godinu

Svake godine kasne sa revidiranim izvjescem.

Nista novo.

Najavili su vec prije da ce kasnit, nista novo uostalom. Prodas i miran ako nisi zadovoljan kompanijom i ulozis u đuru primjer recimo.

https://live.euronext.com/en/product/equities/BMG396372051-XOSL

Vani klasika

Kupci se još nećkaju, misle da će biti još ispod 520, ali prošla je baba s kolačima jučer. Jučer GOOGL +9%.

Zaboravio sam dodati, da ne bi neki rekli kako su neki dan brodari vani i pali dosta, GOOGL je u zadnjih mjesec dana porastao +30%.

Dry Bulk Carriers’ Prices Up by 85% on Average Since the Start of 2021

 

Atpl je pogodila sa narudzbom brodova mada to cijena dionce bas i nije valorizirala, cijena ide samo gore kao nekretnine u Hrvatskoj… Stare krame ce voziti dok se ne raspadnu cini se i zaradivati fine novce

Stiže recesija ili stagflacija, pišu svi strani portali, a u Hrvatskoj se zabija glava u pijesak i misli se, valjda neće nas pogoditi, taman nam je krenulo. Ali kad to krene ide cijeli svijet u krizu. Amerikanci će se kao i obično prvi izvući, jer su oni i uzrokovali ovu krizu,dok će se ostatak svijeta boriti sa svim nagomilanim problemima, od prevelikog duga, do povećanja kamata na dug. Neće ni Atlantsku plovidbu to zaobići, što god tko ovdje pozitivno pisao.

@revelin

Pa burze reagiraju 6m prije realnog sektora…vani pad traje vec 6mjeseci i dobrano su se korigirali (Nasdaq skoro 30%, S&P skoro 20%)…sto vi ocekujte? Dodatnih 50% pada??? Pa u Covidu kad je svijet doslovno stao na 3m pad je bio manji od 50%…

Ako ce bit “normalna” recesija, uskoro krece bull…nek inflacija samo uspori i krenut ce ludnica…tako market funkcionira

Osim toga, u recesiji dobre firme i dalje zaradjuju (mozda manje), a neki sektori i rastu…recesija je dobra za ekonomiju jer pocisti “lose” firme, a dobre postanu bolje…

Ma samo hocu rec da je normalna recesija vec uracunata u cijenu…a hoce li bit stagflacija ili brutalna recesija jos nitko ne zna…mozda bude mozda ne…prilagodjavat cu se u hodu

Sto bilo da bilo, dobre firme ce i dalje mlatit pare, valuacije ce se smanjit i bit ce prilika za jeftinu kupnju…

 

Rastimo zajedno...

Posto je tema ATPL, ja se kladim da ce bulk brodari plovit sa plusom u slucaju normalne recesije…i da ce ista samo produzit ciklus…tako da samo raspad svjetske ekonomije (brutalna recesija) moze zaustavit bulk pricu…

P.s. bas zato sto svi vriste da ide recesija i stagflacija ja u to ne vjerujem…jednostavno, to tako ne funkcionira

Rastimo zajedno...

Parica, 21.05.2022. u 18:35

Posto je tema ATPL, ja se kladim da ce bulk brodari plovit sa plusom u slucaju normalne recesije…i da ce ista samo produzit ciklus…tako da samo raspad svjetske ekonomije (brutalna recesija) moze zaustavit bulk pricu…

P.s. bas zato sto svi vriste da ide recesija i stagflacija ja u to ne vjerujem…jednostavno, to tako ne funkcionira

To je i moje misljenje. Svi ekonomski strucnjaci najavljuju recesiju. Ja ju onda ne ocekujem.

Koliko se sjecam niti jednu recesiju nisu strucnjaci predvidjeli. Mislim da ju nije niti moguce predvidjeti.

Onaj tko bi to znao bi bio milijuner, a vecina strucnjaka za ekonomiju to nisu.

Da, mislim da inflacija najmanje steti dry bulku.

@Parica, @StatusQuo jel dokupljujemo i dalje?

Ja sam opet jos koji komad ulovila. Nadam se dividendi. 2q sigurno bolji od prvog. Mogli bi opet prikupiti prognoze za 2q pa objediniti u jednoj tabeli. 🚀

84 mil

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

New Report

Close