ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.04.2024. u 05:01
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
44,83
30.801
687
43,70
45,20
-1,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Not so fast… Nadje se jos poneko. Ali nicija nije do gorila do zore…

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Ja uopce ne mislim da su zadnji dan prodavali branitelji ono do 390 kuna, vec navlakaci. Htjeli su druge navuci na prodaju da se moze kupiti neka ozbiljna kolicina na tim razinama, ali nije to proslo bas.

Mozda se opet aktiviraju. Ja ih cekam😂

Kupovao sam tada ali i na 600 tako da tesko da cu prodati na ovim razinama pogotovo nakon ovoliko investicija u luku. Zbog malog prometa su umjetno navukli na ovu razinu sto nije odraz stvarnog stanja. Fali novih ulagaca, svjezeg kapitala na zse ali sto se moze…

BabaLuji, 12.08.2021. u 12:50

Kupovao sam tada ali i na 600 tako da tesko da cu prodati na ovim razinama pogotovo nakon ovoliko investicija u luku. Zbog malog prometa su umjetno navukli na ovu razinu sto nije odraz stvarnog stanja. Fali novih ulagaca, svjezeg kapitala na zse ali sto se moze…

Da nisi fulao topic?

Ignore: KressoM, delux

BCI 5 T/C routes 180000 39526 1309 BPI 5 T/C routes 82500 32092 143 BSI 10 T/C routes 58328 34078 208 BHSI 7 T/C routes 38200 32691 316 BDI INDEX 3566 +63

vozarine su odlične i to bi se uskoro trebalo vidjeti na cijeni dionice..ne može vječno ostati na 400 kn

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

Kupnja je sve jača, mogla bi se ATPL konačno probuditi i poskočiti na krilima odličnih vozarina?

Ignore: KressoM, delux

ako je suditi po vozarinama koje su na najvišim razinama u zadnjih desetak godina, 2021.bi trebala biti odlična, a dobit bi mogla preko 100 milijuna kuna. nemoguće je da s takvim pokazateljima dionica ostane na 400 kn,osobno mislim da je realna cijena 500-600 kn

Danas je konačno krenuo vlakić, onaj prodajni nalog jutros od 900 kom. brzo je pokupljen, a vjetar u leđa za sutra daje novi rekord BDI (+1,4 ili 3.657).

 

ako je suditi po vozarinama dobit Atpl nebi smjela biti manja od 160-180 mil kuna uz znatnije povecanje NAVa i znatnije smanjenje duga zivi bili pa vidjeli

cdrasko, 17.08.2021. u 18:41

Danas je konačno krenuo vlakić, onaj prodajni nalog jutros od 900 kom. brzo je pokupljen, a vjetar u leđa za sutra daje novi rekord BDI (+1,4 ili 3.657).

 

Vozarine su doista odlične, šteta što su ulagači još na moru pa ne prate burzu, ali godišnji odmori uskoro završavaju pa bi onda mogla krenuti akcija 😉

Ignore: KressoM, delux

Kao što sam jučer predvidio i napisao (pa je iz nepoznatih razloga izbrisanoi) da će BDI jučer  snažno rasti, BDI je to i učinio i zakoračio iznad 3.800 bodova, na 3.833. Veliki skok u jednom danu.

 

S obzirom da je zadnjih dana cijena čelika i željezne rudače snažno pala, za očekivati je da će Kina ohrabrena nižim cijenama i dalje naveliko kupovati. To za brodarine može biti samo dobro, tako da očekujem i daljnji značajni rast BDI-a na krilima BCI indexa koji je sam jučer narastao u jednom danu preko 8 %. Bilo bi još  bolje da se i cijena ugljena malo iskorigira. Moguće da i do toga dođe u narednim danima.

 

Ne moramo ponavljati činjenicu da dionica ATPL gotovo slijepo prati krivulju BDI-a.

@trial

Sada vjerojatno branitelji prodaju dionice koje su dobili od države. Zadnjih mjesec dana CERP je smanjio za -6.137 dionica, a ZABA skrbnički za -5.000 dionica. Njih očito ne zanima kretanje vozarina nego kad dobiju dionice krenu unovčavati na način da se istresaju po kupnji.

Ignore: KressoM, delux

A tko zna što će biti u bližoj budućnosti s ovim covidom..zamisli da im kažeš da ne prodaju nego da pričekaju jer su sada vozarine na vrhu pa da za desetak dana zbog neke nove covid varijante krene pad i vozarina i cijene dionica? Pa ti bijesni branitelji pokucaju na vrata 😁

Ignore: KressoM, delux

Ja mislim da ne prodaju niti branitelji niti popovi, oni su dobili ionako mali broj dionica sveukupno, nego su za ovakvu volatilnost odgovorni iskljucivo sitni trejderi kao i vani na brodarima uostalom.

Vazno je da ne postoje fundamentalni razlozi za pad.

New Report

Close