ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.05.2024. u 17:02
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
2.148
41
52,40
52,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

palindrom, 16.03.2021. u 15:31

 





lapad, 16.03.2021. u 12:21



 

Na stranici oldendorff Fleet se vidi da je Panamax AP Libertas u TC kod njih.

A preostala 4 su u TC kod rusa. To je rekao direktor u jednoj izjavi za medije prošle godine.

 



 

 

je, dosta je cudno cjelokupno ozracje ovdje. s obzirom na ponasanje trzisnih aktera i izlazak vodecih dionicara koji se mogu smatrati i insiderima koje se vremenski poklapa s rastom vozarina, dojma sam da je uvjet za refinanciranje bio davanje brodova u TC u Q4 prosle godine sto bi moglo znaciti da ce propustiti kompletan rast vozarina iz Q1 2021. jel moguc takav ishod?

Taj ishod je moguc jedino ako su lagali u izvjescu da je 6 brodova na spotu.

Naime od 2019. su 4 pnmx na TC do 2024., libertas (5. pnmx) je takoder na TC (kolega lapad je postao) ne znam od kad…

A u prosincu se refinancirali 2x supre i 1x handya

E sad ako je uvjijet bio da refinancirani brodovi idu na TC to znaci da ih trenutno (kao ni 31.12.) nema 6 na spotu vec manje…

Rastimo zajedno...

Bitan je samo rast vozarina. Ako one narastu iznad nekog iznosa moze se i raskinuti TC uz placanje penala. Samo je bitno da matematika stima.

I vrijednost oslobodjene imovine raste u tom slucaju.

Tako da se ne bih ja previse brinuo. Supercycle je krenuo i trajat ce godinama na ovoj nasoj palubici.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Tržište je jako hirovito. BDI danima raste, a jučer su dionice shipping kompanija pale u prosjeku oko 5%. Tako da nije iznenađenje što ni ATPL ne raste u skladu sa rastom BDI.

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

Čim cijena krene gore, odmah se pojave prodavači.

He, he koja čudna trgovina?

 

Lp

Realno, da cijena ode gore bilo bi vise prodavaca, ali i kupaca. Barem u fazi rasta. Tako da je neobicno da netko bas jako zeli prodati jeftinije.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

eurekaeu, 17.03.2021. u 12:09

Čim cijena krene gore, odmah se pojave prodavači.

He, he koja čudna trgovina?

Lp

Ispada da se laganom kupovinom cijena polako diže i onda se na strani prodaje pojavi odjednom jedan ili više većih naloga. Kao navlačenje da bi se prodalo po malo većoj cijeni.

 

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

Mislim da radite nepotrebne teorije zavjere i da je stvar sasvim jasna.

SLPF i CROS očito žele van i prodali bi davno da ima likvidnosti. SLPF-u je cijena naravno bitna jer izlaze s plusom, ali CROS prodaje čim ima neke likvidnosti. Još ostaju CERP gdje nema smisla niti pokušavati neku logiku postaviti, te OTP skrbnički (Pivci?) koji su mislim trenutno glavni prodavači.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

OTP je izgleda taj indeksni fond. Tako da ne mislim da su Pivci. Jedino ako fond ima neki aranzman s Pivcima. A to ne znam…

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

ValueWalk, 17.03.2021. u 14:57

Mislim da radite nepotrebne teorije zavjere i da je stvar sasvim jasna.

SLPF i CROS očito žele van i prodali bi davno da ima likvidnosti. SLPF-u je cijena naravno bitna jer izlaze s plusom, ali CROS prodaje čim ima neke likvidnosti. Još ostaju CERP gdje nema smisla niti pokušavati neku logiku postaviti, te OTP skrbnički (Pivci?) koji su mislim trenutno glavni prodavači.

To su sve veliki prodavači iz top10 koji koriste rast vozarina da se iskrcajuna 180-190 kn jer znaju da kad dođe pad vozarina da će prodavati po puno nižim cijenama od sadašnjih pa je pitanje koliko je mudro sada od njih kupovati dionice ili je pametnije sačekati niže cijene?

Ignore: KressoM, delux

Možda se Atpl sprema napraviti amortizaciju brodova kao što je napravio tpng pa zato ne raste.

Kad netko veći raspali po asku onda će biti kraj ovakve trgovine i priključiti će mu se i drugi i začas bi mogla preko 200.

Svi parametri za to su postignuti, Bpi danas +10%, i raste iz dana u dan, vani svi brodari opet u velikom plusu.

prevelike kolicine zele vanka iz topa 10 vjerujte mi sve njih nezanima BDI i to dali raste ili pada vjerujem da cak neki iz topa 10 da ih pitas sta je BDI nebi imali pojma

avax10, 17.03.2021. u 16:03





ValueWalk, 17.03.2021. u 14:57



 

Mislim da radite nepotrebne teorije zavjere i da je stvar sasvim jasna.

SLPF i CROS očito žele van i prodali bi davno da ima likvidnosti. SLPF-u je cijena naravno bitna jer izlaze s plusom, ali CROS prodaje čim ima neke likvidnosti. Još ostaju CERP gdje nema smisla niti pokušavati neku logiku postaviti, te OTP skrbnički (Pivci?) koji su mislim trenutno glavni prodavači.

 



 

To su sve veliki prodavači iz top10 koji koriste rast vozarina da se iskrcajuna 180-190 kn jer znaju da kad dođe pad vozarina da će prodavati po puno nižim cijenama od sadašnjih pa je pitanje koliko je mudro sada od njih kupovati dionice ili je pametnije sačekati niže cijene?

Ne bi rekao da se tu radi o tome tko je pametniji ili tko više zna, nisu oni u tim pozicijama trejderski završili ( osim eventualno SLPF kojem je to core business) da sagledavaju iz perspektive kao prosječan forumaš ili mali ulagač.

CROS – naslijedio iz davnih dana, šta na razini Adrisa znači pozicija ove veličine čak i da je super prosperitetan biznis u pitanju…

CERP – opet tko zna otkad i s kojim planom, nije prvi put da prodaju u nalozima po par tisuća kuna umjesto da nađu kupca i dogovore dražbu. Tragikomično

Pivci – ili uzimaju kompaniju ili ne, kada su shvatili da nisu dobrodošli i da ju ne mogu preuzeti isto kao i CROS, šta će im ta pozicija…

Čak ako idete logikom da oni nešto puno više znaju onda bi interes Pivca (bez obzira što je ostao neostvaren) za preuzimanje trebao biti samo veliki plus, barem ja tako gledam.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

ValueWalk je na pravom tragu. Tu se naprosto radi o repozicioniranju, netko zeli van, drzavu boli djon itd. Ali sce ce doci na svoje. Samo je bitno da vozarine rastu.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Ne pratim puno dionicu ali ako IB prodaje ili je prodavao po ovim cijenama onda se čudim da sad kupujete. Bit će toga i po 120 kn.

New Report

Close