ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.03.2024. u 08:17
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
44,00
2.200
50
43,50
44,70
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Koji je ticker od tih Navios tankers?

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

lapad, 20.01.2021. u 17:34

Ice Panamaxi Argosy i Jadran, ne Astarea.

Dva novija Panamaxa iz 2012 godine.
Tri starija iz 2008 godine nisu (još) refinancirana, tj. prodana.

Lani je tako “uspješno” prodano (refinancirano) 4 broda, sad još dva.

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

@klackalica

Ne iznosi ne tocne cinjenice. Refinanciranje nije isto sto i prodaja.

Kolega @Diokidina da li vi razumijete pojam sell & lease back?

Marielena, 20.01.2021. u 20:06

Kolega @diokidina da li vi razumijete pojam sell & lease back?

Zanimljivo pitanje!  Valjda se @diokidina neće uvrijediti 🙂

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

Zao mi je. Atpl mi je bila jedna od prvih dionica i dugo sam bila emocionalno vezana za nju i na svoju štetu.

Nažalost ovo ne izgleda dobro. Ovo ce im sada dati likvidnost ali dugorocno nije rjesenje.

Upravi fali jasna vizija razvoja flote.

@Marielena

Sad se tako vezi i za tpng. I tamo ce ti uskoro biti na tvoju stetu.

Da upravi fali jasna vizija. 😁😁😁

Kakvo blamiranje.

Uprava koja godina ima rekordne niske vozarine uspijeva naci nacina da firmu odrze, te današnjim refinanciranjem olaksava bilancu. Vrijeme je proslo i to dugo sa niskim vozarinama, sad slijedi rast, sto se moze lako iscitati ako se prati brodarski sektor.

klackalica, 20.01.2021. u 19:37

 





lapad, 20.01.2021. u 17:34



 

Ice Panamaxi Argosy i Jadran, ne Astarea.

 



 

Dva novija Panamaxa iz 2012 godine. Tri starija iz 2008 godine nisu (još) refinancirana, tj. prodana.

Lani je tako “uspješno” prodano (refinancirano) 4 broda, sad još dva.

Neodoljivo podsjeca na Agrokor iz doba IT. Kada vise nisu mogli dobiti nove kredite, otkrili su ovaj nacin pretakanja iz supljeg u prazno. Tako je prvo otisao onaj zagrebacki LDC nekom real estate fondu. I ostali asseti za njim. I sve to skupa proglasavano velikim uspjehom. Rezultat je svima poznat…

Da se razumijemo, takva operacija nije nuzno losa i u odredjenim djelatnostima ima itekako smisla, no kod ATPL to definitivno nije slucaj. Cisti iz supljeg u prazno

Uspoređivati atpl sa agrokorom je stvarno niđe veze,agrokor je imao 3 puta veće obaveze od kapitala isto kao i Uljanik,Atpl i dalje ima veći kapital od dugova,tako da ne znam o čemu ovdje vi pričate,vidjet ćete sada na izvještaju koliko zaista vrijede brodovi na tržištu,ako mislite da su ih prodali,a nisu ih prodali,vidjet će se u bilanci..kada izađe konsolidirano izvješće za prošlu godinu vidjet će se da li je materijalna imovina precijenjena ili nije,nema više sakrivanja,a sell and lease back je samo opcija gdje se dugovi rastežu uz povoljnije uvjete financiranja,tako da je to po meni dobra vijest,jer će smanjiti dugoročne obaveze..

alt666, 21.01.2021. u 10:46

Uspoređivati atpl sa agrokorom je stvarno niđe veze,agrokor je imao 3 puta veće obaveze od kapitala isto kao i Uljanik,Atpl i dalje ima veći kapital od dugova,tako da ne znam o čemu ovdje vi pričate,vidjet ćete sada na izvještaju koliko zaista vrijede brodovi na tržištu,ako mislite da su ih prodali,a nisu ih prodali,vidjet će se u bilanci..kada izađe konsolidirano izvješće za prošlu godinu vidjet će se da li je materijalna imovina precijenjena ili nije,nema više sakrivanja,a sell and lease back je samo opcija gdje se dugovi rastežu uz povoljnije uvjete financiranja,tako da je to po meni dobra vijest,jer će smanjiti dugoročne obaveze..

Jel ste vi sigurni da atpl ima veči kapital od obaveza. Nije li dug preko 50% veči od kapitala?

Covjek brka osnovne racunovodstvene pojmove. Pretpostavljam da pod kapital podrazumijeva vrijednost materijalne imovine u aktivi pa mu je zato veci od obveza 🙂

Sto o tom vrednovanju brodova mislim vec sam ranije naveo, ali cu opet ponoviti da je daleko precijenjeno.

Kako god, iznosi neistine i obmanjuje s ciljem manipulacije. A i slicnost s Agrokorom je i vise nego ocita a neki neka samo budu kao nojevi s glavom u pijesku…

Vozarine u siječnju rekordne.

Godina  bolja od očekivanja s obzirom kako su predviđali nakon prvog kvartala što će se vidjeti ubrzo na izvješćima iako im opet neki neće vjerovati.

Krediti refinancirani .

Pobjeda Bidena -bolji odnosi Amerika-Kina.

Cijepiva prisutna-virus uskoro prošlost. Gospodarstva se otvaraju.

Zaključak svatko može donijeti sam.

 

 

odlican potez….

 

Atlantska sells five bulkers to US and Chinese leasing companies | TradeWinds (tradewindsnews.com)

Uprava radi nemoguce, ako znamo kakva je prosla godina bila. Mnogo je brodara vanka bankrotirala. Ali ispod ovoga ne moze, ocekuje nas pozitivni je razdoblje.

Kinezi su dobro potegli vanka, i mi cemo sa vremenom ispratiti.

AKAT, 22.01.2021. u 13:39

odlican potez….

Atlantska sells five bulkers to US and Chinese leasing companies | TradeWinds (tradewindsnews.com)

Naravno da je odličan potez riješiti se nekih skupih kredita. Ne znamo ipak kolike su nove kamate na leasing. Primjetno je da su se refinancirali noviji brodovi stari 5-8 godina. Što će biti sa starijim (Panamaxima) iz 2008 ostaje vidjeti slijedećih mjeseci.
Činjenica je, da je sad bolje vrijeme za gradnju brodova jer je cijena pala i 20%, nego za prodaju postojećih. I da se ima novaca najbolji potez bi bio kupovina novih brodova.
Treba pričekati FI i vidjeti će se što se zatvorilo ovim potezima.

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

New Report

Close