ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

palindrom, 05.11.2020. u 13:28

fundamentalno njegovo pretumbavanje sa skrbnickih i kombinacije unutar finacijske konstrukcije nista ne mijenjaju.

cijena nije tu di je s negativnom perspektivom samo zbog njegovih problema, nego zbog toga što firmi prijete ozbiljni problemi.

poboljšanje njegove osobne situacije donekle miče mač koji je visio nad glavom u vidu potencijslne rasprodaje njegovih dionica, ali ne rješava problem drugoh prodavatelja i sve lošijeg poslovanja i pogoršanog outlooka.

bacite pogled vani na brodate i kako su oni odradili zadnji rally na dionicama i sve ce vam biti puno jasnije…

I kad je dobro ne valja.Uvijek se nađe nešto za popljuvat.Ok.Shvatili smo bit , ne morate se više truditi.

palindrom, 05.11.2020. u 13:28

fundamentalno njegovo pretumbavanje sa skrbnickih i kombinacije unutar finacijske konstrukcije nista ne mijenjaju.

cijena nije tu di je s negativnom perspektivom samo zbog njegovih problema, nego zbog toga što firmi prijete ozbiljni problemi.

poboljšanje njegove osobne situacije donekle miče mač koji je visio nad glavom u vidu potencijslne rasprodaje njegovih dionica, ali ne rješava problem drugoh prodavatelja i sve lošijeg poslovanja i pogoršanog outlooka.

bacite pogled vani na brodate i kako su oni odradili zadnji rally na dionicama i sve ce vam biti puno jasnije…


The Baltic Dry index will fall further 2.45 percent on Thursday to 1,194 points, according to TDN Direkt. It is the lowest level since mid-June and the eighth trading day in a row with decline.


The daily rates for Capesize , the largest ships in dry cargo, fall back 3.5 percent to 14,177 dollars. In the Panamax segment, the decline is 2 percent to $ 9,544 per day.


Within the Handysize segment, rates are reported down 0.7 percent to an average of $ 8,518 per share. day. Supramax rates are down 1.15 percent to $ 10,029 a day.

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

Ne znam samo tko kupuje po 10% skupljoj cijeni dok vozarine padaju.

Zbog cega je cijena danas rasla?

Zato jer je IB jucer kupio ili netko ima neke info?

Marielena, 05.11.2020. u 16:17

Zbog cega je cijena danas rasla?

Zato jer je IB jucer kupio ili netko ima neke info?

IB je morao riješiti jedan “margin call” (mislim Slatinska banka), te je negdje “našao” novce da to zatvori u banci i dionice koje su bile zalog prebacio je na svoje ime.

Koliko je vidljivo ima još jedan margin u Croatia banci, a da li će i njega morati uskoro rješavati ostaje za vidjeti! Taj je od cca 38.000 komada.

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

Jako zanimljivo kolega Klackalica. Svakako bi se ovo danas moglo objasniti.

Samo se nadam da to nije vlakic tko zadnji magarac.

forumas., 05.11.2020. u 15:52

Ne znam samo tko kupuje po 10% skupljoj cijeni dok vozarine padaju.

i Biden okrece situaciju, kako u Americi tako i trgovinskim odnosima u cijelom svijetu..

Marielena

Vama kao daily traderu vlakic je jako bitan..za one koji cekaju proljece i nadamo se djelimican kraj ovog corona pakla, ovo su bagatelne cijene, obzirom da se radi o jednoj od najpogodjenijih dionica zbog corona krize

Da, samo ne tko zadnji magarac. Tu mozete trejdati sa minusom.

Pa spremila sam ja lovu za Atpl u veljaci. To ce biti malo dulja voznja.

A sada, sto je jeftino ili bagatelna cijena, dalo bi se raspravljati. Za firmu koja je u prvih 9 mjeseci ove godine natukla 40 milje minusa a sada su izgleda i prodali 2 najmladja broda, pitanje da li je cca 150 kuna bagatelna cijena.

gonzales, 05.11.2020. u 17:04

Marielena

Vama kao daily traderu vlakic je jako bitan..za one koji cekaju proljece i nadamo se djelimican kraj ovog corona pakla, ovo su bagatelne cijene, obzirom da se radi o jednoj od najpogodjenijih dionica zbog corona krize

 

Ne zaboravite da je 148 kn beskonačno više od 0 kn.

Gospari marcipan, palindrom i zorangutan cijelo vrijeme dobro kažu. Vozarine su već godinama tako niske da ne možeš s njima dovoljno platiti ljude, a kamoli ugraditi rezervne dijelove ili servisirati brodove, a sve to košta. Ja sam pomorac, pa to znam. Voda je došla do grla, a ne vidim preokret u bliskoj budućnosti. Atlantska je uvijek bila na ponos Grada, ali je sada pala na niske grane.

nažalost došli divlji potjeraše pitome to dovodi do propasti cjele ekonomije a nitko ne regira kao što je bilo prije 90 tih

Nakon dugo vremena konačno ozbiljan rast od 10% !!!!
Nije neki veliki promet ali je možda nagovještaj rasta barem na burzi.

Istovremeno, BDI ne daju opravdanje za ikakav rast

The Baltic Dry index climbs 0.9 percent, to 1,207 points, according to The Baltic Exchange.
Capesize     +3.0%, to $ 14,848.
Handysize   +0.1%, to $ 8,532.
Panamax     -0.9%, to $ 9,289
Supramax   -0.9%, to $ 9,827

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

Gosparu Klackalica, kratkog je to vijeka, jer te slabe vozarine ne pokrivaju ni tekuće troškove i plaće pomoraca, a gdje su popravci i nužna ulaganja, a tek ulazimo u mrtvu sezonu za Bulkere od Nove godine nadalje. Nema tu optimizma, samo surova realnost.

New Report

Close