ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.04.2024. u 21:17
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
43,56
80.062
1,838
43,10
44,10
2,56%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Standardne igre na ovoj dionici. Kada BDI pada se shorta, rusi cijena i onda se kupuje na dnu.

Vidjeti cemo je li ovo dno ili ce se i dalje rusiti.

Kada BDI krene gore, zna se i gdje ce cijena.

Kolega Manu, gdje piše da AP Revelin vozi po 14.000 $?

AP Sveti Vlaho 14.500 $ hartland shipping report 11 septembar 2020.

Nakon kupovanja  IB, nisam očekivao da ce se dionica vratiti na početak 100 kn.

Kako to…….

Po koliko je IB kupovao Atpl? Koliki mu je prosjek? I koliko je pogubio usput ako sada prodaje?

Koliko znam pocetkom godine je branio 160 kuna jer su mu tu bili margini. Sada to rasprodaje ili sto? I koliko je na gubitku?

Cemu idealizirati ljude kao NB ili IB? Ocito da su imali promasaja i zasto je vazno sto on sada radi.

Pa kolegice Marielena…kako nije važno?

Kako je bilo važno kada je isti napucao cijenu dionice s praktički 100 kn na 600? kako je onda bilo važno? koliko je postova stavljeno na ovu temu koliko je komada isti dokupio? šta se onda niste javljali i tako pisali…zašto je bilo važno što jedan dioničar skida sve s aska i diže cijenu u nebesa?

pa kako nije važno ako isti ima najmanje 106k komada i trenutno je drugi dioničar u vlasničkoj strukturi ATPL…i predsjednik je nadzornog odbora…pa kako je sada to odjednom postalo nebitno? nije mi stvarno jasno…pa eto…molim da to pojasnite malo…

samo da naglasim da je ekipa koja je zdušno ovdje zagovarala rast vozarina, a time i cijena dionica iz ovog sektora, netragom nestala s foruma….

Ja niti sam bila na forumu niti sam se bavila dionicama kada je IB kupovao.

Procitajte sto sam napisala. Koliko je on tu pogubio? Pa da bi sada bio autoritet.

Nego, kako kolega ocjenjujete FI?

Bili su mnogi drugi…koji su trgovali…a čini mi se da još uvijek trguju…samo su umirovili profile…budući da su falili u prognozama…

Ja samo tvrdim, kako je bilo relevantno dok je IB kupovao i kako je cijena dionice rasla, tako je relevantno i sada kada on prodaje i cijena pada…pozitivno ne može biti nikako…jer ima još ohoho dionica na kontu, a tržište nam nije među najlikvidnijima…pogotovo u vremenu u kojem se nalazimo…

Svi smo znali da će treći kvartal ove godine biti najbolji…ako to možemo tako reći….a isto tako je izgledno da će četvrti biti u rangu drugog…sve u svemu…godinu će završiti s pozamašnim minusom na kontu…a niti 2021. neće otvoriti pozitivno…očekujem još veći gubitak u 1.kvaratlu 2021.

Pandemija se razmahala…i uzima danak…pitanje je samo vremena kad će se mjere postrožiti do te mjere da ćemo svi opet biti u lockdownu…koliko god ga željeli izbjeći…sezona gripe i prehlade je tek pred nama, broj zaraženih i umrlih će biti samo u porastu, kako kod nas tako u svijetu…

Cjepivo neće biti dostupno za šire mase do sredine iduće godine…tako da na krilima iduća dva kvartala, cijenu dionice vidim na 100 kn…

Oporavka vozarina nema…za očekivat je da će u narednom periodu bdi zaroniti ispod 1000 bodova…

A u kome smjeru bi vozarine a i cijelo tržište trebalo krenuti nakon ovog dna i  “apokaliptičnog” stanja za koje se i ovdje dežurni predvodnici crnila  slažu da završava slijedeće godine ? Možda dole?

Haha

 

Cijena je već , barem meni, na minimumu, ovih cca 150 kn je cijena u koju su ukalkulirani loši događaji i FI,  Naravno, uvijek može niže, ali gledajući sve crnilo koje se događalo , očekujem rast cijene ma kako god to nekima zvučalo nevjerojatno u ovom  trenutku. Također, za sve ljubitelje TA , graf je zeleniji od zeleni sa place .

 

Nitko zapravo ne zna kada će ovo “apokaliptično” razdoblje završiti…nagađa se da bi se stanje uslijed vremena i mogućeg cjepiva moglo poboljšati…to govorimo o periodu što će biti ako bude za 6 mjeseci…a možda će onda biti još gore nego je sada…

Iz ove perspektive moguće je samo reći da nas narednih 6 mjeseci ne čeka ništa dobro…

Koje dno? Pa mi smo još miljama od dna…još se nije ni skuhalo kako treba…čekajte da se kroz koji tjedan sve razbukta…

Prestanite više s tim tezama o crnjacima…nitko ne širi nikakve crnjake…pokušava se sagledati realno stanje….a ono što ja vidim…da svaki dan ima sve više zaraženih, svaki dan sve više umrlih, svako malo se mjere postrožuju, oporavak vozarina ne vidim, kao ni neki optimizam na svjetskim a tako i našoj burzi…osim da se svi polako ali sigurno pripremaju za lockdown…iako ne želi to nitko javno reći i priznati…

Nakon izbora u Americi očekujem žešću korekciju…tamo se treba market ispuhati…a onda će se polako početi ove crne brojke pretakati na gospodarstvo…pogledajte što se dešava s aviokompanijama….to vam je dovoljno….po čemu je to atpl drugačija?

Po kome realno, po pesmistima ili optimistima?Realno bi trebalo biti i nešto  službeno a ne šta Mara i Bara napišu. Bvps npr. je službeni podatak.Jest da je iz drugog mjeseca 2020. Dakle 393.20 kn.Prije točno godinu dana na zse cijena 500 kn ,današnja  150 kn😃.Ako nije to korekcija svih živih loših događanja da ne nabrajam onda neznam šta je. Ja ne vjerujem u smak svijeta a niti da će ovo stanje potrajati.

Pajdo,eto ti onda kupuju…nitko ti ne brani…

Nemoj kukat i da ti budu svi drugi krivi kad ćeš bilježit minus od 50%…

Realno bi trebalo sagledati situaciju…a to je da je broj zaraženih sve veći, kao i umrlih…i da se očekuje povećanje tih brojeva…to ti nisam ja izmislio, to ti svi epidemiolozi očekuju…uslijed toga ide lockdown…eto imaš u susjedstvu Sloveniju…eto Njemačka ide u zatvaranje…to ne izmišljam ja, nego je trenutno takva situacija…a nitko ne zna kada će se situacija stabilizirati…postoje nagađanja…koja se mogu, ali i ne moraju obistiniti…

Isto tako, vodeći svjetski epidemiolozi su jasno rekli da cjepiva dostupnog široj javnosti neće biti do 4. mjeseca…a vi sad vidite kako će to sve utjecati na gospodarstvo, markete, ljude…vi ako smatrate da vam je sad jeftino, kupujte…ja tvrdim da nije….i da će bit jeftinije…

…a bila je ATPL i po 90 koliko se sjećam…

marcipan, 28.10.2020. u 16:52

Pajdo,eto ti onda kupuju…nitko ti ne brani…

Nemoj kukat i da ti budu svi drugi krivi kad ćeš bilježit minus od 50%…

Realno bi trebalo sagledati situaciju…a to je da je broj zaraženih sve veći, kao i umrlih…i da se očekuje povećanje tih brojeva…to ti nisam ja izmislio, to ti svi epidemiolozi očekuju…uslijed toga ide lockdown…eto imaš u susjedstvu Sloveniju…eto Njemačka ide u zatvaranje…to ne izmišljam ja, nego je trenutno takva situacija…a nitko ne zna kada će se situacija stabilizirati…postoje nagađanja…koja se mogu, ali i ne moraju obistiniti…

Isto tako, vodeći svjetski epidemiolozi su jasno rekli da cjepiva dostupnog široj javnosti neće biti do 4. mjeseca…a vi sad vidite kako će to sve utjecati na gospodarstvo, markete, ljude…vi ako smatrate da vam je sad jeftino, kupujte…ja tvrdim da nije….i da će bit jeftinije…

Atlanska ne vozi baš za evropske zemlje a tamo gdje vozi nema zatvaranja. I uglavnom prodaje ovih dana skrbnički račun zagrebačke banke pa i danas…a kupuje skrbnički račun u otp banci.

 

 

 

Prodaje Croatia osiguranje a kupuje Pivac

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

New Report

Close