ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.04.2024. u 19:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
43,56
80.062
1,838
43,10
44,10
2,56%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

i, koja bi to onda poruka ostalim investitorima bila? pozitivna, neutralna ili negativna?

Ta poruka je svakako negativna.

Mene sada puno vise zanima tko je te sve dionice kupio, ukljucujuci i one od ljeta.

Evo vidim u Kini BDP u plusu 5 posto. Uskoro ce tamo porasti potraznja, a to znamo sto znaci za vozarine.

P.S. tko hoce neka rasipa po bidu po ovim cijenama. 90 posto ljudi ionako na burzi gubi lovu.

Marielena, 20.10.2020. u 16:00

Ta poruka je svakako negativna.

Mene sada puno vise zanima tko je te sve dionice kupio, ukljucujuci i one od ljeta.

Evo vidim u Kini BDP u plusu 5 posto. Uskoro ce tamo porasti potraznja, a to znamo sto znaci za vozarine.

P.S. tko hoce neka rasipa po bidu po ovim cijenama. 90 posto ljudi ionako na burzi gubi lovu.

Kina je stopirala uvoz ugljena (za čeličane) iz Australije i okreće se domaćim izvorima i za godinu dana uglavnom preko Mongolije će stizati ugljen (vlakom). U međuvremenu nadopunjavati će uvozom iz Indonezije (duplo kraća udaljenost brodovima). Samo to će utjecati na pad svjetskog brodskog prometa za cca 1%.

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

Ja bih samo zamjetio…da ovdje imamo onih koji ne bi kupovali ATPL ni na 100 kn…u tu kategoriju svrstavam sebe…a ima i onih kojima je dobra na 600, 400, 200…pa isto tako naravno jedva čekaju i na 100….

Ima onih kojima je baš znakovito to što Biblija prodaje, koji je do nedavno dizao cijenu u nebesa…među njih bi sebe svrstao…ali ima onih koji se uvijek pitaju a tko je kupio…

Ali nemojte zaboraviti jedno u tome svemu…kad je ekipa na 600 pa na 400 i 200 pumpala i zagovarala rast, da je marcipan rekao da ovo ide u rikverc….da nema oporavka vozarina, da cijena nije opravdana na navedenim razinama i ovisi o jednom ulagaču na ovom plitkom tržištu…

Pa pa…

Kolega Klackalica, Kina ce uskoro uvoziti veci broj zitarica, a to najvise pogoduje vozarinama za male brodove.

Kolega @Marcipan ja bas mislim da ce vozarine rasti. Nakon pandemije gospodarstvo ce se ubrzano oporavljati pa ce i transport rasti. A pojaviti ce se i manjak novih brodova.

A sto se tice Bilbije onome tko ga smatra nekakvim guruom je njegov izlazak jako vazan. Meni nije cudno da izlazi. Mozda se umorio u sektoru. Netko izlazi, a netko drugi ulazi.

A dionica se kupuje kada je jeftina.

Lijepi pozdrav

blokirana trgovina, razlog?

postaje sve čudnije…

Blokirani zbog komunalne naknade.

komunalna naknda kao razlog blokade doista moze zvucati relativno benigno. pravi problem se ne krije u iznosu komunalne naknade ili blokade, vec u tome da je racun i prije blokade bio OCITO SUH, tako da je ta komunalna, koliko god da bila, zapravo najmanji problem po meni.

Ma vozarine su na dosta dobrim razinama, tako da ne bi trebali imati problema, možda je tu stvar bila u nečem drugom.

objavljena deblokada računa

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/ATPL/COI-ATPL-28bc47fe1b5349e983070fcba529cc47.pdf

forumas., 21.10.2020. u 11:10

Ma vozarine su na dosta dobrim razinama, tako da ne bi trebali imati problema, možda je tu stvar bila u nečem drugom.





The Baltic Dry Index fell for the tenth session to 1,350 on Tuesday, the lowest since September 21st and extending a 22% plunge in the previous week, dragged down by lower rates for capesize and panamax vessels. The capesize index which tracks iron ore and coal cargos declined 7%, also the ninth consecutive daily drop and following a 7.8% drop on Monday; and the panamax index which measures coal or grain cargos went down 1.9%, the same as the day before. Among smaller vessels, the supramax index eased slightly.”


https://tradingeconomics.com/commodity/baltic;

Ma vozarine padaju “stravicno” u zadnje vrijeme.

Kada veliki dionicar izlazi (i to izgleda sa gubitkom) to je uvijek “znak za neka pitanja” jer “veliki” znaju puno vise o poslovanju i imaju mogucnost kontrole.Takoder ,blokiranje racuna takve tvrtke ,bez obzira sto je odblokiran ,je znak da “nesto ne stima sa likvidnosti”!





Upravo kako kaže kolega Palindrom. Uprava bi trebala izaći sa više informacija hitno, ovo ide preko 10% danas

Hvala prodavateljima 🙂

cijena skoro na razini 2016. a vozarine pristojne 🙂

 

https://www.hellenicshippingnews.com/category/report-analysis/weekly-dry-time-charter-estimates/

Vrijeme objave21.10.2020. 11:25

 

Poštovani,

obavještavamo investicijsku javnost da su poslovni računi Atlantske plovidbe d.d. deblokirani.

S poštovanjem,

 

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/271

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close