ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.05.2024. u 01:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,41
106.393
2,030
52,40
52,80
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Opaaaa 😲

https://www.seebiz.eu/trzista/igor-bilbija-zalozio-34-370-dionica-atlantske-plovidbe/229248

Znači, nije prodao ni jednu dionicu kako su neki ovdje pisali, već je založio dionice

sa svog osnovnog računa na kojem još ima preko 100 000 slobodnih dionica za nove

investicije. Ako si u središtu sigurno imaš više informacija nego mi ostali sa strane,

čitajući često i obmanjujuće postove na forumu…Mislim da mi ostali možemo samo

učiti…

 

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

budfox

 

opet imas krivo razmišljanje. Nemoj opet srljati. On je dao dionice u zalog na 163kn. Drugim rijecima on misli da je to dobra cijena. U ovih nekoliko dana je znaci izgubio 1,5 mil. kuna na toj okladi.

I opet pišeš o obmanjujucim postovima, a jedino tko te obmanuo su ovi što si ti pisali kako treba kupiti na 450kn. Nisi u redu

Ok, u pravu ste kolega percepcia. Ovo sa 450 kn stoji u redu, tada nije trebalo kupovati.

Ne kužim ovaj dio:

 

”On je dao dionice u zalog na 163kn. Drugim rijecima on misli da je to dobra cijena. U ovih nekoliko dana je znaci izgubio 1,5 mil. kuna na toj okladi.”

 

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Mislite založio ih je na 163 kn, a u međuvremenu je cijena porasla, pa bi mu zalog sada vrijedio više…

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Založio je dionice na 163kn. Sada su dionice 200kn. Ili koliko vec. Trebao bih pogledati na nasoj burzi. Vidio sam ujutro da su tu negdje. Znaci to je mil i pol razlike. Kad pomnozis. Sad, on nije izgubio lovu ako ih je zalozio, ali smatra da je 163kn dobra cijena, jer je na njoj isao stavljati zalog. Ja ne znam o kakvom se zalogu radi, ali ako dionica padne niže on je u dobitku, a ako naraste on gubi.

Tako je. da. Nisam vidio ovaj drugi post

Meni se čini da ih je on založio na postojeći Margin kredit kako bi pokrio pad cijene dionice na 150 ili koliko već kuna, ako ja to dobro kužim, jer nikad nisam koristio taj Margin kredit. Ili je založio dodatne dionice kako bi mogao povećati polugu, ili kako se to već zove i kupovati dalje dionice.

 

https://www.croatiabanka.hr/hr/financijska-trzista/investicijsko-bankarstvo/margin-krediti/

 

https://www.croatiabanka.hr/hr/press/novosti-iz-poslovanja/najpovoljniji-margin-i-s-krediti-na-trzistu/

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Ako ih je zalozio za margin onda je u cistom gubitku

Kažem, ne znam baš ništa o tim vrstama kredita, pa ne bih dalje spekulirao.

 

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Mislio sam da taj Margin/S-kredit ili Lombardni kredit nikad nisam koristio, ali sam pročitao što nude i kako to funkcionira. Čak su mi ga u jednom trenutku i nudili u banci, ali ga nisam htio. Nisam baš takav glup.an da ništa ne kužim i ništa ne znam, jer sam na burzi (pratim stanje još od vse i zse) od 2003. godine, a aktivno trgujem od 2007.

Gledajte, ja privatno nemam ništa protiv nikoga, ni vas kolega percepcia, ni gigica, ni mitkka, a nikoga privatno ni ne poznajem (nije da ne bih želio možda nekoga upoznati, ali nije bilo prilike do sada), ali burza je jedna velika IGRA i ovako anonimno i preko ekrana se riječi često izokrenu (možda i nenamjerno, ne znam), da bi zvučale kako pisac inicijalno nije ni htio reći. Nekome to pisanje na forumu ide bolje, a nekome lošije, kao i sve ostalo, kao npr. trgovanje i prihvaćanje rizika.

Moj je osobni rezon i izbor da na sve ljude gledam kao pozitivne, dok me prvi put ne prevedu žedne preko vode, a onda postanem jako oprezan i nepovjerljiv..

Da skratim:

Ono što me u cijeloj priči zanima je isključivo i samo stanje na računu na kraju dana, tj. kako zaraditi novac kada je dobro stanje ili ga minimalno izgubiti kada je lošije stanje, te ako mi je netko pomogao u tom smjeru skidam kapu, a ako mi je netko odmogao prestat ću ga slušati ubuduće. It’s that simple 🙂

 

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

iskreno nevjerujem da ATPL vrijedi samo 40-50kn kako neki pišu.to samo neki žele da uđu i dobro zarade.Iskreno ako će ove godine smak svijeta onda bi ta cijena bila realna.

percepcia, 07.04.2020. u 14:59

Ako ih je zalozio za margin onda je u cistom gubitku

Ček, je li nije moguća kombinacija da je od prije imao margin kredit kod banke gdje je kao zalog dao određeni broj dionica. Kad je padom cijene aktiviran margin-call pozvan je da im podmiri dug ili ide prodaja dionica koje su uzeli kao kolateral. On im sad prebacuje dio svojih dionica s primarnog računa i umiruje margin-call.

Nadalje, nije li moguće da je ostao bez keša, odlazi u banku po margin kredit te u zalog daje svoje dionice, a za njih dobiva keš kojim sada kupuje jer je uvjeren da je ovo jako dobar ulaz i za godinu dana dionica će vrijediti puno više. Proda dionice, namiri kredit, vrate mu dionice?

 

lp

Ne znam. Ono sto sam dobio info od nekih kolega je da je prodao RIVP do kraja na dan kad je bio promet preko 800 000 dionica u blok transakciji.

Takodjer je imao isto neke skrbnicke racune tamo, pa je mozda imao i preko 1 milijun dionica.

To je nekih 20 – 30 milijuna kuna, pa ne znam bas da je ostao bez love, ali to samo on zna.

Recimo da mene banka trazi lovu ili nove dionice u zalog, isto bi prvo ponudio dionice jer keš je keš i mozes si s njim kupiti dobar auto 🙂

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

New Report

Close