ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.05.2024. u 00:54
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,41
106.393
2,030
52,40
52,80
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Na burzi se kupuje budućnost a norvežani pojma nemaju. Čim se spomene R od recesije ATPL ode u minus. Nisu ZSE ulagači blesavi. Ako te netko prevari jednom ok, može se desit al dvaput da te netko prevesla e to već nije problem u prevarantu već u tebi.

Sokrat: Vidiš li prijatelju ona tri čobana? Sve dok oni mogu da nadglasavaju mene i Platona i uslijed toga da donose odluke, ja u demokraciju ne vjerujem.


Na burzi se kupuje budućnost a norvežani pojma nemaju. Čim se spomene R od recesije ATPL ode u minus. Nisu ZSE ulagači blesavi. Ako te netko prevari jednom ok, može se desit al dvaput da te netko prevesla e to već nije problem u prevarantu već u tebi.

Očito jesu blesavi jel dionica je trenutno jeftina……bili bi blesavi da sada kupuju po 1400 al ovako po 400…..mislim ono……budimo realni, kretanje cijene atpl ovaj i prošli tjedan je nerealno…..trgovanje dionicom atpl ovaj i cijeli prošli tjedan izgleda jako, jako čudno……

Hugh, da je dionica sada i na 100 kuna ne bi je nitko kupovao. Svi bi da dionicu kupuje netko drugi i diže je u nebesa. Ovo je samo dokaz da nema zainteresiranih za ulaganje u dionice. Burza je na zlom glasu i jedino mjesto gdje ljudi ulažu višak je jedina sigurna i najstarija Banka Madrac. Zaboravite da će Vam netko napuhat cijenu po vašoj želji ili barem na vaše ulaze. Isprintajte ovo i za deset godina će te biti na istim pozicijama kao i sada samo malo stariji.

Sokrat: Vidiš li prijatelju ona tri čobana? Sve dok oni mogu da nadglasavaju mene i Platona i uslijed toga da donose odluke, ja u demokraciju ne vjerujem.

Sa žaljenjem se moram složiti sa kolegom Bonjour_ad. Ulaganje u brodarske dionice je vrlo volatilno i poprilično nepredvidivo ma koliko god mi šutjeli o tome. Tko bi se usudio ući sa ozbiljnijom lovom kad se ne vidi perspektiva izlaska iz dionice. Uđeš, podigneš cijenu i kad bi trebao kapitalizirati, nemaš kome prodati. Još ak se sve okrene u suprotnom smijeru, a ti si pun dionica ko brod… ježio si ježa.
Da sad IB pokuša izaći zar mislite da je to izvedivo. Možda, nekad, negdje u nekoj budućnosti koja je vrlo nepredvidiva. Dakle, osuđeni smo na čekanje situacije u kojoj bi na tržište došla hrpetina novih investitora, što malih, što malo većih, kako bi se barem u tom smislu ponovila 2007. godina iako svi duboko u duši znamo da je to malo vjerojatno.
Možda… nekad.. negdje… Ne zvuči baš optimistično.


Sa žaljenjem se moram složiti sa kolegom Bonjour_ad. Ulaganje u brodarske dionice je vrlo volatilno i poprilično nepredvidivo ma koliko god mi šutjeli o tome. Tko bi se usudio ući sa ozbiljnijom lovom kad se ne vidi perspektiva izlaska iz dionice. Uđeš, podigneš cijenu i kad bi trebao kapitalizirati, nemaš kome prodati. Još ak se sve okrene u suprotnom smijeru, a ti si pun dionica ko brod… ježio si ježa.
Da sad IB pokuša izaći zar mislite da je to izvedivo. Možda, nekad, negdje u nekoj budućnosti koja je vrlo nepredvidiva. Dakle, osuđeni smo na čekanje situacije u kojoj bi na tržište došla hrpetina novih investitora, što malih, što malo većih, kako bi se barem u tom smislu ponovila 2007. godina iako svi duboko u duši znamo da je to malo vjerojatno.
Možda… nekad.. negdje… Ne zvuči baš optimistično.

Samo jedan jaki IPO, primjerice HEP-a, mjenja situaciju iz temelja. To nam treba na ZSE.


Sa žaljenjem se moram složiti sa kolegom Bonjour_ad. Ulaganje u brodarske dionice je vrlo volatilno i poprilično nepredvidivo ma koliko god mi šutjeli o tome. Tko bi se usudio ući sa ozbiljnijom lovom kad se ne vidi perspektiva izlaska iz dionice. Uđeš, podigneš cijenu i kad bi trebao kapitalizirati, nemaš kome prodati. Još ak se sve okrene u suprotnom smijeru, a ti si pun dionica ko brod… ježio si ježa.
Da sad IB pokuša izaći zar mislite da je to izvedivo. Možda, nekad, negdje u nekoj budućnosti koja je vrlo nepredvidiva. Dakle, osuđeni smo na čekanje situacije u kojoj bi na tržište došla hrpetina novih investitora, što malih, što malo većih, kako bi se barem u tom smislu ponovila 2007. godina iako svi duboko u duši znamo da je to malo vjerojatno.
Možda… nekad.. negdje… Ne zvuči baš optimistično.

U-sridu!
Potpisujem.

Previše teorija zavjere je ovdje, a istina je da “netko” skuplja veću količinu
na ovim razinama i kontrolira cijenu da ne poraste sa velikim nalozima na
prodaji. Za više informacija treba kupiti knjigu dioničara i usporediti sa
stanjem od prije mjesec dva i moglo bi se doći do zanimljivih otkrića 🙂

P.S. Nemam novu knjigu dioničara ATPL, ako tko ima možemo se čuti na privat

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Ako ima novaca za razne spalionice novaca, stečajuše i predstečajuše onda sigurno ima i za atpl…….mislim da je kolega BudFox iz posta gore na dobrom tragu……

Hugh osvijesti se. Budhala više nema. Nema ih. Predlažem ti da uletiš sa 20 kila eura u Ap i vidiš gdje će cijana nakon tvog uleta. Pa i da se dogodi 8 svjetsko čudo i dionica ode na 800 i ti to kapitaliziraš, budi pošten i reci što možeš riješiti u svom životu sa 40 kila Eura tj sa 20 kila više. Ne možeš kupit stan, čak ni auto više srednje klase.

Sokrat: Vidiš li prijatelju ona tri čobana? Sve dok oni mogu da nadglasavaju mene i Platona i uslijed toga da donose odluke, ja u demokraciju ne vjerujem.


Sa žaljenjem se moram složiti sa kolegom Bonjour_ad. Ulaganje u brodarske dionice je vrlo volatilno i poprilično nepredvidivo ma koliko god mi šutjeli o tome. Tko bi se usudio ući sa ozbiljnijom lovom kad se ne vidi perspektiva izlaska iz dionice. Uđeš, podigneš cijenu i kad bi trebao kapitalizirati, nemaš kome prodati. Još ak se sve okrene u suprotnom smijeru, a ti si pun dionica ko brod… ježio si ježa.
Da sad IB pokuša izaći zar mislite da je to izvedivo. Možda, nekad, negdje u nekoj budućnosti koja je vrlo nepredvidiva. Dakle, osuđeni smo na čekanje situacije u kojoj bi na tržište došla hrpetina novih investitora, što malih, što malo većih, kako bi se barem u tom smislu ponovila 2007. godina iako svi duboko u duši znamo da je to malo vjerojatno.
Možda… nekad.. negdje… Ne zvuči baš optimistično.

Samo jedan jaki IPO, primjerice HEP-a, mjenja situaciju iz temelja. To nam treba na ZSE.
[/quote]

A šta bi promjenio, prosvjetli me… to da bi masu investitora rasprodala druge pozicije po nikakvoj cijeni i ubila ih dodatno jer nema kome prodati, da bi usla u HEP ??.


Hugh osvijesti se. Budhala više nema. Nema ih. Predlažem ti da uletiš sa 20 kila eura u Ap i vidiš gdje će cijana nakon tvog uleta. Pa i da se dogodi 8 svjetsko čudo i dionica ode na 800 i ti to kapitaliziraš, budi pošten i reci što možeš riješiti u svom životu sa 40 kila Eura tj sa 20 kila više. Ne možeš kupit stan, čak ni auto više srednje klase.

Budemo vidjeli hoće li prije na 800 ili na npr. 100 , s tim da cu i na 800, ovisno o uvjetima razmisliti da li prodati ili ne. A imam i puno više od 20 kila u atpl. A i zašto bi moralo biti budhala, kako vi kažete da bi se kupilo dionice atpl. Vozarine su na odličnim razinama a predviđanja su da ce biti i na još većim te da će to potrajati. Izgleda mi kao vrlo racionalna odluka za one koji trguju dionicama imati atpl.


budi pošten i reci što možeš riješiti u svom životu sa 40 kila Eura tj sa 20 kila više. Ne možeš kupit stan, čak ni auto više srednje klase.

Našlo bi se gdje potrošiti 🙂

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.


Hugh, da je dionica sada i na 100 kuna ne bi je nitko kupovao. Svi bi da dionicu kupuje netko drugi i diže je u nebesa. Ovo je samo dokaz da nema zainteresiranih za ulaganje u dionice. Burza je na zlom glasu i jedino mjesto gdje ljudi ulažu višak je jedina sigurna i najstarija Banka Madrac. Zaboravite da će Vam netko napuhat cijenu po vašoj želji ili barem na vaše ulaze. Isprintajte ovo i za deset godina će te biti na istim pozicijama kao i sada samo malo stariji.

100% točno!

S obzirom na omjer kupnje/prodaje na ATPL od
otprilike 5/1 danas bi mogli napokon značajnije
porasti!!

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Gdje to vidite kolega? Ja na Agram brokeri gledalici vidim omjer 2:1 i takav je omjer već danima, a ništa se ne događa. Budući da je ATPL dva dana za redom bila u crvenom, možda danas i zatvorimo iznad jučerašnjih 435 kn i to je sve što ćemo danas vidjeti..
Ovo je sve prelijevanje iz šupljeg u prazno. Stagnacija u rasponu od 418-462 kn. Tek kad probijemo tih famoznih 460 kn možemo se nadati višim razinama. Do tad… nula bodova.
A i prometi su mali. Tu nema govora o ozbiljnoj akumulaciji…

New Report

Close