ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.05.2024. u 05:06
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
27.617
527
52,40
52,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Problem kod bulkica je sa su dosta jednostavni brodovi za napraviti. Stoga, relativno ih je lako napraviti i supply lako dođe na sebe. Iako smo sada u upturnu…

Tko prodaje ovoliko dionica, da ne dozvoljava proboj na 390, a BDI raste četvrti tjedan. Jedini ovako veliki prodavatelj može biti br.9 – ZB. 27.2. – 30.011 (2,15%), 4.3. – 27.666 (1,98%), 17.3. – 26.054 (1,87%). U predhodna tri dana protrgovano je oko 7500 dionica i vjerovatno je dobar dio prodao br.9 što će se narednih dana vidjeti, a i kupac.


Da, moja je pretpostavka da želi dizati. Dizao je jesenas, dizati će i opet. Samo nek BDI radi svoje.

Logika govori da mu je u cilju dobiti što više dionica za što manje novce.
Ali što ako to ne ide i ako želja za količinom bude jača?

Vaš link …

3.3.2017 I.B smjenjuje CERP i postaje najveci dionicar ATPL sa 10.40% udjela

Vaš link …

Na danasnji dan I.B ima 8.02% udjela

Ili sam ja nesto propustio ili se on odlucio istovariti. Prvo kako bi nesto kesirao a drugo kako bi kontrolirao cjenu na ovim razinama. Grijesim li?


Vaš link …

3.3.2017 I.B smjenjuje CERP i postaje najveci dionicar ATPL sa 10.40% udjela

Vaš link …

Na danasnji dan I.B ima 8.02% udjela

Ili sam ja nesto propustio ili se on odlucio istovariti. Prvo kako bi nesto kesirao a drugo kako bi kontrolirao cjenu na ovim razinama. Grijesim li?

Ima 8,02% na vlastito ime, te ako se ne varam skrbnički Croatia banke na poziciji 7 sa 2,65%, što zajedno daje više od 10%, dok je Croatia osiguranje na poziciji broj 3 pod skrbničkim Zabe!


Vaš link …

3.3.2017 I.B smjenjuje CERP i postaje najveci dionicar ATPL sa 10.40% udjela

Vaš link …

Na danasnji dan I.B ima 8.02% udjela

Ili sam ja nesto propustio ili se on odlucio istovariti. Prvo kako bi nesto kesirao a drugo kako bi kontrolirao cjenu na ovim razinama. Grijesim li?


Griješiš…I.B. ima i skrbničke račune te je pojedinačno najveći vlasnik atpl..

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

nšta dobro do sada nije proizašlo iz briganja tuđih ” briga” ,samo veliki oportunitetni gubitak a posljedično suze,žuć,jal…
njegove slatke brige ostavite njemu.
bilo bi mudro razmotriti mogućnosti potencijalne prilike koja se nudi na najizglednijem scenariju te brinući više o svojim interesima,brigama biti na strani onih koji će izgledno imati više razloga za zadovoljstvo.
oni koji su to već učinili su naplatili onima koji su poslije njih a ako ne griješim i dalje je to najzgledniji scenarij.
svakome po njegovom izboru,za poštenije neznam.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Dosta nezgodna situacija.
Vidjet ćemo što sutra donosi.


Dosta nezgodna situacija.
Vidjet ćemo što sutra donosi.

Nisam shvatio. Što je nezgodno?

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

hehe

moraš čitati vijesti…

nema veze sa stihovima

Zar stvarno mislite da bi doticni mjesecima dogovarao transakciju sa CO da bi sad rasprodavao? Uostalom sve transakcije zajedno u zadnjih desetak dana nisu ta razlika od tih 2 i nesto posto o kojoj se prica. Dio dionica je naravno na skrbnickom kao sto je kolega ibro10 naveo.

Onda sam propustio ovaj dio o skrbnickom racunu.
Thanks 🙂

Dionice koje je IB kupio OTC prometom, dakle cca 35.000 komada, nalaze se na skrbničkom računu i nisu pridodane ovoj količini dionica od 111.941 komada koje su vidljive. Čovjek je pregovarao mjesecima prije kupovine po cijeni od 285 kn i bilo kakve priče o ev. prodaji od strane dotičnog su obične neutemeljene špekulacije.

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

S kakvim glupostima se vi zamarate i nepotrebno trošite energiju…IB nije prodavao ništa jer bi pad ispod 10,00% vlasništva sukladno ZTK morao prijaviti isto kao što je i prijavio prelazak praga iznad 10,00%.

Čak da je i prodao kakvog bi to trebalo imati utjecaja u situaciji kad vozarine rastu i svi (osim nekih) vide pozitivne pomake.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Prije neki dan pometen je ask na cijeni od 385 kn s jednom transakcijom od skoro 1 milijun kuna, a danas se nađe prodavač koji eto prodaje par komada po cijeni od 373 kune. Doista nerazumljivo…
BDI svakim danom sve viši, pozitivnih informacija ne nedostaje, al uvijek se nađe netko tko me uspije iznenaditi…

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

New Report

Close