ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.06.2024. u 15:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,89
32.317
611
53,00
53,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Imam jedno silly pitanje. Šta sa BDI-om preko praznika, jel se računa, tj. jel se može desiti da svaki dan pada pa da nas u četvrtak strefi na nekih 8000? U tom slučaju, držite li mogućim nekakav stampedo do 3000 u zadnjim danima o.g. ??

Od neozbiljnih investitora se može očekivati svašta, a takvih je trenutno na tržištu previše. No, kako Atlantska ima većinom dugoročne “time charter” ugovore, nema straha za 2008.g. Problem je druge prirode, ako BDI pada dugoročno, pada i NAV jer pada vrijednost brodova, a tako i vrijednost dionice. Po prognozama analitičara nebi trebalo biti veće oscilacije.

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire


ovo se nisam ja iskrco! [smiley]

[bye]

Ovo su mene poklopili dijelom na bidu…. [cool]

skype - ivek1234


Evo londonski drybulk brodari, nisam još bacio oko na strukturu flote:
shogun, 21.12.2007. u 13:25
Drybulk-London listed Symbol Last Volume Change
Global Oceanic Carriers Ltd GOC.L 115.85 2000 +0.85 (0.73%)
Globus Maritime Ltd GLBS.L 499.00 7600 +6.00 (1.21%)
Goldenport Holdings GPRT.L 437.75 23103 +22.75 (5.48%)
Hellenic Carriers Limited HCL.L 226.00 3000 -1.00 (-0.44%)
as of 12/20/07 11:29 AM EST

Svi čisti DRY osim GPRT koji je kombinacija kontejnera i bulka (tipa JDPL). Svi su manji od ATPL…

BDI……..-156…………9236

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Nije mi jasno zašto se ljudi drže BDI-a ko pijan plota, a vidim da su nam i neuki novinari počeli isto, svakodnevna poveznica sa BDI-em bila bi moguća jedino da ATPL ima sve brodove na spot tržištu, ili da sada ima sve brodove slobodne i napravi 1/2 ili 1 godišnje ugovore na svim brodovima, ali onda bi ATPL u trenutku skočila na 5000-6000 kn.

a što je sa ostalim prihodima ATPL koji uopće ne ovise o BDI-ju?
zračni prijevoz, građevina, turizam i sl. ne bih rekao da su oni baš tolko zemarivi.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

BDI je bitan u analitičkoj procjeni mogućih dobiti/prihoda u budućem periodu!


BDI je bitan u analitičkoj procjeni mogućih dobiti/prihoda u budućem periodu!

da, samo onih od pomorskih vozarina.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Pa ne znam zasto se drze BDIa ko pijan plota, ali kad malo pogledas onaj graf od kolege Strawinskog gdje je prikazana ATPL i BDI vidi se ipak neka korelacija. Tu i tamo malo odskace, ali ipak ako BDI ode dolje prije ili kasnije i ATPL ode dolje i obrnuto. Pa sad ono…


Da se nadovezem na pitanje kolege smootka.. Je li uobicajeno da BDI ovako snazno pada pred kraj godine? Nesto su se prije spominjali neki ugovori Kineza i ne znam vec koga za 2008 i povezanost toga sa padom BDIa. Da li je npr. lani ili preklani isto dolazilo do pada BDIa u ovom razdoblju?

Ako pogledas graf, vidjet ces da je obicno vrhunac BDI-a 11/12 mjesec. Ova godina je bila povoljna za vozarine, a dodatni plus je bio znacajno smanjenje izvoza ugljena od strane Kine i globalna susa. Japan je ugljen morao kupovat u Australiji (koja je dalja) i zagusio tamo luke, a zito i slicne trice je postalo isplativo vozit iz daljih krajeva jer je susa znacajno digla cijene. Ta dva momenta su sada manje-vise gotova. Sad, vidjet cemo sto ce biti dalje.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Nije mi jasno zašto se ljudi drže BDI-a ko pijan plota, a vidim da su nam i neuki novinari počeli isto, svakodnevna poveznica sa BDI-em bila bi moguća jedino da ATPL ima sve brodove na spot tržištu, ili da sada ima sve brodove slobodne i napravi 1/2 ili 1 godišnje ugovore na svim brodovima, ali onda bi ATPL u trenutku skočila na 5000-6000 kn.

bravo sicky…
Samo sto ce biti s daytraderima koji vriste na BDI[smiley]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

pozdrav Vipy. lijepo te opet čut.[wink]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close