ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.05.2024. u 14:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,20
19.418
372
52,20
52,40
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Atlantska plovidba u prošloj godini ostvarila je gubitak i sukladno tomu nema osnovu za isplatu dividende. – S druge strane, iz proteklih poslovnih godina imamo dovoljno akumulirane dobiti iz koje bi se teoretski mogla isplatiti dividenda i takva isplata, normalno, zahtijeva tekuća likvidna sredstva. Trenutačno imamo na Dalekom istoku naručeno sedam novih brodova za koje smo za ugovorni gotovinski polog angažirali više od 110 milijuna dolara, što nam prilično ograničava angažiranje dodatnih gotovinskih sredstava, primjerice za dividendu.

Konačnu odluku o isplati dividendi donosi Glavna skupština koja će biti održana u lipnju ili srpnju, a do tada ćemo pratiti kretanje tržišta, na osnovi čega će biti predložena odgovarajuća odluka – kaže predsjednik Uprave kapetan Ante Jerković.

izvor limun.hr

WWW.THEVENUSPROJECT.COM



Strogo kontrolirana dionica od strane fondova.

Čiča ti si napisao prvi post na ovom topicu i govorio i pogodio da je ovo atraktivna dionica. Sad opet zboriš ispravno da je strogo kontrolirana dionica ja bi dodao kao i ostale dionice u sastavu Crobexa. To nije teško držati pod kontrolom u ovom plićaku i totalnoj besparici. Mene veseli tvoja pojava ovdje jer navješćuje nešto dobro i kvalitetno, ne treba smetnuti sa uma vrijeme kada je ATPL u fazi rasta došla od 900 na 3600 u roku od šest mjeseci. Mene intrigira više od svih futuresa, bdija tvoja pojava ovdje, nešto mi tu smrdi pozitivno. Ovo je grom od dionice i nebi se čudio da mnogi omaste brk na njoj, mislim na one koji su ogromnu lovu ubacili u nju u pravo vrijeme tj kad su se gaće tresle. Nek te tu čiča i javi se ponekad, samo da si tu. [thumbsup]
[/quote]

Hahah, hvala ti gušteru. Vidi, sigurno je ATPL atraktivna dionica, a kontrola cijene nije negativna stvar, upravo suprotno. Međutim, nisam siguran da će Atlantska napraviti neki veliki posao u ovoj godini. Kao prvo, znam da su naručili 7 novih brodova, ali isto tako da su za njih pripremili 110 mil. $ za avans, a kao drugo, svjetska flota se povećala za cca. 10%, pa samim tim će biti i manje cijene brodarskog prijevoza. Vrlo vjerojatno će Kina uvoziti više od prošle godine, ali nedovoljno da pogura indexe na stare visine. Sada će BDI malo rasti, jer je tako svake godine u ovom periodu, a ostaje za vidjeti kako će se to odraziti na cijenu dionice!?

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire



ma ja mislim da trebamo proadt atpl i prebaciti se u igh

istina, bio ja tamo neki dan…..odlična firma, svako malo objave neki novi posao,rade kao ludi…. [lol] [lol] [lol] [thumbsup]
[/quote]

Da, a mali Jurica je u prijateljskom posjetu prijateljskoj i nesvrstanoj republici Kosovo. Tko sumnja da otamo dolazi s novim poslom……………………… Nitko ne sumnja….. Hvala. Jedini logični odgovor.
Evo ja mu dam ideju ako čita forum. Mada sam apsolutno siguran da njegovo savršenstvo sigurno ima asa u rukavu. Npr. nagovori predsjednika mile nam, nesvrstane, neovisne i prijateljske republike Kosovo da dojavi svim iseljenim građanima republike da u svojim slastičarnicama podignu cijenu kuglice sladoleda za 1 kn. Tu kunu u fond za financiranje matice, a matica treba autoban, pokoji mostić – pa nije baš ravna, a tunelić da ne pričam….
Prejadno.

"Kupujte zemlju, ona se više ne proizvodi"

I meni je drago da su se poceli polako pojavljivati stariji formaši koji bi mogli svojim iskustvom i znanjem podici kvalitetu foruma. Pozdrav Smartu ! Još kada bi se pojavio Shogun i ostatak ekipe [thumbsup]

ja ovo ne razmem…bdi raste..usa brodari rastu…naši brodari solidno posluju..a ovo završi u minusu..ma ljudi moji ovo nije burza ovo je funny room…strava

p.s. nemam atpl

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

di si legendo, prodo si igh pa uletio ovdi. neka, mudra odluka.
ovde je sve jasno, rast će kad se najmanje nadate. kad budete u nekim šrot dionicama. previše se trejdera nakupilo oko ove dionice pa se namjerno štopava. nema đabe ni u stare babe.
kad sam ja koji sam na burzi 2 godine trejdao na ovome i zaradio jasno je da se mora nešto mjenjat za sve novopečene trejdere. [lol]


ja ovo ne razmem…bdi raste..usa brodari rastu…naši brodari solidno posluju..a ovo završi u minusu..ma ljudi moji ovo nije burza ovo je funny room…strava

p.s. nemam atpl

Naša burza je trenutno odraz gospodarske i ekonomske situacije u zemlji, tako da uopće nije čudno da cijene stagniraju ili čak padaju. Ima puno dobrih rezultata, čak i boljih od prošlogodišnjih (ATGR, JNAF…),ali jednostavno nema snage, tj. pozitivnog sentimenta za jači porast. Još jedan razlog je i nelikvidnost, a vrlo vjerojatno će se i to promijeniti sa općim stanjem u državi, ako ga bude ove godine. Ja ne očekujem neke velike pomake prema naprijed, tako da sumnjam koliko i burza može odraditi!? Ukoliko ukinu harač, smanje javnu potrošnju i PDV, možda se polako počmemo okretati naprijed, u protivnom, stagnacija. Treba biti strpljiv, poslije kiše uvijek dođe sunce!
Tnx moby.

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire


di si legendo, prodo si igh pa uletio ovdi. neka, mudra odluka.
ovde je sve jasno, rast će kad se najmanje nadate. kad budete u nekim šrot dionicama. previše se trejdera nakupilo oko ove dionice pa se namjerno štopava. nema đabe ni u stare babe.
kad sam ja koji sam na burzi 2 godine trejdao na ovome i zaradio jasno je da se mora nešto mjenjat za sve novopečene trejdere. [lol]

ATPL je dobra firma i loša dionica po ovoj cijeni.Zašto bi kupovao BV od 980 kn za ijednu kunu više ako je izvjesno da neće biti dobiti.Zar nije bolje oročiti uz 5% .Ipak s obzirom na porast USD može se očekivati povečanje mater.imovne za tečajne
razlike.Veliki, koji znaju da brodari u slijedeću godinu dvije neće donosoti veći profit,već vjerovatno daljnje gubitke izlaze.Ulazi špekulativni kapital koji očekuje zaradu na brzinu vezanu uz kratkoročni rast BDI.Biti će kako ti veliki odluče,jer mali investotori to ne mogu probiti zbog male likvidnosti.I sa padom BDI dolazi odbijanac-zabijanac i povratak na 900 sa lošim kvartalnim izvješčem oko
prvog svibnja.Ipak bi veliki mogli malo popustiti,stavljati velike lažne naloge na kupnji ,kao pobjeći sa prodaje,podići cijeu do 1.200 da bi se kasnije lakše ukrcali.
Pamet u glavu,po svim fundamentalim pokazateljima ATPL je neuporedivo najskuplji brodar,a za to više nema razloga.Pa 2009.su najgore poslovali od svih naših brodara.A ove godine isto,samo što
neće biti dividende.
Ovo nije crna prognoza nego realnost.Olovku u ruke,analizirati i ne dozvoliti da vas izvozaju.

ATPL je neuporedivo najskuplji brodar,a za to više nema razloga…

Oprosti, a sa kojim ti to brodarom uspoređuješ ATPL?

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Mislim da ste zaboravili da jedna od najvažnijh stavka je ponuda i potražnja…i svaki bi za sebe mogao vjerojatno naći da je u nečemu naj….skuplji, bolji, brojniji iiiii….imam ATPL,JDPL i ULPL



U ovoj dionici je jednostavno previše fondova koji žele izaći.Baš me to danas razočaralo.

Ne znam otkuda ti takva informacija.
A ima li možda fondova koji žele ući? [proud]
[/quote]

Pa ne treba ti informacija da bi znao da se ovdje fondovi iskrcavaju već 6 mjeseci…
cijena se nije makla s mjesta a na svakih 5 kuna razlike ima 200 komada na prodaji…
fondovi se iskrcavaju po bidu a mali lupaju po asku….
tako je to bilo i zamišljeno od strane fondovske industrije…

STRENGTH AND HONOUR

… je, a možda se i krcaju, pa nikako da se nakrcaju, nego prodaju sami sebi i kupuju da održe cijenu nisko da kupe od neodlučnih i onih kome je potreban novac,, strpljen,spašen,, istina da treba dosta strpljenja gledati kako se blokira bilo kakav rast, ali zato će kasnije biti još slađe, a usput još pojačati poziciju do tada,,

New Report

Close