ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $7793 (DOWN 705)
BPI Average of the T/C routes $9257 (DOWN 354)
BSI Average of the T/C routes $9695 (DOWN 233)
BHSI Average of the T/C routes $7581 (DOWN 98)

ovo bi se slobodno jedan panamax mogao iznajmiti za jednodnevnu proslavu godisnjice mature 🙂

sta bi to doslo? neka je 90 ljudi….. pa da….. 100 dolara svaki….. ne znam samo jeli i tri obroka unutra uracunata ili ne?

Ha-ha… spomenutu knjigu imam u originalu i pročitao sam je, i stvarno – to što tamo piše ne samo da danas, nego NIKAD – nije imalo veze sa ZSE. Toliko o nama… [sealed]

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

Nebi li brodovima bilo bolje da stoje nego da voze? Pa nek si sami voze tko treba robu!


Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $7793 (DOWN 705)

pa ovo svaki dan padne 10%!?!?!

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

roha povlači dodatne količine vode iz bare,jer on njima daje vodu da ne umru od žeđi a oni sa njom peru noge,e pa ne može sad ćete biti i žedni,dakle promet će biti još manji,pa tako i rizik za veći pad je veći,samo da ovi vani skuže da su dionice ipak malo previše narasle…mislim kod njih,ne kod nas…bdi zabrinjavajuće pada,čak me čudi što vani brodari nisu otresli,već se drže tak-tak…


Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $7793 (DOWN 705)
BPI Average of the T/C routes $9257 (DOWN 354)
BSI Average of the T/C routes $9695 (DOWN 233)
BHSI Average of the T/C routes $7581 (DOWN 98)

Dok se ovdje raspravlja o bdi indeksu, malo pogledajte kakve su se rasprave vodile u ne tako davnoj prošlosti. Ovo nije trljanje soli na ranu ovo je jednostavno moj savjet da radije razmišljate kako će se stvari u bliskoj budućnosti odvijat nego jel cijena dionice fer il nije..tako ćete mudrije donosit odluke i kako i kada ulagat…

Situacija u brodarskom sektoru je sve samo ne dobra, takva je već dulje vrijeme, osim onog kratkog uzleta bdi indeksa prije nekih godinu i pol. A da će stanje ostat ovako loše ne treba se uopće naglašavat. Svjetsko gospodarstvo jednostavno mora rast da bi se stvarala adekvatna potražnja za ovoliku ponudu kolika vlada na marketu. S druge strane brodovi moraju brže u rezališta i neminovno je da će na tom putu mnogi brodari propast. Taj balans se neće ispravit još barem dvije godine, a pitanje je na kojim ciframa će tada ostat vozarine, zato…pamet u glavu…

I još da kažem, dok god traje kriza cijena dionice može bit apsolutno nerealna, dakle i kroz vrlo dugačak period, al to nikako ne znači automatski i da slabo vrednovana dionice nije u stanju još više padat. Atpl je očit primjer toga, sjetimo se da je nedavno vrijedila 450 kuna i da su mnogi likovali jer su je kupili tako jeftino…sve je dakle relativno…

14.07.2010. ( prije godinu i pol )




Baltic Exchange Dry Index TM 1709 (DOWN 81)
Baltic Exchange Capesize Index TM 1653 (DOWN 186)
Baltic Exchange Panamax Index TM 1980 (UP 34)
Baltic Exchange Supramax Index TM 1717 (DOWN 43)
Baltic Exchange Handysize Index TM 958 (DOWN 15)

BCI Average of the T/C routes $12278 (DOWN 2444)
BPI Average of the T/C routes $15941 (UP 261)
BSI Average of the T/C routes $17950 (DOWN 456)
BHSI Average of the T/C routes $14071 (DOWN 224)

Cape diem..

Eto ti snage svjetskog gospodarstva. Makneš kineze i ode bdi u drek. Pa ništa drugo nije ni držalo bdi na 4000 osim kineza.

A šta bi tek bilo da kinezi samo godinu dana budu u banani pa odluče manje kupovat sirovina? A recimo gospodarska situacija u ostatku svijeta se još pogorša?

Obzirom koliko je brodova aktivno na tržištu, laganini bi bdi opet ispod 1000.
[/quote]

Kolega kakva je po vama snaga našega gospodarstva?Pitam se što vi uopče radite na ZSE,jer ako smatrate da če BDI biti ovakav godinama što navodite u gornjem postu stvarno nevidim smisao vašeg ulaganja u dionice jer ako se svijet ne pokrene,a bez trgovine nema pokreta bolje vam je da se kanite burze i saćuvate dovoljno keša ispod jastuka,jer po vašim prognozama ne piše nam se dobro…
[/quote]


kolega kuster ,naš uvaženi kolega peromadjar može pisati što hoće ,ali mislim da se dobro zna da mi ne ovisimo niti o bdi-u niti o ne znam čemu,već samo i isključivo kako kojem velikome institucionalnom investitoru pukne …,a on sa ovim navlačenjem se nada da atpl dođe do cca 500 kn pa da i on kupi i onda da mu postane najbolja firma na svijetu

never surrender

100-ka od mene ,bio si u pravu ! [thumbsup]

iskreno,kupovala sam atpl po 700kn,sad je kupujem za oko 300kn, a nadam se da ću je kupovati i po 100kn, a za 10kn kupujem cijelu firmu.Daj Bože da kriza potraje još 1god.-sigurna sam da ću se obogatiti na ovoj dionici, bez uloženog novca mogu, a mlada sam, pa čekat i 10god.nije puno ako ću zaraditi 1000%

dok se ovo oporavi i Schettini će izaći iz zatvora pa ga možeš uzeti za kapetana, taj voli voziti blizu dna


iskreno,kupovala sam atpl po 700kn,sad je kupujem za oko 300kn, a nadam se da ću je kupovati i po 100kn, a za 10kn kupujem cijelu firmu.Daj Bože da kriza potraje još 1god.-sigurna sam da ću se obogatiti na ovoj dionici, bez uloženog novca mogu, a mlada sam, pa čekat i 10god.nije puno ako ću zaraditi 1000%

bilo je puno takvih sigurnih koji su ostali bez gaća na burzi….

na burzi zarađuju oni kojima je svejedno jel nešto pada ili raste, ono što raste se prodaje, a ono što pada se kupuje ili nadokupljuje-bitno je da imaš vremena čekati kad će nešto pasti ili porasti.Kad pada, dobra prilika za uložiti, a kad raste prodati ono u što si nekada uložio.Ja sam prodala invest. zlato prije par mj.a kupila ga prije 4 god., a sad mislim da dionice zlata vrijede, zato vam je moj savijet kupujte -naravno kvalitetne dion. a atpl je sigurno jedna od njih.


na burzi zarađuju oni kojima je svejedno jel nešto pada ili raste, ono što raste se prodaje, a ono što pada se kupuje ili nadokupljuje-bitno je da imaš vremena čekati kad će nešto pasti ili porasti.Kad pada, dobra prilika za uložiti, a kad raste prodati ono u što si nekada uložio.Ja sam prodala invest. zlato prije par mj.a kupila ga prije 4 god., a sad mislim da dionice zlata vrijede, zato vam je moj savijet kupujte -naravno kvalitetne dion. a atpl je sigurno jedna od njih.

slažem se. …. i uvijek imati sa strane malo cash-r-a-, uvijek dobro dođe kod oštrijeg pada za lagani trejdić.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

18 January 2012

Baltic Dry Index (BDI) -48 926

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

bilo bi lijepo ako bi netko od tehničara mogao izbaciti graf bdi-a .

txs

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close