ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Kakva god kriza u svijetu bila brodskog prijevoza će trebat, a atlp je mlada flota – strpljen, spašen..

Izjave ovog tipa izrone svako malo.. pa kakav je to razlog za ulaganje? Svaki dan trebamo odjeću, pa opet neću kupovati VART zbog toga?!
Ovo nije protiv ATPL, već protiv krivih argumenata za kupnju, po mom mišljenju.

Takvi argumenti su se mogli koristiti kao krilatica za kupnju od 3000kn naovamo, i kakva korist?




Kakva god kriza u svijetu bila brodskog prijevoza će trebat, a atlp je mlada flota – strpljen, spašen..

Izjave ovog tipa izrone svako malo.. pa kakav je to razlog za ulaganje? Svaki dan trebamo odjeću, pa opet neću kupovati VART zbog toga?!
Ovo nije protiv ATPL, već protiv krivih argumenata za kupnju, po mom mišljenju.

Takvi argumenti su se mogli koristiti kao krilatica za kupnju od 3000kn naovamo, i kakva korist?
[/quote]
Ha,ha da ovo uspoređivat s odjećom vidi se da je ovaj forum pun špekulanata koji bi zaradili preko noći – neka moje love u atlp – bolje nego da oročavam uz 3 % kamatu u ojrima

Kolega, ako je već toliko bitno da nam svaki dan naglašavate da imate dionice Atlantske plovidbe, ajde se barem naučite da je kratica za njihove dionice ATPL, a ne atlp. [thumbsup]

Kolega nezna kako se piše ATPL ali ima fenomenalni ulaz, kako je rekao, od 460 kuna. Pitam dioničare što bi više htjeli: da znaju ono prvo ili da imaju ono drugo?

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Kormilar @ a cemo se žurit unutra…trenutno…osim vozit 385-405 cca dok ide…. [tongue] kamo ce pobjec sa ovih 100tinjak k volumena,,,bas nikamo

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Boga mi Maminjo je bio u pravu, pregazišmo Turke kao plitak potok. Samo da ne demoliraju iz bjese neki brod sa RH zastavom na krmi. [wink]


Kormilar @ a cemo se žurit unutra…trenutno…osim vozit 385-405 cca dok ide…. [tongue] kamo ce pobjec sa ovih 100tinjak k volumena,,,bas nikamo

Ovo je dionica za one koji nose hlače a ne suknjice. Kako se sa suknjicom može hvatat nešto što ti bježi, razbit ćeš nos u najmanju ruku. Zar nisi vido što se Turcima dogodilo? [bye]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!



Kormilar @ a cemo se žurit unutra…trenutno…osim vozit 385-405 cca dok ide…. [tongue] kamo ce pobjec sa ovih 100tinjak k volumena,,,bas nikamo

Ovo je dionica za one koji nose hlače a ne suknjice. Kako se sa suknjicom može hvatat nešto što ti bježi, razbit ćeš nos u najmanju ruku. Zar nisi vido što se Turcima dogodilo? [bye]
[/quote]
ovi hrabri u hlačicama sto su lovili padjuci nož tamo od 1200 kn ostao je samo štap na zalost

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



Kormilar @ a cemo se žurit unutra…trenutno…osim vozit 385-405 cca dok ide…. [tongue] kamo ce pobjec sa ovih 100tinjak k volumena,,,bas nikamo

Ovo je dionica za one koji nose hlače a ne suknjice. Kako se sa suknjicom može hvatat nešto što ti bježi, razbit ćeš nos u najmanju ruku. Zar nisi vido što se Turcima dogodilo? [bye]
[/quote]
Ako imate dovoljno dugačka koplja, možete se nositi i s minićima! A čisto sumnjam da su minići samo iz estetskih razloga, čini mi se da su upravo pokretljiviji od ovih od glave do pete zakamufliranih bliskoistočnjaka.
http://youtu.be/EwDRodO2Mu4

zasad razina od 380-390 je kao neprobojni bedem..međutim,ne ide se u proboj..vjerovatno se čeka trgovanje inom,jer drugi poticaj za rast ne vidim..tek je 15.03. iduće godine objava pada rejtinga,tako da ima još fore,za ulazak ili izlazak,zavisi kako ko percipira sadašnju situaciju..dionica je potonila ipak malo previše,očito da se u cijenu već lagano ukalkulira iduća loša godina za brodare..kina mi liči na bivšu tugoslaviju,što se tiče jake ekspanzije bdp-a i inflacijedugo su jako rasli,to više ne ide,jer će ih pojesti jaka inflacija,a kad kina upadne u recesiju uz dodtne probleme eurozone i amerike,nastat će najveća depresija globalnih razmjera,što je najgore mehanizama za zaustavljanje te oluje svih oluja je sve manje i manje..italija,grčka,portugal,španjolska,hrvatska..rezanjem proračunskih rashoda istodobno se i smanjuju proračunski prihodi,što također vodi u sve dublju recesiju..recesija u kini rezultirat će ubrzanim propadanjem prezaduženih zemalja,i to će biti gadno..sav rast bdp a se temeljio na lažnim usponima privrede koja je bila potaknuta snažnim kreditnim aranžmanima..tako bi i dijete od 5 godina moglo voditi državu..sada dolazi vrijeme za naplatu..priča o održivom rastu jednostavno je u ovom trenutku u razini bajke….

Kolega, malo razmislite o ovom što ste napisali:
Ako očekujete takvu recesiju "epskih razmjera" u Kini (a s obzirom na sve što ste nabrojali, a i što se ionako zna, nije nelogično očekivati – prije ili kasnije – pucanje "kineskog balona", o čemu se ionako govori već godinama), kako se to uklapa u brodarske priče?
Mislim, ako je "dionica potonila ipak malo previše", onda u slučaju kineskog sloma, nikako neće rasti, jer će to uvjetovati globalni zastoj i nazadovanje (da ne velim nešto drugo) brodarskog sektora.

Ovdje (općenito u brodarskom sektoru, ali i u građevinskom) nije toliko poanta koliko je koja dionica pala, već kakve su perspektive na srednji i dulji rok.

Manje više svi očekuju da će obnovljeno trgovanje inom dovesti do značajnijeg prometa na ZSe i porasta cijena ostalih dionica, no možda u tome što to skoro svi očekuju leži i problem.
Lako moguće da će kratkoročno cijene ostalih dionica (iz indeksâ) porasti, no pitanje je koliko će to u kojem sektoru biti i održivo. Za one koji ulažu dulje od par dana (iako već mjesecima kod nas ni to nije isplativo) pitanje perspektive je ključna stvar.

atpl nije potreba gomilati flotu u nesigurnim vremenima,pa ne prizivam ja epsku recesiju,to su prizvali oni za koga smo svi zajedno glasali,mislim globalno,kažem samo da postoji mogućnost da u jednom trenutku budu i amerika i europa i kina u recesiji,i to pri niskim kamatnim stopama..naišao sam danas na podatak da amerika povlači novac iz najvećih banaka, a kina prodaje američke obveznice,obama je ljut kao angela merkel ha ha…njihov monetarni sukob naštetit će i jednima i drugima i trećima…ovo sve pišem zato što sam jako iziritiran ponašanjem političara koji ni lijevi ni desni ne žele priznati da smo u teškoj banani,a ignoriranjem problema i odgađanjem neodgodivog dovode nas u izrazito tešku poziciju iz koje se nikad nećemo izvući,vječno ćemo biti robovi pored ovakvog potencijala od zemlje,sve zahvaljujući njihovim lažima i obmanama..i lijevi i desni ignoriraju već ogromne probleme..to netko jednostavno treba zaustaviti i osvjestiti ih na ovaj ili onaj način…




Kormilar @ a cemo se žurit unutra…trenutno…osim vozit 385-405 cca dok ide…. [tongue] kamo ce pobjec sa ovih 100tinjak k volumena,,,bas nikamo

Ovo je dionica za one koji nose hlače a ne suknjice. Kako se sa suknjicom može hvatat nešto što ti bježi, razbit ćeš nos u najmanju ruku. Zar nisi vido što se Turcima dogodilo? [bye]
[/quote]
ovi hrabri u hlačicama sto su lovili padjuci nož tamo od 1200 kn ostao je samo štap na zalost
[/quote]
To nisu bili noževi kolega, to su bili grickalicke za nokte, kad pročitah ovo od alta tek sad slijede sabljetine, što reći nego uzeti krunicu i reći bože zašto si nas ostavio. Nisam ni slutio koliki je razmjer katastrofe, zahvaljujući kolegi altu i njegovim masonskim vezama doznali smo pravu istinu. HDZ će nakon izbora punim pravom reći dok smo mi bili na vlasti ovakovog sr..a nije bilo. Idem gledat Jacu, žena je puna optimizma i elana, pa neću tu slušat nekog crnjaka, a do prije mjesec dana je bio moj kanidat za prvog čovjeka Atlanske nakon preuzimanja iste od malih dioničara.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!


zasad razina od 380-390 je kao neprobojni bedem..međutim,ne ide se u proboj..vjerovatno se čeka trgovanje inom,jer drugi poticaj za rast ne vidim..tek je 15.03. iduće godine objava pada rejtinga,tako da ima još fore,za ulazak ili izlazak,zavisi kako ko percipira sadašnju situaciju..dionica je potonila ipak malo previše,očito da se u cijenu već lagano ukalkulira iduća loša godina za brodare..kina mi liči na bivšu tugoslaviju,što se tiče jake ekspanzije bdp-a i inflacijedugo su jako rasli,to više ne ide,jer će ih pojesti jaka inflacija,a kad kina upadne u recesiju uz dodtne probleme eurozone i amerike,nastat će najveća depresija globalnih razmjera,što je najgore mehanizama za zaustavljanje te oluje svih oluja je sve manje i manje..italija,grčka,portugal,španjolska,hrvatska..rezanjem proračunskih rashoda istodobno se i smanjuju proračunski prihodi,što također vodi u sve dublju recesiju..recesija u kini rezultirat će ubrzanim propadanjem prezaduženih zemalja,i to će biti gadno..sav rast bdp a se temeljio na lažnim usponima privrede koja je bila potaknuta snažnim kreditnim aranžmanima..tako bi i dijete od 5 godina moglo voditi državu..sada dolazi vrijeme za naplatu..priča o održivom rastu jednostavno je u ovom trenutku u razini bajke….

Knezi trenutačno jedini imaju veče količine keša (pored američkih korporacija koje ne ulažu iz nekih razloga) i mogu što hoće, toga su potpuno svjesni. Naravno da i kod njih ima određenih, prije svega nekretninskih, balona, no za očekivati je kako će u narednim godinama tamo doći do osjetnog povećanja domaće potrošnje, a šef države je iz tog razloga donio odluku da će povećati uvoz kako bi podruprli globalni rast. Gdje ti vidiš recesiju u Kini, možda neće rasti stopom od 10% godišnje, no nek nastave u sljedećih 5 godina rasti i 7% godišnje znaš što to znači za globalno gospodarstvo obzirom na veličinu zemlje.
DSX uredno izvještava o svakom sklopljenom time charter ugovoru za svoje brodove pa bi bilo krasno da i ATPL popravi "komunikaciju" sa dioničarima, zašto bi to samo Uprava znala. Nakon dugo vremena jedna preporuka analitičara za brodare, kažu valja kupiti dionice NM radi dividende i mogućeg rasta dionice over 60% u narednoj godini. I u USA prevladava mišljenje da su brodari potonuli previše.

pa upravo i pišem na ovoj temi atpl jer mislim da će na ovoj dionici za par godina zarada biti najveća,ali dok se ne vidi rasplet krize,ja ću biti po strani..slažem se da je atpl podcijenjena,i ona je trenutno najveća žrtva netransparentnosti na zse..roubini procijenjuje da će kina 2013. god ući u recesiju,mada ja mislim da neće,ali će im se bdp vjerovatno smanjiti na cca3%,već peti put kineska centralna banka povećava kamatne stope,s tim potezom se ne stimulira uvoz..vidim da se naglo smanjuju narudžbe za brodove od iduće godine,neki brodari će propasti za godinu ili dvi,a oni koji ostanu,njihove dionice će imati najveću penetraciju od svih ostalih sektora,ali za sada treba procjeniti dno,tko dobro procjeni dno,mogao bi za par godina imati +200-300%

New Report

Close