ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 13:45
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,96
3.813
72
52,40
53,00
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


molim ocitovanje lorisa ..bdi raste atpl pada….PREVARILI SU NAS [lol] [lol] [lol]

Ovo je tvoj dan ?

Opet sam se zahebo jutros i kupio 100-ak komada, a već sutra će BDI narasti i ATPL opet pasti [cry]

Sada mi je prosjek pao na 1433 [tongue]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Kolega i ja smo počeli istovremeno iskazivati interes za ATPL, još prije 2 godine, kad nam je kriza pokucala na vrata (za one s debelim hrastovim vratima i oštećenim sluhom).
Tada je dionica bila 1.380 kn (ispričati ćete me ako se iznos ne poklapa s činjeničnim stanjem od prije 2 godine,..) i kolega je bio uvjeren da niže ne može ići. Ja sam isto bio sklon takvom razmišljanju ali u meni je pravladao onaj kukavički/oprezni pogled "pričekajmo još malo".
Par mjeseci nakon njegove kupovine dionica je bila 700 kn, a ja sam si obećao da kupujem ATPL kad padne ispod 500 kn. Tako i danas razmišljam, iako mi se čini da bi mogla i ispod 400 s obzirom na trenutni optimizam na burzi (ne činjenično stanje) Što od dionice očekujem? Nisam i ne namjeravam kupiti danas za 500 te prodati za 6 mj po 600 zdovoljno trljajui ruke zbog 20% profita u 6 mj, želim određeni novac uložiti u po meni zdravu kompaniju. Sad mi vi recite jesam li utopist ako razmišljam na način: danas ću odvojiti primjerice 20.000 kn na ATPL da bi to sutra (2015.g.) vrijedilo 50.000 kn.

moj savjet je da ne kupuješ. ali ozbiljno. prestresno je to za tebe. na banku i svake godine 4%.

za 5 godina 20000 će ti vrijediti 25000. a ti mirno spavaš.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

Koliko god ovaj pad bio brutalan, meni dugoročno odgovara. Naravno da je orkestriran, vidi se obrazac iz aviona. Poanta je u tome da što više drhtavih ručica rasproda dionice. I rast će biti brutalan. Do kraja mjeseca, preciznije od 26.08. vjetar će promijeniti smjer. Stojim pri svome: do kraja godine zaradit ću na ovoj dionici 50%, svu dobit iznad toga zadržavam u dionicama pa neka se pacaju za bolja vremena.


Sad mi vi recite jesam li utopist ako razmišljam na način: danas ću odvojiti primjerice 20.000 kn na ATPL da bi to sutra (2015.g.) vrijedilo 50.000 kn.

Kolega brže bolje u prvu banku i promijenite sve u švicarce. 2015 ćete imati min 10 000 kuna, mislim nakon pada istog. Ako kupite Atlansku na računu će te 2015 imati svega par stotina kuna. Sretno. Imate sreću, ovaj savjet vam je besplatan. Ako kupite švicarce ne morate visjeti ovdje na forumu i gubiti vrijeme, što je još jedna prednost.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Čula sam da je na skupštini izglasana dividenda od 150 kuna, jel netko zna da li je to točno?

Bogatstvo je kad ne znaš koliko imaš.


Čula sam da je na skupštini izglasana dividenda od 150 kuna, jel netko zna da li je to točno?

Istina ali samo za Vas

Hvala na odgovoru.
Postoji velika razlika između mene i nekolicine. Ja ne znam i znam da ne znam te me nije sram otvoreno pitati savjet.
Nekolicina, koliko ja vidim spominje nemale iznose, prepucavaju se i dozvoljavaju da konstrukciju prevlada destrukcija. Pristupio sam forumu prvenstveno da naučim, sad pitanje je tko i koliko želi podijeliti… 🙂

BDI sada raste, a cijena dionice ATPL usprkos tome lagano pada
uskoro bi BDI mogao opet okrenuti u crveni niz

nagradno pitanje: kako će se ponašati cijena dionice ATPL na burzi kad krene pad BDI-a? [rolleyes]

sve što pišem moje je mišljenje te se ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!


Čula sam da je na skupštini izglasana dividenda od 150 kuna, jel netko zna da li je to točno?

Nije dividenda nego socijalna pomoć po glavi dioničara. Ali što će Grofici ta sića. Ne mogu bilivit. [shocked]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!



Sad mi vi recite jesam li utopist ako razmišljam na način: danas ću odvojiti primjerice 20.000 kn na ATPL da bi to sutra (2015.g.) vrijedilo 50.000 kn.

Kolega brže bolje u prvu banku i promijenite sve u švicarce. 2015 ćete imati min 10 000 kuna, mislim nakon pada istog. Ako kupite Atlansku na računu će te 2015 imati svega par stotina kuna. Sretno. Imate sreću, ovaj savjet vam je besplatan. Ako kupite švicarce ne morate visjeti ovdje na forumu i gubiti vrijeme, što je još jedna prednost.
[/quote]

Vladimir 84, niste jedini što razmišljate na taj način, no malo ste prepesimistični, vjerujem da će taj target biti postignut puno prije, recimo u drugoj polovici 2013., jer će do tada bankrotirati trećina brodara, pa će oni što opstanu (a među njima je svakako ATPL) brati vrhnje.

Trenutno ULPL u prednosti par lipa ispred ATPL kada je to bilo zadji puta(da ne računamo dividendu)


BDI sada raste, a cijena dionice ATPL usprkos tome lagano pada
uskoro bi BDI mogao opet okrenuti u crveni niz

nagradno pitanje: kako će se ponašati cijena dionice ATPL na burzi kad krene pad BDI-a? [rolleyes]


up ! [lol]

mi smo ipak zemlja slučaj


Trenutno ULPL u prednosti par lipa ispred ATPL kada je to bilo zadji puta(da ne računamo dividendu)

mislim 2007 prije dokapitalizacije ULPL, bio je iznad 4000 kn.

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

BID / ASK = 1 /4,5 dugo nije bilo toliko interesa, ali uzalud vam trud drukeri, šlag sam ja pobrao jutros [smiley]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Baltic Exchange Dry Index TM 1462(UP 48)
Baltic Exchange Capesize Index TM 2220(UP 96)
Baltic Exchange Panamax Index TM 1609(UP 12)
Baltic Exchange Supramax Index TM 1338 (UP 20)
Baltic Exchange Handysize Index TM 648(UP 2)

New Report

Close