ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.05.2024. u 21:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,20
10.753
206
52,20
52,60
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


što je veći jaz između vozarina i cijene veća je i pohlepa

Također, barem za sada, vrijedi:
Što viša cijena ATPL-a, to je motivacija da se prodaju (dobro unovče) dividendne dionice jača.

Pers o čemu ti pričaš molim te lijepo?
tko pametan će sada prodavati dionice a da nije neki špekulant i navlakač koji ih potom opet kupi? jesi li pročitao tko je sve dobio dionice u upravi i nadzornom odboru AP? pogledaj malo , ima tamo i supruga i sinova i ovih i onih…svi koji su imalo upoznati sa stanjem imaju već popriličnu količinu dionica u posjedu … i ne prodaju nego čuvaju i sakupljaju što više mogu…
ovdje samo neki leteći naivac može doći u situaciju da proda pod pritiskom pisanja tebe i tebi sličnih koje nimalo nije stid nekoga dovesti u zabludu…da ne bi bilo kako izmišljam postat ću link na izvješće uprave pa ga pročitaj i pogledaj koliko dionica tko posjeduje…

Vaš link


iskreno za sutra se bojim samo jednog scenarija …a nije nemoguć jer se već dešavalo…
pod utjecajem velikog rasta brodara vani puštanje cijene da raste prvih sat vremena pa udri po prodaji kako bi se opet ohladili…što je veći jaz između vozarina i cijene veća je i pohlepa pa će tu još biti prljavih poteza…

A zašto o tome pišete kao da je teorija zavjere i da će netko manipulirati cijenom? Jednostavno se radi o velikom broju "poklonjenih" dionica koje su gotovo sve u rukama malih dioničara (pod pretpostavkom da ih veliki neće prodavati) a mnogi od tih malih bi se sutra zadovoljili i s izlazom na npr. 1.100 kuna. Ali jbg, nema za sve toliko bida, pa su zadovoljni i s npr. 1.050.

ATPL je talac dividendnih dionica, bez ATPL ni ULPL i JDPL neće nigdje, a crobex sigurno neće preko 2.300 bez brodara! Zbog toga jedva čekam sutrašnje trgovanje da vidim na čemu smo!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Sada i vrapcima na grani postaje polako jasno da brodari konačno kreću prema mirnijim vodama i da će vozarine dugoročno ostati u pozitivnom teritoriju, te da će brodarske firme konačno stabilno poslovati s dobiti. Kolikom, ovisiti će o svakom pojedinom brodaru ovisno o kvaliteti i starosti flote te zaduženosti kompanije. Koliko će trebati našim lumenima da to shvate nisam siguran, ali znam da to neće baš biti tako skoro. Obično dok oni skopčaju što se dešava, dođe do kratkotrajne promjene trenda i desi se manja korekcija, na koju na žalost oni uvijek brzo reagiraju i opale po kupovnim nalozima. Lijepo im je dr. Ivo rekao da je lako tuđim k……..em po gloginjama tući.
Ovako će se oni igrati sa nama malim ulagačima i međusobno se hvaliti i busati u prsa kako su moćni i kako drmaju burzom, dok nedođe neki stranac i sve ih navuče na onu stvar. Na žalost ta gospoda neće spržiti svoju lovu već će naravno opet nastradati ulagači u fondove i ono što je najtužnije naše buduće mirovine.

The reason for the shipping-rates rally? The Chinese, of course, whose mills continue to churn out steel at a near-record pace. In October, according to data released by China’s government Wednesday, the Chinese steel industry produced 1.67 million metric tons of the stuff per day, up 44% from the same period a year ago.

Iron-ore imports, meanwhile, jumped 50% in October compared with a year ago, though the level did decline by about 30% from September’s brisk pace. Nonetheless, with the world’s third-largest economy growing, observers feel that ore imports will remain robust over the next month or so, especially as steel mills draw down further on the enormous ore stockpiles accumulated during a raw-materials buying binge in the spring and early summer of this year.

I noga u guzicu je korak naprijed


Evo znao sam da ću odmah bit napadnut, ista priča kao i prije mjesec dana. Kao da ste zaboravili.

E nek vam je i ovog puta kad ste tolko tvrdoglavi, samo vi uživajte i budite i dalje lijepi i pametni, al zapamtite jedan dan ne znači baš ništa, nemojte opet nešta kukat i zapomagat da su vam svi drugi krivi i da niste znali šta slijedi.

Ne znam uopće šta se trudim više ovdje upozoravat kad me nitko ozbiljno ne shvaća. Sretno!!
[bye]

Nebitno gdje će sutra cijena. Može gore, može dolje.

Ali činjenica je da si se opet raspisao nakon što si prodao. Nije te nigdje bilo dok si posjedovao dionice, čak si postao i targete debelo u plusu.
Što se naglo promijenilo na lošije u sektoru, osim što si ti prodao ATPL?
Dapače, sve što ima veze s brodarima je postalo još više pozitivno, sve se zelani na sve strane.

U vezi dividendnih dionica da vas sve nešto pitam.
Da ste veliki igrači koji mogu utjecati značajnije na kretanje cijene (igrači koji i inače utječu na kretanje cijena), da li bi vi kao takvi prodavali dividendne dionice na ovim razinama ili bi dodatno pokupili što se još nudi od drhtavih ručica, pa tada iskoristili ovaj pozitivan sentiment u sektoru da katapultirate dionicu i tek onda prodali na daleko višim razinama???
Dobro, ovo je bilo retoričko pitanje, ne morate odgovarati ako baš ne želite.
[smiley]

jednostavno se mora potvrditi pravilo iz udžbenika…prvo rastu firme vezane uz sirovine, tansport i financije…tek nakon toga ostali…kod nas se dešavalo da su rasli svi osim brodara ali ne može to tako, neka se pravila moraju poštovati i u ovoj žabokrečini od burze…
a što se cijene tiče, što se više nas malih suzdrži prodaje to će cijena prije gore…kad neće biti dionica na prodaji morat će se odriješiti kesa…pogledajte malo naloge i biti će vam jasno koliko je navlačenja i simuliranja prodaje, često se prodaje samo po jedna dionica i to prva na prodaji je nekoliko kuna niža od druge…ovo je zemlja šibicara, neki se vrte po Jakuševcu a neki po ZSE…treba ih samo znati prepoznati…
pamet u glavu i ne srljajte u prodaju…


Evo znao sam da ću odmah bit napadnut, ista priča kao i prije mjesec dana. Kao da ste zaboravili.

E nek vam je i ovog puta kad ste tolko tvrdoglavi, samo vi uživajte i budite i dalje lijepi i pametni, al zapamtite jedan dan ne znači baš ništa, nemojte opet nešta kukat i zapomagat da su vam svi drugi krivi i da niste znali šta slijedi.

Ne znam uopće šta se trudim više ovdje upozoravat kad me nitko ozbiljno ne shvaća. Sretno!!
[bye]


Pa gle Pero s jedne strane si u pravu- moglo bi to još dole-al s ovim trenutnim rastom BDI-a jako teško bez obzira na razne interese nekih igrača i tvoje grafove.
Stvari na ovoj dionici stoje ovako:
1. opcija je da BDI nastavi još par dana ovako ludo rasti pa se naši profići ipak odluće i uz rizik novopristiglih dionica,odradit jedan tjedni ralli od jedno 15% do 20%.
2. opcija je da BDI počne usporavati svoj rast što razni FFA i najavljuju i okrene za par dana malo down što bi vrlo vjerojatno značilo uz nepovoljan sentiment na stranim burzama još jedno jače rušenje dionice. Mada FFa zadnjih tjedana nisu baš precizni tako da se prema njima nećemo orjentirati.
Uglavnom u sljedećih par dana sve ćemo znati.
Za one koji su u dionicama ( trejdere )mislim da još treba pričekati i pažljivo motrit signale na dionici jer sljedećih dana je očito puno veća mogučnost da stagnira ili da krene gore nego da pada dole.
Za one u kešu mislim da je ovo dvosjekli mač i možda bi bilo pametnije ući sa jedno 30 – 40 %,a ostalo ostavit za popravak pozicija u slučaju naglog pada koji je manje vjerojatan,al zbog nekih interesa i velikog pritiska prodaje moguć.Uglavnom vrlo pažljivo pratit trgovinu od sutra kad bi se mogli pokazat vrlo jasni signali kamo će ova dionica sljedećih dana ići.Ako krene gore vrlo je bitno ući prvi dan rasta jer sve dalje bit će prerizično.
Pozdrav i sretno svima.
PS.Evo i ja opet dioničar ATPL-registrirano nekih 38 kom dividendnih- i dok se stavim u položaj ostalih koji su dobili- jasno da ih želim prodat sada dok BDI i strane burze i brodari ovako snažno rastu- te onda dolazimo do ovog što se sada dešava na ovoj dionici-puno veći broj onih koji žele prodati od onih koji žele kupiti-jer svježeg novca je očito na burzi sve manje.


Ne znam uopće šta se trudim više ovdje upozoravat kad me nitko ozbiljno ne shvaća. Sretno!!
[bye]

Dnevno pišeš nekoliko postova s analizama i grafovima o tome kako će ATPL past. Budući da si izaša, očekujen još žešću kampanju. Pa kako ti se da više?! [yawn]
Ja komentiram samo one dionice koje posjedujem ili ih planiram kupit. Nikad mi nije palo na pamet da pišem bilo pozitivno ili negativno o dionicama koje me ne zanimaju ili drukat za pad neke dionice kako bi šta jeftinije kupija.
Ne kažen ja da su ti grafovi bezvezni i da ATPL neće opet na 850kn, ali poštedi nas vlastite brige za vlasnike ovih dionica! Apeliram da sutra prodaš to malo šta ti je ostalo i ne pišeš neko vrime na ovoj temi, ne zbog toga šta ja mislim da ćeš utjecat na cijenu, nego zato šta si posta stvarno naporan. [angry]


pamet u glavu i ne srljajte u prodaju…

Deja vu. Ovo slušamo od lipnja-srpnja pa je cijena umjesto gore, otišla dolje.
Ponavljajući istu matru uvijek iznova jednom ćeš doista biti u pravu,
samo je pitanje kada…možda sutra, a možda i za 2 godine. A možda i otklizne još koju kunu?


ovdje samo neki leteći naivac može doći u situaciju da proda pod pritiskom pisanja tebe i tebi sličnih koje nimalo nije stid nekoga dovesti u zabludu

Nitko nije savršen, svi griješimo i ponekad donosimo pogrešne sudove, no ovog puta si eto ti, Leconte, bio taj koji je doveo, kako ih imenuješ, "leteće naivce" u zabludu zadnjih nekoliko mjeseci. Pitam se koga bi trebalo biti stid zbog pogrešne prognoze i dovođenja "nekoga u zabludu"?

Primjetno je da Leconte ponovno dobiva stotke…ups…

hehehe gdje je tech sada?
kaj niš ne veli na bdi?

kada sam mu prije dva tjedna rekao da smo tek krenuli sa rastom on se smijao…koja faca…
no nije bitno..

opet isto pitanje..kada nitko ne odgovara… da li ima netko abac i da je dobio div dionice?

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close