ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.05.2024. u 17:07
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
2.148
41
52,40
52,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ne kažem ništa šta bi se trebalo činit, al ja ovom dionicom ne bi osobno trgovao dok se ne razbistri slika.

To bistrenje je ne tako davno trajalo 6 mjeseci kada je dionica narasla od 800 na 3800 kuna. A to bistrenje ide vako: Ode dionica u prvom valu na 900 kuna u par dana, ali slika je još mutna, pa evo sad će dolje i vidi vraga vrati se ona na 870 i tu se malo kiseli a onda opet UP i dođe do 1000 a ja se mislim pa koji je ovo k…. kad ovo sad padne na petsto šta ću se smijati ovim budalašima, ali ona rokne na 1500, e sad me već prsti svrbe al javi se pero i veli pa tako je narasla i zadnji put pa se vratila na sedamsto. Evo odlučujem da ću je kupiti na 2000 pa kud puklo da puklo, pero je ipak u pravu slika je još mutna. I tako dionica malo dolje malo gore se nećka i onda boom dođe na 2000 i vi taman što niste nazvali brokera ili pritisli dugme na investoru kad tamo ode ona na 1900, 1850, pa čekat ću ja malo nisam ja budala da će me uhvatiti na ovu foru, ide ovo na 1500. Stradan zakasnite i otvorite komp ujutro u 11,30 kad ovo čudo već piči iznad 2100, 2200, pa ovo je ludilo, joj da sam je kupio na 700,800 di bi mi sad bio kraj, a ona se slaže na 2300, 2400, 2500. Vas hvata napad nezadovoljstva, beznađa, a ona kao za inat ide dalje na 3000. E sad je dosta ovo će sigurno na 7000 i ako je kupim sada to je dupla zarada u par mjeseci i ja sam na konju hi, hi, hi. Postavite se na bid i kao iskusni broker počinje liparenje, pa meni je svaka lipa ko planina, ja cijenim svaku lipu kao milijun kuna, i tako zaspete pred monitorom a kad se mamurni probudite vidite ispisano 3800, zadnjim snagama pritisnete na tipku i pometete sav ask do 4000, težak teret padne vam sa srca. Istuširate se i navečer mirne duše sjednete pred telkač i gledate najavu dnevnika: Zatvoreno pet direktora najvećih američkih banaka, panika na wall streetu, indeksi u strelovitom padu. Gledate na kalendar da nije možda prvi april kad tamo nije ni april a kamoli prvi, prosinac je. Pogledate vani i gledate susjeda u novoj mečki, zadovoljan je glanca, a susjed se zove kako ono, jel Pero, da Pero, moj dobri anđeo. [shocked]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Baltic Dry -1,3%
Capesize -2,9%
Panamax -2,1%
Handysize -0,1%
Supramax -0,7%

BALTIC DRY-INDEKSEN I POENG, OG SEGMENTER I RATER (USD):

Dato BDI Capesize Panamax Handysize Supramax
12/04 1.342 7.390 13.061 11.774 15.064
11/04 1.359 7.608 13.343 11.781 15.164

08/04 1.376 7.920 13.603 11.759 15.235
07/04 1.401 8.381 13.937 11.720 15.345
06/04 1.430 8.894 14.355 11.685 15.457


Baltic Dry -1,3%
Capesize -2,9%
Panamax -2,1%
Handysize -0,1%
Supramax -0,7%

BALTIC DRY-INDEKSEN I POENG, OG SEGMENTER I RATER (USD):

Dato BDI Capesize Panamax Handysize Supramax
12/04 1.342 7.390 13.061 11.774 15.064
11/04 1.359 7.608 13.343 11.781 15.164

08/04 1.376 7.920 13.603 11.759 15.235
07/04 1.401 8.381 13.937 11.720 15.345
06/04 1.430 8.894 14.355 11.685 15.457

Ovo je već ozbiljno. Dobro je da se scrapping cape soze brodova pojačao, tržište treba jedan jači pad vozarina da "pomete" 1/3 brodara sa marketa, pa će oni što prežive ponovo mlatiti lovu. Obzirom da ATPL ima značajnu količinu keša na računu, tradiciju i know how, ne sumnjam da će tu firmu "ogrijati sunce" kad se konačno postigne balans ponude i potražnje za brodskim prostorom, po meni, polovicom 2013., stoga trejderi ovdje nemaju duže vremena što tražiti.
Što se investitora kao što je Jethro tiče, nije lako "ubosti" samo dno, no osobno vjerujem da će ova dionica vrijediti jako, jako puno krajem 2014., ali kad je kupiti i na kakvoj razini ne usuđujem se prognozirati. Naime, dionica jest jeftina, ali može biti i jeftinija??? [tongue]

Pozdrav,
ako me pamet dobro služi, bio je planiran od strane Atlanske plovidbe ( prije više od godine dana ) otkup vlastitih dionica ( do 10% udjela ). Je li se od te odluke odustalo ? Zna li netko nešto više na tu temu?


Pozdrav,
ako me pamet dobro služi, bio je planiran od strane Atlanske plovidbe ( prije više od godine dana ) otkup vlastitih dionica ( do 10% udjela ). Je li se od te odluke odustalo ? Zna li netko nešto više na tu temu?

Prije bih rekla da će Atlanska na 500 kuna u ovoj krizi nego bilo kakav dokup .

Izgleda da je ova barijera na 700 vrlo čvrsta, već treći put se testira, a proboja nema.

Ako ima neki tehničar, da nam laicima objasni što to znači.

PS
DSX je na 11,5 i ne probija dugoročnu liniju otpora.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

FFA-s za sljedeća dva- tri tjedna najavljuju preokret trenda i priličan rast vozarina…

A dal će šta bit od toga naravno ostaje za vidjeti…

Uglavnom fondovi zajedno s državom,hanfom i Inom nam opet shebavaju cijelu burzu…

Sva sreća da sam barem pola portfelja rasprodao krajem prvog mjeseca,a lovu prebacio u neka druga ulaganja…jer ovo stvarno više nema veze s vezom…

Uglavnom gotovo kompletni iskrcaj krajem 4 i u 5 mjesecu, naravno ako bude kakvog rasta..a ako ne onda dokup u 7-8 mjesecu…


Sva sreća da sam barem pola portfelja rasprodao krajem prvog mjeseca, (…)
Uglavnom gotovo kompletni iskrcaj krajem 4 i u 5 mjesecu, naravno ako bude kakvog rasta..a ako ne onda dokup u 7-8 mjesecu

Hvala na informaciji o vlastitim postupcima i planovima transakcija. Šteta samo što nisi iznio po kojoj si cijeni i koliko komada si prvobitno kupio i po koliko si kasnije prodao. Zanimljivo bi bilo znati i to po koliko predviđaš da ćeš kupiti/prodati te koji udio u portfelju će zauzimati ATPL.

Naime, na forumu je uvriježeno opširno i detaljno referirati takve podatke pa…



Sva sreća da sam barem pola portfelja rasprodao krajem prvog mjeseca, (…)
Uglavnom gotovo kompletni iskrcaj krajem 4 i u 5 mjesecu, naravno ako bude kakvog rasta..a ako ne onda dokup u 7-8 mjesecu

Hvala na informaciji o vlastitim postupcima i planovima transakcija. Šteta samo što nisi iznio po kojoj si cijeni i koliko komada si prvobitno kupio i po koliko si kasnije prodao. Zanimljivo bi bilo znati i to po koliko predviđaš da ćeš kupiti/prodati te koji udio u portfelju će zauzimati ATPL.

Naime, na forumu je uvriježeno opširno i detaljno referirati takve podatke pa…
[/quote]
Takve podatke referiraju samo početnici tzv. kokošari. Za ozbiljnije investitore se zna da su ušli na samom dnu a izašli na samom vrhu, barem je tako otkada je pratim ovaj forum.

my,



Sva sreća da sam barem pola portfelja rasprodao krajem prvog mjeseca, (…)
Uglavnom gotovo kompletni iskrcaj krajem 4 i u 5 mjesecu, naravno ako bude kakvog rasta..a ako ne onda dokup u 7-8 mjesecu

Hvala na informaciji o vlastitim postupcima i planovima transakcija. Šteta samo što nisi iznio po kojoj si cijeni i koliko komada si prvobitno kupio i po koliko si kasnije prodao. Zanimljivo bi bilo znati i to po koliko predviđaš da ćeš kupiti/prodati te koji udio u portfelju će zauzimati ATPL.

Naime, na forumu je uvriježeno opširno i detaljno referirati takve podatke pa…
[/quote]
Takve podatke referiraju samo početnici tzv. kokošari. Za ozbiljnije investitore se zna da su ušli na samom dnu a izašli na samom vrhu, barem je tako otkada je pratim ovaj forum.
[/quote]
Dao bih ti 200 da mogu ali kako ne može onda samo stotka.

IMT?


Pozdrav,
ako me pamet dobro služi, bio je planiran od strane Atlanske plovidbe ( prije više od godine dana ) otkup vlastitih dionica ( do 10% udjela ). Je li se od te odluke odustalo ? Zna li netko nešto više na tu temu?

da, ali ne po ovim astronomskim cijenama.



Pozdrav,
ako me pamet dobro služi, bio je planiran od strane Atlanske plovidbe ( prije više od godine dana ) otkup vlastitih dionica ( do 10% udjela ). Je li se od te odluke odustalo ? Zna li netko nešto više na tu temu?

da, ali ne po ovim astronomskim cijenama.
[/quote]
Jethro,
ne znam imaš li namjeru kupovati, može savjet nama i upravi gdje se postaviti…

Dividenda ATPL = 68,23 kn, zadnja !!!!!


Dividenda ATPL = 68,23 kn, zadnja !!!!!

Što bi moj pajdo rekao, ha, ha i ha !!
A kada če to biti dividenda, kad cijena dostigne, netko je gore spomenuo nekih 500 kn. Onda može biti i 200 kn. Opet smo na istome. Probajte molim Vas zadati nalog, Vi koji imate love na računu, npr .. KUPNJA 700 kom po 5 kn, reči če Vam da kontaktirate brokera. Dobra fora da se podigne rejting ATPL. Što više ljudi na kupnji, to bi dionica trebala gore,,, evo sad ću i ja malo UP.
LP i do viđenja tamo negdje dole !! [angry]

I very much love INGRA !!




Pozdrav,
ako me pamet dobro služi, bio je planiran od strane Atlanske plovidbe ( prije više od godine dana ) otkup vlastitih dionica ( do 10% udjela ). Je li se od te odluke odustalo ? Zna li netko nešto više na tu temu?

da, ali ne po ovim astronomskim cijenama.
[/quote]
Jethro,
ne znam imaš li namjeru kupovati, može savjet nama i upravi gdje se postaviti…

[/quote]

rado bih da griješim, no mislim da trezor nema namjeru sada i po ovim uvjetima kupovati svoje dionice, tj da ona bude market maker, dječji animator u sobi sa dvoje djece. umjesto toga je za očekivati investiranje u nešto što je profitabilno. dakle, u novogradnju tek iza 2013, makar platili sada i uz oveći diskont dobili isporuku novogradnje 2014 (financiranje uz diskont) a do tada…
nije JOŠ vrijeme za kupnju ičega. pa to vrišti i gluhi da čuju…

New Report

Close