ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

2009 sam nakrcao 80% i od tada čekam i čekam, ali mislim da je ono što sam čekao. Recesija prolazi, BDI raste sa dna , dividenda će biti 8% i eto nas na 1300-1400 u par mjeseci. 🙂

A ja jučer mislio krenuti u totalnu rasprodaju i otić na tečaj za pastira. Kako čovjek lako može postati naivan a u ruci drži sveti gral. Nešto se veliko skriva u ovoj dionici, imam hebeni feeling, i svaki puta kad prođem Stradunom i vidim one zidine naježim se od divljenja i poštovanja. To pruža ljepotu i daje SIGURNOST svakome tko se nađe u starom gradu. Jedan od energetski najpozitivnijih gradova, a Sveti Vlaho i naša mučenica Atlanska Plovidba simboli su te ljepote i snage. Ovdje se pisala i pisati će se povijest. Sve ostalo je dječji vrtić. [thumbsup]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Mislim da po količini protrgovani dionica se može izvesti zaključak da je ATPL IN…a dividenda bar 50 kn….

Netko je zavirio u FI

Nešto je tu ipak čudno??
BEDEJI okrenuo a ovi vani baš kao i da nisu čuli???

Neznam!

LEAVE THE WORLD BEHINED

Čim napišeš kontra vjetra NE_VA_LJA!

Jasno!

No…kvotat ću vam Techmana sa Jdpl:

qoute
Ma pustite BDI na miru i to neka vam je samo jedan od orjentira. U bogatom iskustvu na ZSE doživili smo da je BDI rastao i padao, da su brodari u Amera rasli i padali a naši brodari brodili po svome. Logičan zaključak nam je bio da nema logike i da jedan dobar cvrkut vrijedi više od BDI, TA, kineskih lampi, Tarot karata i sl.

E sad osbono sam napravio 15% prometa na atpl danas sa nekoliko brokerskih računa.(i nije nešto)

Tako da mi je u interesu da Atpl naraste.

No budući da ja nisam ulagač već trejder špekulant najverovatnije ću ih sutra opet pustiti u slobodnu prodaju.

Sad bi pametan rekao tko je tu lud ovaj kao druka dole a kao kupio je.

Zanimljivo je da uvijek kad napišeš suprotno dionica poraste nakon toga, stoga…

Isto tako lupiš 2-3 soma po asku Jdpl-a odmah moj prijatelj Ivano zove privatizaciju i onda se sutra pita zašto pada.

Uglavno čudna je burza al zanimljiva a da se i zaraditi.

LEAVE THE WORLD BEHINED

Vidim da je lagana euforija, pa ću pokušati biti glas razuma, premda bi mi odgovaralo da ovo ode jače up jer mi je 40% portfelja u ATPL. Uglavnom, danas je prodano gotovo 3200 dionica i dok je takav interes za prodaju ne idemo jače gore, iako fundmanentalno ATPL vrijedi puno više. Očito se netko jak iskrcava.
Gledao sam malo ovih dana CNBC, većina je "mudraca" iz Davosa na pitanje one zgodne voditeljice zelenih oči odgovarala da su "oprezno optimistični" glede globalnog oporavka, pa su dugoročnije pred nama ipak bolji dani.

Racunam i racunam, i na kraju ispadne da bi ATPL trebala biti na blizu 4000kn da bi moj portfelj vrijedio isto koliko i 2007.
Nadam se da cete shvatiti moj pesimizam kada vidim svu ovu vec toliko puta vidjenu euforiju koja se uvijek pojavi prije kvartalnog izvijesca.

semper fidelis

[upravo sam to učinio jutros,prodao lopate i kupio sidro]


ovo je super da postoji ovakva dionica,kad se fino odradi rast,prodaš sa 20-50% zarade,i ukrcaš se u ingru.

Znas sta je jos bolje? Pobjeci iz Ingre dok je vrijeme i kupiti ATPL koji ce ti donijeti finu zaradu.
[/quote]


Nešto je tu ipak čudno??
BEDEJI okrenuo a ovi vani baš kao i da nisu čuli???

Neznam!


Hm,da i meni je malo čudno,al dobro ovi vani se vode i nekim drugim pokazateljima i gledaju malo više unaprijed ,jer FFA-s govore da bi od sutra BDI opet mogao okrenuti prema dole…odn. prvo usporiti rast pa onda malo prema dolje..al pošto ffa u zadnje vrijeme podosta promašuju,nadajmo se da će tako biti i ovaj put…te da slijedi jedan malo duži rast..

kolege smo da pitam, kad ATPL isplaćuje dividendu?

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "

čitajući sve za i protiv dolazim do zaključka… na našoj burzi nema pravila…sutra imamo iste šanse dosegnuti 850 kao i vratiti se na 780 … nagledao sam se toliko suludog rasta smeća od dionica kao i padova kvalitetnih da ne mogu staviti ruku u vatru nizašta… osobno vjerujem da je došlo vrijeme rasta a bliska budućnost će pokazati jesam li bio u pravu…
građevinari su potegnuli bez ikakva dokaza o oporavku pa mislim da mogu i brodari koji imaju ipak bolju perspektivu…

Ovaj je članak ostao nezamjećen:

http://dulist.hr/content/view/12267/96/

halfte trinken, halfte Šarcu geben

pa neće danas padat nakon što je stagnirala do besvjesti. nakon 790 bio je čisti buy. sad nema nazad.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


pa neće danas padat nakon što je stagnirala do besvjesti. nakon 790 bio je čisti buy. sad nema nazad.

Kolega, prešli smo Crobex 2320. Kaj sad? Jeste li sad malo opterećeni? Slijedi li sad rast?
Ili ste još uvijek skeptični?

New Report

Close