ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.05.2024. u 04:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,20
10.753
206
52,20
52,60
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Odmoren od foruma sad kad navratim neke stvari vidim puno bolje. Cini mi se da bi neki strucnjak mogao napraviti doktorsku disertaciju na forumu. I naravno za keceraj spreman. Vidim ga kao potvrdu svoje tvrdnje.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Odmoren od foruma sad kad navratim neke stvari vidim puno bolje. Cini mi se da bi neki strucnjak mogao napraviti doktorsku disertaciju na forumu. I naravno za keceraj spreman. Vidim ga kao potvrdu svoje tvrdnje.

Nisi ništa propustio…uostalom, pusti raju da se veseli. Baci ti nama neku prognozu korelacije kineza, HSI, BDI i naših brodara. Hoće li biti rezanja flota. Opasna količina novih brodova dolazi na tržište.

Zadnji od sunca zlatni trak vrh Učki je okrunil, dolčići mići gusti mrak škurinun je napunil. Pala je noć na kućice...

Poštovane kolege, zna li mi netko reči kad će dionice od dividende sjesti na račune? Hvala.

GLAVNO DA SE PRIČA, PA MAKAR I DOBRO!

Na Istoku čeličari jako dobro rastu….netko vozi tu sirovinu, luftmadraci?! [thumbsup]

hvali more, drž se altantske plovidbe.....


Na Istoku čeličari jako dobro rastu….netko vozi tu sirovinu, luftmadraci?! [thumbsup]

vozi ali za siću i voze i gomilaju gubitke,,,konkurencija je ogromna brodova sve više tržište je jednostavno svi se nude da voze a što se tiće plaćanja daj što daš,,,i tako će biti dok god je bdi na ovim razinama vrlo jednostavna matematika!

živjeli!!!



Na Istoku čeličari jako dobro rastu….netko vozi tu sirovinu, luftmadraci?! [thumbsup]

vozi ali za siću i voze i gomilaju gubitke,,,konkurencija je ogromna brodova sve više tržište je jednostavno svi se nude da voze a što se tiće plaćanja daj što daš,,,i tako će biti dok god je bdi na ovim razinama vrlo jednostavna matematika!
[/quote]
Pa ti si kupi dionice tih čeličana a ne gubi vrime na forumu od ATPL koja vozi s gubicima….




Na Istoku čeličari jako dobro rastu….netko vozi tu sirovinu, luftmadraci?! [thumbsup]

vozi ali za siću i voze i gomilaju gubitke,,,konkurencija je ogromna brodova sve više tržište je jednostavno svi se nude da voze a što se tiće plaćanja daj što daš,,,i tako će biti dok god je bdi na ovim razinama vrlo jednostavna matematika!
[/quote]
Pa ti si kupi dionice tih čeličana a ne gubi vrime na forumu od ATPL koja vozi s gubicima….
[/quote]

zar sam možda nešto krivo rekao???
zar posluje pozitivno???

živjeli!!!




Na Istoku čeličari jako dobro rastu….netko vozi tu sirovinu, luftmadraci?! [thumbsup]

vozi ali za siću i voze i gomilaju gubitke,,,konkurencija je ogromna brodova sve više tržište je jednostavno svi se nude da voze a što se tiće plaćanja daj što daš,,,i tako će biti dok god je bdi na ovim razinama vrlo jednostavna matematika!
[/quote]
Pa ti si kupi dionice tih čeličana a ne gubi vrime na forumu od ATPL koja vozi s gubicima….
[/quote]

kolega ne smatram gubljenje vremena ovdje na ATPL naprotiv puno toga naučim,,,samo što su nam želje različite netko je realan a netko živi u mašti…i sve bi bilo ok da sve to puno ne košta (novaca i živaca) [thumbsup]

živjeli!!!

Evo nešto makar malo pozitivno, nije da se direktno tiče brodara ali indirektno može utjecati…

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=17be258b-2d78-4f2a-b36a-d15c6ac8b1ff&open=sec

BHP, Rio Profit Forecast Raised on Metals Outlook, UBS Says

Sept. 2 (Bloomberg) — BHP Billiton Ltd. and Rio Tinto Group, the world’s largest and third-largest mining companies, had their profit estimates raised by UBS AG by as much as 31 percent after the bank lifted its metal price forecasts.

BHP’s net income may reach $12 billion in the year ending June 30, 2010, up 31.4 percent on an earlier forecast, UBS analysts led by Glyn Lawcock wrote in a note dated yesterday. Rio’s profit may be $13.7 billion in 2010, up 20.5 percent on an earlier forecast, he said.

UBS raised its 2010 forecasts for nickel by 40 percent, copper by 32 percent, aluminum by 19 percent and zinc by 13 percent because of tight supply and improving demand. Contract prices for iron ore, BHP’s biggest earner and Rio’s second biggest, may rise 20 percent next year, UBS said, reversing a previous estimate for a 33 percent decline.

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601081&sid=aeOLSogtSrIs

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham





Na Istoku čeličari jako dobro rastu….netko vozi tu sirovinu, luftmadraci?! [thumbsup]

vozi ali za siću i voze i gomilaju gubitke,,,konkurencija je ogromna brodova sve više tržište je jednostavno svi se nude da voze a što se tiće plaćanja daj što daš,,,i tako će biti dok god je bdi na ovim razinama vrlo jednostavna matematika!
[/quote]
Pa ti si kupi dionice tih čeličana a ne gubi vrime na forumu od ATPL koja vozi s gubicima….
[/quote]

zar sam možda nešto krivo rekao???
zar posluje pozitivno???
[/quote]
Kolega gogo33 previše pojednostavljujete probleme brodara i burze. Na burzi kao prvo kupujemo budućnost, a mnogi od nas na ovom forumu vjerujemo da ATPL ima budućnost, bez obzira na trenutne poteškoće. Zašto ATPL ima budućnost jer ima kvalitetne kadrove, modernu flotu a ne trebaa zanemariti ni višestoljetnu tradiciju dubrovačkog brodarstva. Da li netko vozi za siću ili besplatno ne znam, znam sam da taj neće dugo raditi taj posao i opstat će i zarađivati samo najbolji a ja sam uvjeren da će ATPL biti među njima.

Futuresi u plusu, malo predaha…

New Report

Close