ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,80
158
3
52,40
52,80
0,76%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


prodaja dugo vremena nije bio ovako strpljiva. da li svi čekaju da ina oslobodi šušku ili tome doprinosi još koji faktor?

a ja vidim upravo suprotno!

750 je bagatela i nije mi jasno ne netko ulazi na 1320 u ernt …

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

kad bdi počne malo gore, ode i atpl kao raketa.

Sad raste unatoč padu bdi, što je malo čudno. Očito se fondovi trpaju polako, po par postotaka rasta dnevno.


kad bdi počne malo gore, ode i atpl kao raketa.

Sad raste unatoč padu bdi, što je malo čudno. Očito se fondovi trpaju polako, po par postotaka rasta dnevno.

Raste trenutačno na krilima INA, no u svakom slučaju lijepo je vidjeti promet over miljun kuna.

Baltic Exchange Dry Index TM 2069 (DOWN 7)
Baltic Exchange Capesize Index TM 2676 (UP 13)
Baltic Exchange Panamax Index TM 2289 (DOWN 34)
Baltic Exchange Supramax Index TM 1678 (UP 1)
Baltic Exchange Handysize Index TM 836 (UP 2)

lova iz ine se lagano prebacuje u ATPL

jerković objavio kolika je dobit u 2010.

i njega i mene ugodno iznenadila.

http://www.banka.hr/Naslovnica/Komentariianalize/tabid/138/View/Details/ItemID/65213/ttl/Brodari-ove-godine-premasili-ocekivanja-no-2011-bit-ce-teska/Default.aspx

40ak kuna po dionici…premalo… :-/

Ide to jos dolje nakon sto prodje ovaj val s INA-om. Dobra prilika za iskrcavanje.


40ak kuna po dionici…premalo… :-/

Ide to jos dolje nakon sto prodje ovaj val s INA-om. Dobra prilika za iskrcavanje.

ti onda ulaži u građevinare …koliko oni imaju po dionici ?

da iznad 1000 kn

http://www.banka.hr/Naslovnica/Komentariianalize/tabid/138/View/Details/ItemID/65213/ttl/Brodari-ove-godine-premasili-ocekivanja-no-2011-bit-ce-teska/Default.aspx

"Ove godine se ukupna nosivost flote povećala 14,6 posto, dok se iduće godine očekuje daljnje povećanje od 8 posto."

"Iduće godine bi pomorski prijevoz željezne rudače trebao porasti za oko 10,2 posto. Ove godine promet je porastao 12,1 posto."

14,6 + 8 = 22,6% porast flote ove i iduće godine.
10,2 + 12,1 = 22,3% očekivani porast pomorskog prijevoza Fe rudače ove i iduće godine.

ZAKLJUČAK
Ukoliko su ovi podaci točni, ponuda je gotovo jednaka potražnji.
U najgorem slučaju će se BDI index i iduće godine kretati na ovogodišnjim razinama.

halfte trinken, halfte Šarcu geben



40ak kuna po dionici…premalo… :-/

Ide to jos dolje nakon sto prodje ovaj val s INA-om. Dobra prilika za iskrcavanje.

ti onda ulaži u građevinare …koliko oni imaju po dionici ?
[/quote]

Samo kazem da je dobit premala da bi podrzala ovu cijenu i da ce se cijena korigirati nakon ovog vala.

Vjerojatno negdje u 1. mjesecu. To su bar moja ocekivanja.

kolega leo, slijedom vaše logike, što opravdava cijenu petrokemije? dobit?


40ak kuna po dionici…premalo… :-/

Ide to jos dolje nakon sto prodje ovaj val s INA-om. Dobra prilika za iskrcavanje.


Hm,slažem se…samo treba odredit kad se iskrcat..mislim da bi se tu mnogi trejderi mogli opeći…
-jer činjenica je da je zahvaljujući INI započeo po meni jedan dulji rast koji bi mogao trajati sve do sredine ili kraja 4 mjeseca,jer novac od INE dolazit će na burzu još sigurno par tjedana,ako ne i mjeseci..
Tako da za nas koji smo kupovali brodare prije tjedan, dva na dosta nižim razinama od sadašnjih mislim da još nije vrijeme za izać..mada trenutna zarada izgleda predobro i vuče mnoge da bar skrate pozicije i uzmu lijepu zaradu,al brodari uz građevinare imaju još dosta prostora za rast…a i vozarine vjerojatno više ne mogu puno pasti…a u 1 mjesecu slijedi vrlo vjerojatno malo jači rast BDI-a…
Uglavnom da sad ne pišem litanije i hvalospjeve, svima koji su danas omogućili ovaj rast-hvala vam ,te čestitke svima koji su ostali u dionicama i još ne misle prodavati-mislim da ćete u narednom razdoblju biti nagrađeni…
A za one koji misle prodavat brodare mislim da bi jedan vrh mogli imati sredinom idućeg tjedna…dno za kupnju između božića i nove god….novi još viši vrh sredinom ili krajem 1 mjeseca…dno za kupnju u drugom ili trećem mjesecu…te novi najviši vrh krajem 4 mjeseca kad treba po meni obavezno izaći,nagraditi se sa dobrim i dugim ljetnim odmorom, i reći doviđenja burzi do 7-8 mjeseca… [smiley]
A sad idemo malo slavit…jer ovakve zarade ko danas se ne događaju baš svaki dan… [smiley]


kolega leo, slijedom vaše logike, što opravdava cijenu petrokemije? dobit?

Ne pratim tu dionicu tako da ne znam, ali ATPL mi se cini precijenjena…no svatko ima svoje poglede, nacine ulaganja, itd…

Zivjeli…

da prodat nakon par % rasta,,,, pa daleko smo još poprilično od neke fer vrijednosti same vrijednosti kompanije bez ikakve zarade-gubitka od poslovanja i dividendi,,,,,

New Report

Close