ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.06.2024. u 09:51
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
53,00
16.589
313
53,00
53,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

evo i mene nazad u atpl,mislim da je sad previ trenutak,a i ako nije,ne žuri mi se nigdje..stara ljubav,zaborava nema..


http://www.dryships.com/pages/report.asp ,BDI okret trenda….http://finance.yahoo.com/q/cq?d=v1&s=DSX+DRYS+EGLE+EXM+FREE+GNK+nM+OCNF+SEA+QMAR+BHO+TRMD+ESEA+TBSI+TOPT+PRGN+GDOCF.pk+dnord.co+torm.co+gogl.ol+ceco.ol+bel.ol+jin.ol USA BRODARI LJEPO POPRATILI ,IVANA7 SE VRATILA U ATPL [wink] TO NAM JE NAJVAZNIJE…. [wink]

daleko od toga da ulazak Ivane7 nije dobar buy znak, no pravi buy signal za mene će biti kada se objavi satelitska snimka " Singapurske luke prepune praznih brodova na čekanju". do tada mi je puni gas u ATPL na čekanju 🙂


Iz izskustva sutra BDI u zelenom, jer se danas iz negativnog područja gotovo približio nuli.

Ja iz iskustva znam da kada se nečemu svi nadaju baš se desi suprotno. Kao Čilić, hebem ga malena.
A mora več jednom i taj BDI krenut gore. Mene brinu Kinezi koji su nočas -4,5%. U jutro ču ih prve pogledati. Danas propustio ukrcaj, ali nikad kasno.

SLAVONAC (malo san maka)


Iz izskustva sutra BDI u zelenom, jer se danas iz negativnog područja gotovo približio nuli.

Capeovi da, ali iz iskustva panamaxi još sutra u minusu a BDI sutra u plusu….

bdi nedobar, brodari u plusu. po ne znam koji put u zadnje vrijeme. da ponovim misao:
brodari su zeleni jer im se ukazuje povjerenje. predviđaju se poslovi, predviđa se skok. bdi samo kazuje koliko je trenutna uposlenost brodara, dakle bdi ništa ne predviđa.
jučer su zveknuli brodari i pomislih da brljam. danas su brodari u nježnom plusu; 1-2%, izuzev nekih (exm,tbs…), što je vjerojatno odraz njihove specifičnosti. citigroup probija 4,00 USD i taj fakat nije zanemariv.
ako brodari ovako diskretno nastave rast, to govori naviše o njihovoj budućnosti. kod dionica se kupuje budućnost.
napisah:bdi je neposredna vrijednost. njome se ne predviđa ništa, ona govori o trenutnom stanju brodara.
naravno, cijena atpl najviše ovisi o netransparentnim ugovorima atpl.
kako napisah, ipak se nešto kuha.
ukusno, osjećam miris.



Iz izskustva sutra BDI u zelenom, jer se danas iz negativnog područja gotovo približio nuli.

Ja iz iskustva znam da kada se nečemu svi nadaju baš se desi suprotno. Kao Čilić, hebem ga malena.
A mora več jednom i taj BDI krenut gore. Mene brinu Kinezi koji su nočas -4,5%. U jutro ču ih prve pogledati. Danas propustio ukrcaj, ali nikad kasno.
[/quote]

nitko se nije nadao da ću dobit jack pot i – nisam ga dobio. hm…


bla,bla,bla,bla……
kako napisah, ipak se nešto kuha.
ukusno, osjećam miris.

To ti miri kukuruz kuhani što ga Slavonci prodaju po plažama. To nam je osnovna privredna grana. Naravno i šortanje dionicama ko ima. Još malo nestaje kukuruza za svinje u Slavoniji jer im pojedoše sve Slovenci i Česi a Bogo mi i Nijemci. Sada če Slavonci početi hraniti svinje BDI-om jer su to od mene čuli pa se očekuje porast cijene BDI-a.
Šalu na stranu, opustimo se malo uz Slavonske rokere.
http://www.septica.com/

SLAVONAC (malo san maka)


mislim da se usporio pad bdi indeksa
mislim da ste sada na 2.612

Koliko se sjećam, plakao si kada te Cartmann rasturao na PTKM.
Sada ti to isto pokušavaš ovdje?
Mislim, meni svejedno što ti pišeš, ali…moral? halo?

Zadnji od sunca zlatni trak vrh Učki je okrunil, dolčići mići gusti mrak škurinun je napunil. Pala je noć na kućice...


,IVANA7 SE VRATILA U ATPL [wink] TO NAM JE NAJVAZNIJE…. [wink]

– to vam je sigurno najgora stvar koja se mogla desiti.
– nemam ja pojma o tim brodarima.
– ali ATPL mi je zbilja super dionica za kupiti pa prodati.
– likvidna, cijena stalno gore dolje, a to je ono što ja tražim.
– tražim zaradu.
– ma ne zanima me je li ATPL kupuje ili prodaje brodove ili avione.
– ne zanima me niti je li posluju pozitivno ili negativno.
– ma boli me briga za taj BDI.

– ali jedino mi je zbilja jako važna zarada na toj ATPL.
– nekad vam je dižem s velikim kupnjama.
– nažalost ponekad i rušim, samo da izvučem živu glavu, da moja investicija ne ode u minus.
– noćas sam malo i pila pa ste dobili najiskreniji post kakvog dugo nije bilo na ovoj temi.

– samo vi meni uživajte u brodarima,
– ja sam se više okrenula ka šišanju svojih ovćica.

– i na kraju pa skoro sam zaboravila.
– pa zahvaljujem se upravi ATPL na kalendaru, čestitki, novčanoj divividendi, dividendi u dioniocama.
– evo sada u ovom zadnjem krugu zaradila sam jako puno tih nagradnih dionica.

– sada opet ide novi krug.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. a vidite i sami kada sam zadnji put pisala na ovoj temi kako to nije bilo drukanje.
– zar cijena dionice nije lijepo išla gore, to je zbilja bila lijepa prilika za zaraditi novce.

@Uptick

kolega, ne znam zašto tako oštar ton.
Postao sam izvrsnu vijest prvi na forumu, a prije toga iznio čestitke jer ja zaista to i mislim i jer su to činjenice..
Da ne dužim previše, ukoliko dođe do deprecijaciskog pritiska na kunu i ukoliko kriza u RH prema mišljenjima analitičara potraje dulje nego što je u svijetu (oporavak svjetskog gospodarstva je u tijeku) firme koje posluju vani će poslovati u boljem okruženju i prilika za zaradu će biti veća u odnosu na one koje posluju unutra RH.
Nemam dionice ATPL i ne namjeravam ih kupovati u skoro vrijeme. Pozdrav svim imateljima ove dionice.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.



,IVANA7 SE VRATILA U ATPL [wink] TO NAM JE NAJVAZNIJE…. [wink]

– to vam je sigurno najgora stvar koja se mogla desiti.
– nemam ja pojma o tim brodarima.
– ali ATPL mi je zbilja super dionica za kupiti pa prodati.
– likvidna, cijena stalno gore dolje, a to je ono što ja tražim.
– tražim zaradu.
– ma ne zanima me je li ATPL kupuje ili prodaje brodove ili avione.
– ne zanima me niti je li posluju pozitivno ili negativno.
– ma boli me briga za taj BDI.

– ali jedino mi je zbilja jako važna zarada na toj ATPL.
– nekad vam je dižem s velikim kupnjama.
– nažalost ponekad i rušim, samo da izvučem živu glavu, da moja investicija ne ode u minus.
– noćas sam malo i pila pa ste dobili najiskreniji post kakvog dugo nije bilo na ovoj temi.

– samo vi meni uživajte u brodarima,
– ja sam se više okrenula ka šišanju svojih ovćica.

– i na kraju pa skoro sam zaboravila.
– pa zahvaljujem se upravi ATPL na kalendaru, čestitki, novčanoj divividendi, dividendi u dioniocama.
– evo sada u ovom zadnjem krugu zaradila sam jako puno tih nagradnih dionica.

– sada opet ide novi krug.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. a vidite i sami kada sam zadnji put pisala na ovoj temi kako to nije bilo drukanje.
– zar cijena dionice nije lijepo išla gore, to je zbilja bila lijepa prilika za zaraditi novce.

[/quote]

U Americi ima jedna žena koja vrti milijune dolara na dionicama , piše , savjetuje i ono što prepoznajem kod Ivane – nema radio,tv, ne čita poslovne novine ; ne prati vijesti. Aktivna je svaki dan i uspješna . Zove se Linda.

Nešto mi je tiho na ATPL…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

New Report

Close