ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 01.09.2024. u 05:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,40
2.323
48
48,20
49,40
0,41%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ARETHUSA
Ship Name ARETHUSA
DWT 75319
Built 2001-02
Flag PAN
Draft 14,16
75,319 BLT 01 CANAKKALE/SPORE-JPN 10-12/3.2009 USD 32,000 DAILY VIA BLACK SEA (RELET)

CSK UNITY
Ship Name CSK UNITY
DWT 68371
Built 1995-01
Flag SNG
Draft 13,27
68,371 BLT 95 PIOMBINO/CHINA 5-7/3.2009 USD 30,000 DAILY VIA BLACK SEA

CHRISTINA L
Ship Name CHRISTINA L
DWT 50380
Built 2003-09
Flag GRC
Draft 12,0170
50,380 BLT 03 USG/INDIA 5-10/3.2009 USD 41,000 DAILY

je li ovo granulo sunce za brodare, ili je ovih par sretnika izvuklo maximum…. [thumbsup]


svaki informirani ulagač zna da kad krene pravi oporavak vani prvi će potegnuti proizvođači sirovina i oni koji te sirovine prevoze…tu se mi nalazimo u sektoru koji reagira među prvima i sada je trenutak kada se hvataju pozicije za budućnost koja nije tako daleko…kriza je već prilično duga i polako dolazi vrijeme laganog izlaska, prvi pozitivni znaci u statistikama amerike će biti znak za oporavak burzi…do tada se akumulira u tišini …moje je uvjerenje da na ATPL prava prodaja nije onakva kavu bi htjeli kupci…ne vjerujem da je velik broj dioničara spreman prodati i ovo što se vrti dnevno je pretakanje u svrhu navlačenja na prodaju…gledam malo naloge kada imam vremena i jednostavno se primjeti kako se igraju sa nalozima kako žele…jučer su se dvojica natjeravala sa po lipom tko će ispred koga na asku biti a prodavalo se 15 komada…da je bio mali ulagač nebi ko cicija gledao hoće li spustiti ukupnu cijenu za 20 kuna, prodao bi i otišao… to je dokaz kako su prvi na bidu i asku ili trejderi ili veći ulagači koji rasprostru svoje mreže i čekaju… ulov nije kakav očekuju pa to traje i traje…a kad krene bull (a jednog dana hoće) bit će tarapane jer neće biti dovoljno dionica za sve…

leconte, mislim da si dosta nestrpljiv, kriza može trajati duže ili kraće, ona još nije prošla svoj zenit, dok Atlanska plovidba koliko bila dobra firma , ipak nije globalna firma, vije hrvatsku zastavu i izlistana je na ZSE (nije ni na NYSE ni u Londonu…).Oporavak će ovisiti o povratku stranaca na ZSE, povratku, OIF-ova, špekulanata (bjelosvjetskih hohštaplera), to neće biti brzo jer će isti pohoditi svjetska TK, a ono što pretekne, možda se prevali i k nama , ali u početku u tragovima.Oporavka neće biti brzo, ove godine sigurno ne, a za dalje se naprosto ne može predviđati.ATPL će s lakoćom preživjeti, ali joj vrijednost dionice neće narasti da bi prosječni mali ulagač vratio izgubljeno.

I will ask you one question "Do you feel lucky?"

kolega Bakar slažem se s tobom, nema ništa bez špekulanata, niti oporavka ATPL, bez kompletne burze. Jedina dobra stvar je da mi ipak prije nego što se to sve dogodi, ipak možemo iskoristiti tu prednost, prateći promjene na svjetskom tržištu, jer ako oni rastu, onda je pitanje dana kad će i ATPL, ali ako oni budu stagnirali, to onda nije dobro, jer kriza nije školski odmor, da znamo dokad će trajati, i tu smo nemoćni.
Ljudi laku noć, i mirno more. [yawn]

sutra je novi dan.

More se smirilo, palo je jugo (ali ne u mojoj glavi)…

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

ATPL-R-A
05.03.2009

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.

jučer je bila južina,zato je vladalo negativno raspoloženje,a danas je ražentala bura,ali nitko ne garantira da nećemo ni danas u minus..faza pretjerivanja traje već od nove godine,i pitaj boga,dokle ljudska glupost ide,isto tako se sjećam,kad su svaki dan dionice rasle po 5%,i to je trajalo nekih dobrih pola godine,sad je onih koji znaju da su dionice prejeftine možda oko 30%,zato burza i dalje pada,kada se izravnaju na 50% sa paničarima,burza će se stabilizirati,tj bit će status quo,a kad pređe 50%,onda će burza početi svoj dugi period oporavka…savjet svima–ako ne možete gledati ovako nepravednu burzu,nemojte je gledati..to je proces koji se mora desiti,unatoč i usprkos..ja se toplo nadam da će kako cijene padaju na našoj strani samosvjesnih,vrlo brzo nam se pridružiti još 20% špekulanata,i da ćemo sa 50% zaustaviti pad dionice..dakle špekulanti,pokušajte špekulirati na malo duži rok,i ne prodajite svoje dionice,tako ćemo retroaktivno pomagati jedni drugima,ovako sami sebi nanosimo zlo,i nitko nema od toga nikakve koristi..ne širite nepotrebnu paniku,i ne prodajite ovako jeftino dionice,i ne vjerujte bajkama da će doći na 300-400 kuna….

Vaš link

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

Vaš link

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

To jope:

da, ti su izvukli maximum

GUNDULIC
Ship Name GUNDULIC DWT 45269
Built 1997-01
Flag CRT
Draft 11,6810
45,269 BLT 97 PG/WW 10-20/3.2009 3-5 MOS USD 10,750 DAILY OLDENDORFF

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

hocemo li probit 600 ?

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

ovome što je prodao po 617 se očito žurilo. [angry]

sutra je novi dan.

bdi +17%,a cijena pada,očito ovi što prodaju nisu dobro informirani…šteta što moram na posao,pa neću vidjeti obrat…

New Report

Close