ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.06.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,91
36.721
694
52,80
53,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kao i obicnoi povrsne i pausalne analize. Datum 16.10.1997 Kad je vecina navedenih dionica bila na oko ATH.

ATPL -16.10.2007-3783 KN-7.02.2009-655 KN-Pala 5.77 puta
DLKV -16.10.2007-1780 KN-27.02.2009 -252 KN-Pala 7.06 puta
IGH – 16.10.2007-13200 KN-27.02.2009 -1860 KN-Pala 7.09 puta
JDPL -16.10.2007-835 KN-27.02.2009 -98.4 KN-Pala 8.48 puta
JMNC -16.10.2007-61000 KN-27.02.2009 22500 KN-Pala 2.71 put

Prema gornjem izracunu naj manje je pala Jamnica a ne ATPL. Stoga slazem se da treba ulagati u znanje.

[/quote]
Za tvoju inf. JMNC je bila nekih cca 150.000kn. Ugodan vikend i ponoviti gradivo

pivac uz najveće strpljenje, ne može snit jaje

poštovani kolega Bacalja i svi ostali

prije nešto vremena sam se zabavio pišući po ovom forumu. cijena dionice je bila kn 630, ja sam rekao da će pasti 10%. idući dan je pala na 560.Između (uvjek dobrodošle) kritike, i odobravanja, imao sam priliku i sa vama (na svoju sreću) izmijeniti viđenje situacije u sektoru ali i općenito u ekonomiji. Hvala vam za Vaše vrijeme. To što sam tada pisao, djelomično je ispravno, djelomično nije ispravno. Niti od vas niti od ikoga drugoga tražim da me brani (iako mi je naravno drago da ste odgovorili kolegi sakai-u). Mislim da je moje viđenje situacije na tržištu i u svijetu u tome trenutku bilo ispravno. pogreška je bila u procjeni atlantske plovidbe kao firme, i sposobnosti ljudi koji je vode. Tada nisam znao da su ostvarili $150mln profita, mislio sam da će biti oko $ 100 mln. Ipak bilo je očito da je psihološki moment dovoljan da atlantsku vrati malo gore. to se moglo zaključiti iz postova ali i iz onoga što nije službeno, a tko želi sazna. Zajahao sam sutra val od 570 do za 10 dana 730. tada sam se kao što znate istresao, jer nisam imao m..a, čekati više. Uostalom o tome smo pričali. mogao sam proći i bolje i gore. Što se tiče atlantske kao firme, i ljudi koji je vode, moram priznati da su me svim svojim potezima (uključujući i dividendu) ugodno iznenadili. Prava je šteta što nema u ovoj državi više toliko stručnih i odgovornih ljudi tako visoko. Cijela branša ne može propasti, prevelika je tu infrastruktura, ali i ljudski potencijal, naravno ne samo u RH, nego globalno. Među preživjelima će to sam uvjeren biti i atlantska. Krize prolaze i dolaze sjetite se (vozarina početkom 1990-ih). uostalom i u bibliji postoji priča o sedam dobrih i sedam loših godina. Može li Kina (i Indija) vlastoručno držati cijelo tržište, bez (odosno sa olabljenim) Japana, Europe i Amerike??? ko zna skidam kapu! Ja ne znam. Čini se da može. Ovakvo nešto niti sam vidio niti sam čuo od starijih i pametnijih. Nemojte se upuštati u priče, ili barem to nemojte shvatiti osobno. Ja (a i brojni drugi koje poznajem iz branše) poštujem vašu predanost i dosljednost u životnom pozivu.

LP

LP



Hvala na linku!

posebno me je osupnulo to sto od vremena kad je upozoravao stanoviti tvindeker kozmonaut; od kad su strucnjaci govorili o promasaju double hulla, najvise pali svi osim ATPL.

Jebeni dabl hul… [lol]


***obrisano***
Kao i obicnoi povrsne i pausalne analize. Datum 16.10.1997 Kad je vecina navedenih dionica bila na oko ATH.

ATPL -16.10.2007-3783 KN-7.02.2009-655 KN-Pala 5.77 puta
DLKV -16.10.2007-1780 KN-27.02.2009 -252 KN-Pala 7.06 puta
IGH – 16.10.2007-13200 KN-27.02.2009 -1860 KN-Pala 7.09 puta
JDPL -16.10.2007-835 KN-27.02.2009 -98.4 KN-Pala 8.48 puta
JMNC -16.10.2007-61000 KN-27.02.2009 22500 KN-Pala 2.71 put

Prema gornjem izracunu naj manje je pala Jamnica a ne ATPL. Stoga slazem se da treba ulagati u znanje.

[/quote]

***obrisano***

Dakle, mene zanima sto se dogadjalo sa ATPL u ovoj godini. Do prije dva tjedna bila je u plusu u odnosu na zadnji dan prosle godine. Isplacena je i dividenda. Jedna od rijetkih dionica s kojom se moglo zaraditi s jednim kracim buy and hold. Za razliku od recimo gradjevinara.

Sto ce biti u buducnosti sa ATPL zadrzat cu za sebe. Uglavnom, znam da cu to znati iskoristiti i sigurno necu pisati o propasti svijeta i stajati na bidu. Isto kao sto nisam sudjelovao u onom ludilu krajem 2007. kad se pisalo kako ATPL ide na 5000.
Za kraj, molim vise ne pametovati. Pa sam si se cudio jednom mom frendu koji je zaradjivao na ATPL dok si mu ti piskarao o propasti trzista. Ponekad treba malo razumijeti i burzu, pokazati respekt prema njoj a ne silovati i trositi energiju na vrijedjanje svih onih koji su iskazali drugacije misljenje tvog vlastitog (gorgija, ja…). Ako se ta energija usmjeri pozitivno, vjerojatnost za dobitke postat ce i veca. [thumbsup]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Kao i obicnoi povrsne i pausalne analize. Datum 16.10.1997 Kad je vecina navedenih dionica bila na oko ATH.

ATPL -16.10.2007-3783 KN-7.02.2009-655 KN-Pala 5.77 puta
DLKV -16.10.2007-1780 KN-27.02.2009 -252 KN-Pala 7.06 puta
IGH – 16.10.2007-13200 KN-27.02.2009 -1860 KN-Pala 7.09 puta
JDPL -16.10.2007-835 KN-27.02.2009 -98.4 KN-Pala 8.48 puta
JMNC -16.10.2007-61000 KN-27.02.2009 22500 KN-Pala 2.71 put

Prema gornjem izracunu naj manje je pala Jamnica a ne ATPL. Stoga slazem se da treba ulagati u znanje.


Za tvoju inf. JMNC je bila nekih cca 150.000kn. Ugodan vikend i ponoviti gradivo
[/quote]
Spider i ti vrlo površno. Napisao sam da je vecina dionica bila na ATH. Zar nije logika da uzmes kao referentnu vrijednost dionicu koju glorificiras i njen ATH?

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"




Hvala na linku!

posebno me je osupnulo to sto od vremena kad je upozoravao stanoviti tvindeker kozmonaut; od kad su strucnjaci govorili o promasaju double hulla, najvise pali svi osim ATPL.

Jebeni dabl hul… [lol]


***obrisano***
Kao i obicnoi povrsne i pausalne analize. Datum 16.10.1997 Kad je vecina navedenih dionica bila na oko ATH.

ATPL -16.10.2007-3783 KN-7.02.2009-655 KN-Pala 5.77 puta
DLKV -16.10.2007-1780 KN-27.02.2009 -252 KN-Pala 7.06 puta
IGH – 16.10.2007-13200 KN-27.02.2009 -1860 KN-Pala 7.09 puta
JDPL -16.10.2007-835 KN-27.02.2009 -98.4 KN-Pala 8.48 puta
JMNC -16.10.2007-61000 KN-27.02.2009 22500 KN-Pala 2.71 put

Prema gornjem izracunu naj manje je pala Jamnica a ne ATPL. Stoga slazem se da treba ulagati u znanje.

[/quote]

***obrisano***

Dakle, mene zanima sto se dogadjalo sa ATPL u ovoj godini. Do prije dva tjedna bila je u plusu u odnosu na zadnji dan prosle godine. Isplacena je i dividenda. Jedna od rijetkih dionica s kojom se moglo zaraditi s jednim kracim buy and hold. Za razliku od recimo gradjevinara.

Sto ce biti u buducnosti sa ATPL zadrzat cu za sebe. Uglavnom, znam da cu to znati iskoristiti i sigurno necu pisati o propasti svijeta i stajati na bidu. Isto kao sto nisam sudjelovao u onom ludilu krajem 2007. kad se pisalo kako ATPL ide na 5000.
Za kraj, molim vise ne pametovati. Pa sam si se cudio jednom mom frendu koji je zaradjivao na ATPL dok si mu ti piskarao o propasti trzista. Ponekad treba malo razumijeti i burzu, pokazati respekt prema njoj a ne silovati i trositi energiju na vrijedjanje svih onih koji su iskazali drugacije misljenje tvog vlastitog (gorgija, ja…). Ako se ta energija usmjeri pozitivno, vjerojatnost za dobitke postat ce i veca. [thumbsup]
[/quote]

A zar mislis da koga zanima tvoje misljenje o buducnosti ATPL. Opet si umisljas velicinu bez mandata. Nakon visekratnog citanja posta na kog sam reagirao ne mogu zakljuciti da te zanima samo sta se dogadjalo u ovoj godini. Šaljes li telepatski adendum napisanom postu koji primaju samo istomisljenici koji su na istoj valnoj duzini i koji su vezani omertom da o tome ne smiju pricati. Lipo bi ti Smoje reka. Ajde lovit rake gov…e. I na kraju vezano za Kozmonauta. Vise je covik zaboravio o pomorskom trzistu nego ces ti ikad naucit.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


plavac je potpuno u pravu,ali poštujem i mišljenje leonidasa,mada mi po priči liči na tipa koji ima jako veliki interes da atpl padne što niže kako bi mogao što jeftinije kupiti..a moje je mišljenje,da svatko tko prodaje atpl ispod 700,00 kn je povođen sa raznoraznim mutnim tipovima koji umjetno obaraju ovu sjajnu dionicu,i napravili su od nje svoj poligon s kojim upravljaju na svoj,nezakonit način…realno gledajući,ova dionica vrijedi najmanje duplo od trenutne cijene na tržištu..mene ne tangira što je trenutno na 650,00 kn zato što sam odlučio ići,tj špekulirati na duže staze,cca par mjeseci ili čak godina..ako padne ispod 600,00 uzimam još…žalosno je da nam neki polupismeni ljudi i banditi sakate ovaj biser od dionice,moje dionice sigurno nećete dobiti,dapače,i ja ću ih kupovati ako dodatno padnu..a o mirovincima uopće neću ništa govoriti,jer tratim dragocijeno vrijeme..isplatila im se zaba na 12800,igh na 13000,atgr na 800,mgma na 250,00 a ne isplati im se atpl na 650,00 zato što je previše volatilna,plovilo se uvijek,i uvijek će se ploviti,a za cedevitu,igračke i pelješki most,kao to je sigurna budućnost?pepo pig i snjeguljica,ma dajte molim vas–ne pričajte bajke naivnim ljudima…..moje je mišljenje da se ova dionica sistematski obara od strane banaka,radi što boljeg utvrđivanja temelja za budućnost..zapamtite ovo—2011. će vam svi na bankovnim šalterima preporučiti da uzmete atpl,i da je to vrlo perspektivna dionica,ali cijena onda neće biti 650,00 nego 2,650,00…i svi će hrliti zadovoljni,..i uvijek vas hvataju na istu bazu,kao što se riba lovi na malo kruha…prodavači smanjite dozu bunike–please….

Tako je ,
ja je imam dosta i pomalo skupljam sa kesom ,a i u ponedjeljak isto.
Na crni petak sam kupio po 666,66 kn, volio bih da još malo po toj cijeni kupim i u ponedjeljak.
Biti ce zabavno



Lijepi pozdrav i puno srece u daljnjem trgovanju!!!

Kolega niste ni prvi ni zadnji od plaćenih drukera koji pokušava navući narod na trejd. Malo je danas altruista u ovoj zemlji, a ja nisam još naletio na savjetnika koji mi je predložio kako zaraditi lovu, a da pritom on ne želi priskrbiti veću korist za sebe, normalno sa mojim novcem. Dakle vama na znanje i ravnanje da ne bude zabune, ja vam garantiram da su 40% dioničara Atlanske ulagači na duge staze, 55% su gazde, a 5% je onih koji gube vrijeme ovdje po forumu, a tu sam i ja i vi. Mnogi od onih 40% i neznaju kako doći do famoznog brokera i eventualno prodati svoje dionice koje čuvaju iz samo njima znanih razloga. Vi ste očito prenervozni jer niste zadovoljni količinom umjetnog prometa na ovoj dionici i htjeli bi da barem 7000 dioničara trguje svaki dan, normalno da bi brže izašli iz dreka u koji ste upali i nekako vratili dignute kredite. Mnogi od onih 40% ne prate kretanje na burzi svaki dan a pogotovo ne čitaju vaše želje i pozdrave, a još manje znaju što je trejd. Oni vam slušaju pomorsku večer i pozdravljaju svoje najmilije koji teško zarađuju svoj kruh sa sedam kora. Hebe se njima za medu i bika i tako će to jednog dana ostaviti svojim unucima koji će se onda posvađati koliki je čiji dio. Upravo zbog meteorskog uspona "diva" iz provincije, Atlanska je postala crno pače i taoc kumova ZSE-a. Atlanska je samo primjer koliko je kapitalizam jednostavan. Rad, znanje, vizija i eto ti uspjeha, ali to kod nas nije neka prednost ili nešto pozitivno. Sada HT dijeli prvi dio izbornice, a tik pred izbore će dati veći dio i vratiti će penzićima smiješak na usne tako da će HT dosegnuti barem 261 kunu. Moje pitanje je po čijem nalogu ili koga sluša Mudrinić. Ukratko to vam je hrvatska tehnička analiza ili sjaj i bijeda ZSE-a. [sealed]
[/quote]

Imam filing , pazi promet hm,….
Mislim da se nešto kuha.
Da se možda ne bruse za amere i evropu kada zazeleni par dana za redom.
Mislim da ce u punedjeljak i utorak biti još veći promet, samo mislim
mislim
mislim

…..jutro

– Bivša žena (druga) redovito je išla na fitnes …. , tamo bi vidjela one nabildane i
mišićave klince ……. , i jasno ……. dobila određene "inspiracije" …..

-Tada bi se vratila kući (gdje sam bio ja) , sa nerealnim očekivanjima …… [smiley]

-Problem je u nerealnim očekivanjima ….
… , ne znam gdje pratite cijene dionica , ali u većini slučajeva riječ je o tablicama …
, sa jedne strane naziv dionice , a sa druge brojevi …..

-Sada dolazimo do uzročnika ….. , obično je gore jedan osamljeni broj …. , a ispred
njega piše CROBEX …… , evo …. to je naš problem ……. [smiley]

-A što se tiče matematike ….. cca. 1 300 000 dionica (slovima: milijuntristotisuća)
cca. 100 $ / dionica (slovima: stotinu USdolars po dionici)
Zaključak :
Vrijednost svih dionica (a time i cijele ATPL) je cca. 130 000 000 $ (stotridesetmilijunadolara)

-Pa toliko košta jedan novi brod ……(sada su istina cijene malo pale , ali još uvjek je teško
dobiti dva broda za tu lovu … [smiley] )

-Za neupućene … da biste preuzeli firmu , trebate imati 51% dionica …. , a to nas vraća
na cijenu jednog (i to ne baš specijalnog) broda …..

– Moramo se složiti kako je riječ o dosta paradoksalnoj poziciji , ali ona je rezultat ukupnih
događanja na TK , gdje ATPL nije iznimka (nitko nije) , a hoće li biti lošije ili bolje , opet
zavisi od širih kretanja …. nazovimo ih : globalnim trendovima …..

-I na kraju ……. , koji druker sa foruma je srušio CROBEX ???? [smiley]

-Dr M Wagner


Sto ce biti u buducnosti sa ATPL zadrzat cu za sebe. Uglavnom, znam da cu to znati iskoristiti i sigurno necu pisati o propasti svijeta i stajati na bidu. Isto kao sto nisam sudjelovao u onom ludilu krajem 2007. kad se pisalo kako ATPL ide na 5000.

Subota, sunce sija, temperatura ugodna. Ima i boljih stvari od pisanja postova koje ti moderator brise stiteci svoju uzdanicu. Na zalost brise cinjenice a vulgarne rijeci i engleske rijeci koje kolege Sakai piše po Vuku (dok srbovanja spocitava drugima) ostaju. Stoga za danas pisanju dosta. Ipak ovo moram dodati.

Kakva kratka memorija. Ovo se zove od tabule raze do gurua.

Quote Sakai 29.08.07

Jos jednom napominjem da sam malo nevjest u brodarima no slazem se s Techmanom o prostoru za rast i zelio bih cuti misljenja/ispravke strucnjaka kako bi svi zajedno profitirali na zadovoljavajucoj razini!

Unquote

Toliko o vjerodostojnosti i nesudjelovanju u ludilu koncem 2007 godine sta i nije tako davno.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Dobio i ja dividendu. Danas provjereno.

who dares, wins


…..jutro

– Bivša žena (druga) redovito je išla na fitnes …. , tamo bi vidjela one nabildane i
mišićave klince ……. , i jasno ……. dobila određene "inspiracije" …..

-Tada bi se vratila kući (gdje sam bio ja) , sa nerealnim očekivanjima …… [smiley]

-Problem je u nerealnim očekivanjima ….
… , ne znam gdje pratite cijene dionica , ali u većini slučajeva riječ je o tablicama …
, sa jedne strane naziv dionice , a sa druge brojevi …..

-Sada dolazimo do uzročnika ….. , obično je gore jedan osamljeni broj …. , a ispred
njega piše CROBEX …… , evo …. to je naš problem ……. [smiley]

-A što se tiče matematike ….. cca. 1 300 000 dionica (slovima: milijuntristotisuća)
cca. 100 $ / dionica (slovima: stotinu USdolars po dionici)
Zaključak :
Vrijednost svih dionica (a time i cijele ATPL) je cca. 130 000 000 $ (stotridesetmilijunadolara)

-Pa toliko košta jedan novi brod ……(sada su istina cijene malo pale , ali još uvjek je teško
dobiti dva broda za tu lovu … [smiley] )

-Za neupućene … da biste preuzeli firmu , trebate imati 51% dionica …. , a to nas vraća
na cijenu jednog (i to ne baš specijalnog) broda …..

– Moramo se složiti kako je riječ o dosta paradoksalnoj poziciji , ali ona je rezultat ukupnih
događanja na TK , gdje ATPL nije iznimka (nitko nije) , a hoće li biti lošije ili bolje , opet
zavisi od širih kretanja …. nazovimo ih : globalnim trendovima …..

-I na kraju ……. , koji druker sa foruma je srušio CROBEX ???? [smiley]

-Dr M Wagner

Svaka čast. Evo stotka!

Jedan zanimljiv i poučan detalj za dioničare,dugoročne dokupljivače i trajdere ATPL.

Promet na ZSE za 2008.godinu iznosio je 17,78 mlrd kuna.
Promet dionicom ATPL za 2008.iznosio je 1,62 mlrd kuna.

Brokerske kuće su koštale dioničare 17,78 mlrd* 0,6% (minimalna cijena)=106,71 mil.kuna
Brokerske kuće su isisale 1,62 mlrd.*0,6 %= 9,72 mil.kuna vrijednosti ATPL.

Možda nebitni podatci,ali ipak, svakim našim trejdom,odlazi 0,6 % vrijednosti u ariju.

Dolazim da zaključka, da je ovo velika kockarnica, u kojom su uvijek na dobitku kockarnica(ZSE) i krupijei (brokeri) a nama kockarima, što ostane.

Mogu si zamisliti,što bi bilo kad bi se svih trenutnih 8.240 dioničara malo zaigrali i poslušali "dobronamjerne" savjete, kupi-prodaj-kupi…..
Tempom od 20 mil.kuna dnevnom trgovinom (što bi i bilo da nije ovakva depra) puta 260 trgovinskih dana u godini, brokeri su nam smanjili tržišnu kapitalizaciju za 31,2 mil. kuna.ili ti ga 22,45 kuna po dionici.
Ove informacije su plod neprospavane noći,isključivo su informativnog karaktera i nisu poticaj za donošenje odluka.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

New Report

Close