ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.07.2024. u 01:41
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
51,00
2.550
50
49,20
51,80
2,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


čim vidim tekstove na domaćim portalima koji sugeriraju pad znam da treba početi kupovati…vjerojatno treba ohrabriti one koji razmišljaju o prekrcavanju u HT…oni moraju izlaziti iz ATPL jeftino i platiti što više HT…nakon divdende će jeftino izlaziti iz HT-a a skupo ulaziti u ATPL… to je nekako meni u glavi kao mogući scenario…

Tu se negdje nalaze i moje misli…

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.


čim vidim tekstove na domaćim portalima koji sugeriraju pad znam da treba početi kupovati…vjerojatno treba ohrabriti one koji razmišljaju o prekrcavanju u HT…oni moraju izlaziti iz ATPL jeftino i platiti što više HT…nakon divdende će jeftino izlaziti iz HT-a a skupo ulaziti u ATPL… to je nekako meni u glavi kao mogući scenario…

vidiš, sad si pogodio ono što mi ne da iz ove igre. svojedobno je bila serija na telki – prosjaci i sinovi.
tko će koga: škiljo iz zagvozda kikaša ili obrnuto.
ovo je identična igra.
ajd da malo povećamo i poboldamo font šalabahtera:
ni ne mora se dobiti dividenda ht, nego neposredno izaći prije nje i u(ni)ći u atpl.
ne dobiješ dividendu, ali dobro prodaš. škiljo podijelio dividendu u dva dijela i malo je pomeo mi logiku, al neka…
neću javno o strategiji bez koje ništa…

Ajmo svi u ht, pa nek nas zahebu i podignu cijena u nebesa [tongue]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Ja sam se do jučer mislio, a danas me slomilo, i ušao sam u HT. Ipak će mi tih 30 kn malo povećati likvidnost, a kad to prođe, bit će opet, "vratija se Šime".

jesi siguran da opet se nećeš slomiti, tj da nećeš prodati prije isplate druge dividende, ha?


Ja sam se do jučer mislio, a danas me slomilo, i ušao sam u HT. Ipak će mi tih 30 kn malo povećati likvidnost, a kad to prođe, bit će opet, "vratija se Šime".

kolega, nemojte se ljutit ali sa dijelom pozicije ATPL, ako je koristite za trejdanje, trebali ste izaci prije desetak dana, danas se HT prodaje, ne kupuje a ATPL se danas kupuje. HT se kupovao od penzica.
U svakom slucaju, puno srece.

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.


čim vidim tekstove na domaćim portalima koji sugeriraju pad znam da treba početi kupovati…

Šta se tiče članka sa bussiness.hr misli da Bešević malo kasni sa razmišljanjima,a šta se tiče novogradnji i višak brodova isto tako se predviđa da će trečina brodova završiti u rezalištu,tako kad krene oporavak moglo bi i faliti brodova

Third of world’s fleet will be scrapped in two years: Khalid Hashim
Thursday, February 26, 2009
http://shipchartering.blogspot.com/2009/02/third-of-world-fleet-will-be-scrapped.html

Nadalje šta se tiče vozarina i isplativosti ipak više vjerujem jednom Bloombergu nego žutilu od businessa
STX Pan Ocean Sees Profit as Shipping Rates Rebound
Feb. 26 (Bloomberg)
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601089&sid=a3uE37NDgmG4&refer=china

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

666,66 đavolja brojka!Sreća pa nismo praznovjerni. [pray]



Ja sam se do jučer mislio, a danas me slomilo, i ušao sam u HT. Ipak će mi tih 30 kn malo povećati likvidnost, a kad to prođe, bit će opet, "vratija se Šime".

kolega, nemojte se ljutit ali sa dijelom pozicije ATPL, ako je koristite za trejdanje, trebali ste izaci prije desetak dana, danas se HT prodaje, ne kupuje a ATPL se danas kupuje. HT se kupovao od penzica.
U svakom slucaju, puno srece.
[/quote]
Tko je danas ušao u HT izgubio je 3%, dobit će 1/2 dividende i onda će pordati uz 3-4% skonto.
Što na kraju daje: veliki promet, nikakva zarada.
Slažem se s razmišljanjem da je danas dobro prodati HT i ući u ATPL. ATPL je nisko i očekuje ga prava dividenda.
Nemojte sad ovo okarakterizirati kao drukanje, jer ne vjerujem da još ima ljudi kojima bi ovo moglo djelovati "poticajno" za kupnju. Jednostavno, jedno malo mišljenje.
Inače, prvi put kupih ATPL negdje u 10. mjesecu po 1500 kn, sutra je pala na 1300 kn.
Zatim je kupih na 950, sutra pala na 900.
Pa uletih povoljno na 830, sutra pala na 750.
I jučer kupih po 690, danas ode opet dolje.
Popravljam prosjek ulaza, ali je svejedno minus sve veći.
Relativno (u postotku) manji minus, ali u iznosu veći.
Dakle, kad bi Vi mogli znati vrijeme moje odluke za kupnju, možda bi to prilično vrijedilo.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

….dan

-Samo malo opreza …. , varijacija na temu ….

-Ako izađete iz ATPL (ili neke druge) , a sa namjerom kupnje HT-a , postoji sljedeća
mogućnost ….. :

….Da u Ponedjeljak cijena bude npr. 220 kn , jer će u Utorak na 210 (205) … [smiley]

-Malo je nerealno očekivati zadržavanje HT-a na ovim razinama , jer ga je od pada
čuvala (dosad ) jedino dividenda …..
….., nakon isplate drugog djela , za očekivati je cijenu koja će biti u korelaciji sa
CROBEX-om , a to bi sada bilo cca. 180-190 kn ….
…..imam nešto love ali mi ove (tmurne) misli koče tipkovnicu ….. [smiley]

-Možda netko ima neku drugu projekciju …… , samo neka požuri …..
….da još danas stignemo uletiti ……. [smiley]

.Dr M Wagner




Ja sam se do jučer mislio, a danas me slomilo, i ušao sam u HT. Ipak će mi tih 30 kn malo povećati likvidnost, a kad to prođe, bit će opet, "vratija se Šime".

kolega, nemojte se ljutit ali sa dijelom pozicije ATPL, ako je koristite za trejdanje, trebali ste izaci prije desetak dana, danas se HT prodaje, ne kupuje a ATPL se danas kupuje. HT se kupovao od penzica.
U svakom slucaju, puno srece.
[/quote]
Tko je danas ušao u HT izgubio je 3%, dobit će 1/2 dividende i onda će pordati uz 3-4% skonto.
Što na kraju daje: veliki promet, nikakva zarada.
Slažem se s razmišljanjem da je danas dobro prodati HT i ući u ATPL. ATPL je nisko i očekuje ga prava dividenda.
Nemojte sad ovo okarakterizirati kao drukanje, jer ne vjerujem da još ima ljudi kojima bi ovo moglo djelovati "poticajno" za kupnju. Jednostavno, jedno malo mišljenje.
Inače, prvi put kupih ATPL negdje u 10. mjesecu po 1500 kn, sutra je pala na 1300 kn.
Zatim je kupih na 950, sutra pala na 900.
Pa uletih povoljno na 830, sutra pala na 750.
I jučer kupih po 690, danas ode opet dolje.
Popravljam prosjek ulaza, ali je svejedno minus sve veći.
Relativno (u postotku) manji minus, ali u iznosu veći.
Dakle, kad bi Vi mogli znati vrijeme moje odluke za kupnju, možda bi to prilično vrijedilo.
[/quote]

imaš info kada će to biti i kolika bi cca mogla biti ?

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


….dan

-Samo malo opreza …. , varijacija na temu ….

-Ako izađete iz ATPL (ili neke druge) , a sa namjerom kupnje HT-a , postoji sljedeća
mogućnost ….. :

….Da u Ponedjeljak cijena bude npr. 220 kn , jer će u Utorak na 210 (205) … [smiley]

-Malo je nerealno očekivati zadržavanje HT-a na ovim razinama , jer ga je od pada
čuvala (dosad ) jedino dividenda …..
….., nakon isplate drugog djela , za očekivati je cijenu koja će biti u korelaciji sa
CROBEX-om , a to bi sada bilo cca. 180-190 kn ….
…..imam nešto love ali mi ove (tmurne) misli koče tipkovnicu ….. [smiley]

-Možda netko ima neku drugu projekciju …… , samo neka požuri …..
….da još danas stignemo uletiti ……. [smiley]

.Dr M Wagner

…onaj koji ne izađe danas iz atpl…i uđe u ht…ima veliku šansu…da idućih tjedana atpl padne na 500 kuna ili manje…što je puno više od ht-ih 10%…kako ja znam ovo…istao kao i vi svoju procjenu…jedino što atpl drži na ovim razinama…je dividenda…poznato doktore…

Baltic Indices 27/02/2009 BDI 1986 (+36) BCI 2963 (0) BPI 1542 (+49) BSI 1529 (+55) BHSI 628 (+17) Copyright Baltic Exchange Information Services Ltd. (2009) BCITCavg $30079(+30) BPITCavg $12329(+405) BSITCavg $15985(+570) BHSITCavg $9103(+231) Copyright Baltic Exchange Information Services Ltd. (2009)

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

New Report

Close