ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.05.2024. u 09:00
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
734
14
52,40
52,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

što ako netko ima 10 ili 11 dionica ili 22 ….itd. i sl.?

fundamentalist

nemesis malo si pretjerao sa ovih -12
ako je većina malih ovdje poput mene koji sam počeo kupovati na cijeni od 3500 i stalno spuštao prosjek nadokupljujući te ostao hladan i kada je bila ispod 500 čvrsto je držeći i ne pomišljajući na prodaju onda se ne brinem…ali s obzirom da je ovo vrlo atraktivna dionica i mnogo je novih ulagača od početka godine neznam koliko su čvrstog karaktera …tješi me činjenica da je teško kupiti veću količinu sve ovo vrijeme bez dobrog podizanja cijene a to znači da su dionice donekle u čvrstim rukama…



samo se nadam da slijedeći tjedan neće biti puno paničara kad veće ribe budu pokušale izazvati lavinu prodaje nakon ostvarenja prava na dividendu u dionicama…siguran sam da će biti pokušaja a o nama ovisi koliko će uspjeti…tih 8,33% ne bi smjelo biti povodom da se brže bolje pošto- poto riješi dionica koje imaju odlične predispozicije za rast u narednom periodu jer će samo ovakva poduzeća koja ne posluju u Hrvatskoj imati sigurne prihode i sasvim sigurno dobit na kraju godine…ne zaboravite i na keš koji je ostao na računu firme i na brodove koje treba preuzeti do kraja godine uz sada već sasvim solidne vozarine koje će još narasti jer Kina nezaustavljivo ide naprijed…zato poručujem dragim prijateljima u dionici PAMET U GLAVU ! na jesen će to biti jedna od poželjnjijih dionica i mnogi će se htjeti prebaciti u nju …

To upravo i ja poručujem poštovanim kolegama, jučer sam postao da je neprirodno da raste HT, ATGR, DLKV itd . Danas su ovi imali korekciju a mi nadam se nećemo jer i jutros sam negdje pročitao da kina ima ogromne potrebe za brodovima…
[/quote]
pa ja sam bio u ATPL i to sa nekih 600 kom kada se djelio predujam dividende i exdivday je bio sasvim solidan, nije bilo panike ni rasprodaje. Obzirom da bih idući tjedan BDI trebao dobro potegnuti gore i da je vani sentiment dobar, nema razloga za paničnu rasprodaju, ako netko misli prodavati odmah drugi dan nakon dividende bolje neka onda u ovo ne ulazi jer će si napraviti gubitak, kojeg on neće nadoknaditi a strpljivi će zaraditi.

orphelin
dobit ćeš za svaku nekih 93,00 kn dividende u novcu…

ameri su dobro skočili
Vaš link

I noga u guzicu je korak naprijed

odoše ameri i brodari se zelene pa bogati dokle ćemo se mi kiseliti na 1150kn cijeli svijet reagira na pozitivne vijesti samo mi ne…ipak atpl više ovisi o vanjskim utjecajima nego unutar ove banana države…ali zato kad se vani crveni pratimo to pa mi duplo dole

živjeli!!!

Sad vidim koi je evropa zaokret napravila kroz zeleno a tek ameri, ovo je super pa vi prodajte

mogli bi se neugodno iznenaditi oni koji kalkuliraju sa rušenjem cijene nakon dividend daya…nastave li vani rasti i najveći budalaši neće pristati na prodaju…ovaj rast u americi i eu je naznaka kako su procijenili da je kriza pri kraju i normalno je da dionička tržišta reagiraju prije nego to rezultati i statistike potvrde…i kada u to ukalkuliramo ponovnu povećanu potražnju za sirovinama i robama koja će uslijediti možemo samo trljati ruke…mi ćemo im sve to vrlo povoljno prevoziti [proud]

izgleda da je ATPL odradila svoj rast i da je dividenda uključena u cijenu.
sad je pitanje samo koliko će je srušit na zadnji dan za dobivanje divdende i dan poslije. mislim da ide iskrcaj već taj zadnji dan i to tamo negdje oko objave BDI-a.
koliki će bit ovisi o jednoj musaki BDI-a, futuresa i poteza ove poltronske kretenske vlade.

misljenja…jel AP raste sutra s obzirom na danasnje zelenilo vani?

Rudari su također uzletjeli slijedeći rast cijena metala. Dionice Xtrata, Rio Tinto, BHP Billiton, Kazakhmys i Lonmin napredovale su između 4,1 i 9,5 posto.


samo se nadam da slijedeći tjedan neće biti puno paničara kad veće ribe budu pokušale izazvati lavinu prodaje nakon ostvarenja prava na dividendu u dionicama…siguran sam da će biti pokušaja a o nama ovisi koliko će uspjeti…tih 8,33% ne bi smjelo biti povodom da se brže bolje pošto- poto riješi dionica koje imaju odlične predispozicije za rast u narednom periodu jer će samo ovakva poduzeća koja ne posluju u Hrvatskoj imati sigurne prihode i sasvim sigurno dobit na kraju godine…ne zaboravite i na keš koji je ostao na računu firme i na brodove koje treba preuzeti do kraja godine uz sada već sasvim solidne vozarine koje će još narasti jer Kina nezaustavljivo ide naprijed…zato poručujem dragim prijateljima u dionici PAMET U GLAVU ! na jesen će to biti jedna od poželjnjijih dionica i mnogi će se htjeti prebaciti u nju …

… mislim da si zaboravio spomenuti i tad već sigurnu obranu dionice od strane trezora.
da će biti rasprodaje, bit će. jedan uski V u grafu nas očekuje. napominjem: uski!

Obožavam Rio tinto , tako dobro zvući. Naroćito kad se reflektira na ATPL. Čini mi se da je dilema što sa divividendom . Kakva su mišljenja – mala anketa : A. Odmah prodati . B. ostaviti u portfelju. C. reinvestirati u nešto drugo . D. Ostalo.


Obožavam Rio tinto , tako dobro zvući. Naroćito kad se reflektira na ATPL. Čini mi se da je dilema što sa divividendom . Kakva su mišljenja – mala anketa : A. Odmah prodati . B. ostaviti u portfelju. C. reinvestirati u nešto drugo . D. Ostalo.

samBy

samby mislim da se da zaključiti kako razmišljam iz svih mojih dosadašnjih postova …ali eto da potvrdim kako je izbor svakako B
mislim da još dugo neću ništa prodavati već i dalje slijedi dokup…previše sam prilika dosada propustio i ne želim prokockati i ovu…

New Report

Close