ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.07.2024. u 01:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
51,00
2.550
50
49,20
51,80
2,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Ona 2 tankera se preuzimaju koliko se sjećam 2011. šta će tada biti nitko živ ne zna tako da je nepotrebno kritizirati poteze Uprave. Na njima je da pokušaju situaciju predvidjeti i shodno tome reagirati. Dosadašnji rezultati daju im za pravo da i dalje rade svoj posao.
A zašto cijena dionice ni je u skladu sa rezultatima kompanije to je jedna druga priča koja ima naj manje veze sa poslovanjem iste. Na žalost.

ali ako znamo da cijena dionice kad-tad dosegne svoju pravičnu vrijednost,onda možemo biti mirni,jer svima je jasno da trenutna cijena spada u rubriku–akcijskih cijena…pa tko voli nek izvoli,tko misli da će još dole,neka čeka..cijena je na cca 83% od ath,pa reče jedan kolega,sada je najsigurnije riskirati…možda se spusti za max 10% prema dole,ali to nas ne bi trebalo zabrinjavati,ja spavam mirno što se tiče atpl,a ona mi čini 80% portfelja…
[/quote]
Tebe sam izabrao da te kritiziram, jer si od moderatora proglašen jako pametnim.Slučajno sam nabasao na ovu izjavu (ništa osobno).Kao prvo vjerojatno si mislio da je dionica na 23% od ATH.Kao drugo; čisto sumnjam da mirno spavaš zbog trenutne vrijednosti ATPL.ATPL vije HR zastavu i ponaša se kao i svako drugo poduzeće na ZSE čije se dionice nalaze većinom pod hrvatskim titularima vlasništva ( bilo mali dioničari ili institucionalni). Da li su cijene akcijske ili nisu, tvrdim da nemaš pojma kao nitko drugi u HR.Tvrdeć da mirno spavaš, samo tješiš sebe.Osjećaš se kao mali Ivica u tamnoj , dubokoj šumi i lagano žviždućeš da se ohrabriš, ali žvižduk ti se pretvara u sve slabiji pisak, grlo ti se lagano steže, disanje ti je sve pliće i pliće, srce ti kuca sve jače i jače, iz tvoje izjave naslučuje se panika.Dvojba je sve veća should I stay, or shold I go…Imaš osjećaj da pušiš kako god okreneš, samo neznaš kada pušiš manje, prodati ili ne prodati, znaš da kupiti nećeš ni pod razno, jer u dubini duše znaš da kupuješ zrak iz praznih štiva tvoje ljubimice, tvoje kraljice koja sve više liči na, kako bi Dragojević rekao, "štracu".
Za utjehu; imam i ja dionice ATPL, ali vrlo malo.

I will ask you one question "Do you feel lucky?"

zaba internet bankarstvo, 20:35, dividenda – stanje 0 kuna.
Evo bid/ask u 16:00, nek se prepoznaju oni kojima je dividenda sjela [cool].

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.

ATPL može ispasti koletaralna žrtva općeg stanja u RH, a posljedično tog stanja i ZSE reagira "munjevito", tone kao sjekira bez drške.ATPL je možda dobra firma, ali je izlistana na pogrešnoj burzi i ipak nema globalni značaj.Stoga ako RH, odnosno ZSE krenu nizbrdo, ni za ATPL-u nema spasa, ma koliko mi šutjeli o tome, i ma koliko ja dobivao jedinice.Neće biti tog "investitora" koji će staviti jaja na panj radi ATPL.Mi stariji znamo kako kriza "miriši", več smo se nagledali "body languagea" političara iz prošlosti pod kojima se zemlja otvara.Dečki pamet u glavu i ne biti brz na okidaču.Ovdje neznači da najbrži pobjeđuju.Ako je ovo dvoboj "točno u podne", mislim da je pametnije sačekati sumrak, kad sunce manje žeže, i onda izići iz zaklona.Štedite vodu, pustinja ne oprašta.

I will ask you one question "Do you feel lucky?"

Sjela dividenda (Zaba), iznos koji su mi uplatili odgovara stanju dionica na 31.12. a stanju na 31.1.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Ponukan vašim postovima, reko idem i ja provjerit! Sjela i meni dividenda, iako nisam imao dionice!
Valjda nagrada zato jer sam ih imao kad je grmilo! [lol]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Jesi ih imao na 31.12.?

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Sjela dividenda (Zaba), iznos koji su mi uplatili odgovara stanju dionica na 31.12. a stanju na 31.1.

Uplatili su mi prema stanju na 31.12. a NE 31.1.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Meni na Erste nije sjela, da nisu nešto zabrljali sa datumom, jer vidim da se spominje 31.12.?

31.12. koje godine?!!!
idem i ja provjeriti!! [thumbsup]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Možda se Vlaho napio pa zamislio da je Drug Tito [lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Jesi ih imao na 31.12.?

Nisam, taj broj dionica koliko je dividende sjelo sam imao od 23.12.-30.12.2008., pa onda opet od 05.01.-26.01.2009., kasnije ih nisam imao.
Ali sam ih imao kad je grmilo, a gdje ste vi bili 91.??? [lol]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Izgleda da su zbrljali s datumom… meni je sjelo više nego što je trebalo. A odgovara točno broju dionica koji sam imao na 31.12.2008.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close