ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

još ne može da se učita drys. Tamo gdje je stranica za vozarine

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Osim značajnog pritiska na početku dana (možemo zahvaliti kolegi xy), s druge strane se osjeća interes za kupnju na ovim cijenama. Kupovni nalozi su se pred kraj počeli akumulirati i nadmetati u područuju između 3.450 i 3.480 kn. Prilažem zatvaranje.


još ne može da se učita drys. Tamo gdje je stranica za vozarine

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Traubisoda, upravo tako…

u jednoj temi, mislim da je to Korekcija, napisao sam da ce fondovi izrezirati jos jednu korekciju nakon HT, samo da im treba izgovor…

a eto ovih dana imamo izgovora kao u prici:

1. pad dionica svjetskih brodara (koji je demistificirao Ententinis)
2. prenapuhanost hrvatskog trzista (sto je u osnovi istina, no zar ne bi trebale padati dionice opskurnih poduzeca prvo a ne poduzeca koje tek ocekuju JOS bolji rezultati?)
3. pad BDI-a (prisjetimo se malo recentne proslosti kada je BDI probio 8000 e, tu smo imali Shipment drunken party[smiley2]. Jos jednom vrijedi napomenuti. BDI je dobar pokazatelj, ali vrlo okviran. Rast od 1 000 bodova ne mora nuzno znaciti da ce firma x zaraditi xxxxxxxxx mil kn vise – isto vrijedi za pad)

Ovo sto su fondovi radili uoci, za vrijeme i poslije HTa izaziva veliki osjecaj odvratnosti u meni – prvo im nije bilo skupo kupovati po 3.600 i 3.700 a sada ce prodati i za manje. Pa naravno kada ce sisanjem malih jos i zaraditi. A sada odjednom neka panika zbog upozorenja MMFa, krize u SAD, pada BDI….ma hajte najte… to se i prije znalo no tek sada je izbacen “trigger”….

No s druge strane, intimno cu priznati da mi je i pomalo drago zbog toga – ljudi ulaze u dionice i ako nesto ne naraste 100 % u 3 dana odmah panika i histerija. Neka…Vjerujem da ce se situacija kad tad iskristalizirati i da ce se ATPL iskristalizirati kao dionica koja ce imati lijep, spor ali i stabilan rast.

U svakom slucaju bit ce zanimljivo vidjeti tko je prodavao danas….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Volio bi da je istina da će ići gore … , ja imam veliki ulaz i kako sve ide dole čini mi se da odoh … niže … nažalost … više mi ništa nije jasno …

@alien

JA ocekujem 5-6000kn do kraja godine..
skinuo sam 33kom po 3815kn i 20 po 3720 prije 7 dana.
sa ta zadnja 2 dokupa,sve zajedno..ravno 183kom[smiley2]
nije me strah..prodavati sigurno necu, a za kupnju cemo vidjeti.[smiley2]

uostalom, ja kad sam skupljao BDI je bio 7-8 000 bodova.sad je vise od 10 000.
mene nije strah ni da se vrati na 8 000, tad sam iskalkulirao da ce mi se isplatiti i da ostane na tim razinama.
nazalost, ne ovisimo samo o BDIju, nego i o raznim drugim faktorima[smiley7] ali mislim da se vremenom sve anomalije moraju isparviti i da ce cijena doci na fer razinu.

samo mirno i bez naglih i nepromisljenih pokreta.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

naravno da je sve režirano, ništa nije tajna. i samo neka, inače na kojim bismo cijenama i mi dokupljivali?

a jasno da fondovi korigiraju one dionice koje vrijede, pa to su one u koje žele opet ulaziti!

zato drchip i drugi, bez brige. zamislite da ste platili neke avionske karte ili aprkete za novu kuću ili nešto treće 3700 i par dana poslije pojeftinile na 3500 ili malo niže, zar bi vam to bila velika drama? a to je jedino što se ovdje dogodilo – mogli ste proći jeftinije da ste znali i čekali, a niste.


Volio bi da je istina da će ići gore … , ja imam veliki ulaz i kako sve ide dole čini mi se da odoh … niže … nažalost … više mi ništa nije jasno …

Naravno da će ići gore. Samo ne bi bilo dobro i ispravno da dođe u srijedu na 5000. Tržište ne bi smjelo funkcionirati ultrakratkoročno jer bi brzo implodiralo. Neki će (pogrešno) možda izaći jer im se ne sviđa kad cijena dionice pada pa računaju da će uletit u neki drugi brzi vlak, ali svi ćemo doći do svog targeta.

ps.

off topic ali smatram da je prikladno ovdje – bio sam u TNSA skoro 6 mjeseci, prinosi su mi se kretali od -20% do +50%. Na kraju sam se zadovoljio s prosječnim prinosom od 17 posto. Poanta? Zaboravio sam. [smiley1]

Novi tjedni report…

Pessimism Is Your Friend

Svaka cast na optimizmu i Strawinsky i MiG29: ja sam si zacrtao da cu biti jako zadovoljan ako kraj godine docekamo na 4500. Nema naglih poteza – nisam ovo kupovao da bih spljugao [smiley2]

Ja sam vec napisao imam 160 komada prosjek ulaza 2400 s provizijom.Ove dane mozgam da rasprodam INGR i da dokupim ATPL.ili pukovnik ili pokojnik.Pozdrav ekipo[smiley2]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

……mozgam da rasprodam INGR i da dokupim ATPL.ili pukovnik ili pokojnik.[smiley2]

Jao, ako Zgubidan postane pukovnik (a ako dokupi ATPL ima dobre šanse), što će biti s vojskom?
Sad mi je jasno zašto Državni vrh toliko teži povezuvanju s NATO-m. [smiley2] Želi ublažiti posljedice za doba kad nas pukovnik Zgubidan bude ponovno, kao prije koji mjesec, u 11.55 h na forumu pozdravljao s “Dobro jutro!” [smiley11]

New Report

Close