ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.05.2024. u 15:47
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,20
10.753
206
52,20
52,60
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@blueman..

što se tiče pada od 50 kuna zbog dividende, ja to gledam ovako:

utjecaj dividende = -50kn
saznanje o dobiti + dojam stabilnosti firme (isplata div) = +50kn

dakle 50-50 = 0 i eto nas di smo i bili.

Tako je to kad na cijenu utječe više stvari različitog smjera.. Da je samo dividenda i da su vremena stabilnija jasno da bi pala za 50kn.

No, ovdje još da dodam, ex-dividend day i nije tako siguran. Po SDA bi trebao biti jučer, al izgleda da zadnju riječ u interpretaciji 31.01. (subota) ipak ima ATPL, a od njih nisam dobio odg jer su se otkotrljali u raznim smjerovima, uz dužno poštovanje našim starješinama 🙂

kolege investitori , sa ovih 50 kn predujma dividende, ATPL je pokazala da cijeni male dioničare koji su čekali koju kunu da se pokrpe, ali je isto tako pokazala svoju moć, jer malo je sličnih tvrtki, koje će isplatiti dividendu istu ili veću nego lani, to samo mogu financijski jake tvrtke. Nadam se da se slažete sa mnom.

sutra je novi dan.

@dado977
Članak 221.

(1) Statutom se može ovlastiti upravu da tijekom poslovne godine iz predvidivoga dijela neto dobiti isplati dioničarima predujam na ime dividende.

(2) Uprava može isplatiti predujam samo onda ako račun dobiti i gubitka za proteklu poslovnu godinu pokazuje dobit. Isplate predujma ne može preći iznos polovine prošlogodišnje dobiti.

(3) Za plaćanje predujma potrebna je suglasnost nadzornog odbora.

Zakonske rezerve

Članak 222.

(1) Društvo je dužno u zakonske rezerve unositi dvadeseti dio dobiti tekuće godine umanjene za iznos gubitka i prethodne godine sve dok te rezerve zajedno s kapitalom dobiti ne dosegnu visinu od pet posto (5 %) temeljnoga kapitala društva ili statutom određen veći dio toga kapitala.

(2) Zakonske rezerve koje ne prelaze iznos iz prethodnoga stavka ovoga članka mogu se upotrijebiti:

1. za pokrivanje gubitka iz tekuće godine, ako se on ne pokrije iz dobiti prethodne godine niti se to može učiniti korištenjem drugih rezervi,

2. za pokrivanje gubitka iz prethodne godine, ako se on ne pokrije iz dobiti tekuće godine niti se to može učiniti korištenjem drugih rezervi.

(3) Dio zakonskih rezervi koji prelazi iznos iz stavka 1. ovoga članka može se upotrijebiti:

1. za pokrivanje gubitka iz tekuće godine, ako se to ne može učiniti iz dobiti iz prethodne godine,

2. za pokrivanje gubitka iz prethodne godine, ako se to ne učini iz dobiti tekuće godine,

3. za povećanje temeljnoga kapitala iz sredstava društva.

Zakonske rezerve ne mogu se koristiti za svrhe navedene u točki 1. i 2. ovoga stavka, ako se istovremeno rezerve društva koriste za isplatu dividende.

Da, dobičeš i drugi dio, ovaj put transparentnije jer gl. skupštinu sa prijedlozima uprave moraju objaviti u N.N. 30 dana prije održavanja. U praksi, moraš biti upisan u SDA na dan održavanja gl. skupštine.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Oprostite, pošto mi se neda sada čitati zadnjih 20 stranica gdje je netko već postavio takvo pitanje.
Ako je predujam dividende 50 kn po dionici pitam se koliko je cijela dividenda u KN ili će se sada isplatiti recimo 20kn predujma po dionici?

Unaprijed zahvaljujem na glupom pitanju !!!!

na 4300 sve prodajem...

Netko je zaboravio zatvoriti underline pa ću ja. [/u]

@Alabama,
To se cijeni. Fakti.
Sad sam se sjetio da je Barr po preuzimanju Plive isplatio sebi neku staru dividendu (3 godine u natrag) samo onima koji su bili upisani na dan odluke tj. sam sebi pa su se na to bunili oni koji koji su tada bili vlasnici ali su u međuvremenu prodali.

who dares, wins


Oprostite, pošto mi se neda sada čitati zadnjih 20 stranica gdje je netko već postavio takvo pitanje.
Ako je predujam dividende 50 kn po dionici pitam se koliko je cijela dividenda u KN ili će se sada isplatiti recimo 20kn predujma po dionici?

Unaprijed zahvaljujem na glupom pitanju !!!!


nema glupih pitanja sam glupi odgovori

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

… a ovo??

Sukladno clanku 459. Zakona 0 triistu kapitala (Narodne novine br. 88/08. i 146/08.), kao i tocke
146. Pravila Zagrebacke burze obavjestavamo vas 0 sljedeeem:

1. da ee 05. veljace 2009. godine biti odriana sjednica Nadzornog odbora drustva
ATLANTSKA PLOVIDBA d.d. na kojoj ee se, izmedu ostalog, na temelju clanka 221. stavka 3.
Zakona 0 trgovackim drustvima, odlucivati 0 suglasnosti Nadzornog odbora ATLANTSKE
PLOVIDBE d.d. na Odluku Uprave ATLANTSKE PLOVIDBE d.d. donesenu na 60. sjednici Uprave
odrianoj dana 27. sijecnja 2009.g. 0 isplati predujma dividende za poslovnu 2008. godinu u iznosu
od 50,00 (slovima: pedeset) kuna po svakoj dionici ATLANTSKE PLOVIDBE d.d.

jel to ono – kao da mi se čini da bi eventualno jednog dana mogli ukoliko bude sve u redu neku dividendu dati ako se ne predomislimo?
ili se ja to nisam naspavao…


… a ovo??

Sukladno clanku 459. Zakona 0 triistu kapitala (Narodne novine br. 88/08. i 146/08.), kao i tocke
146. Pravila Zagrebacke burze obavjestavamo vas 0 sljedeeem:

1. da ee 05. veljace 2009. godine biti odriana sjednica Nadzornog odbora drustva
ATLANTSKA PLOVIDBA d.d. na kojoj ee se, izmedu ostalog, na temelju clanka 221. stavka 3.
Zakona 0 trgovackim drustvima, odlucivati 0 suglasnosti Nadzornog odbora ATLANTSKE
PLOVIDBE d.d. na Odluku Uprave ATLANTSKE PLOVIDBE d.d. donesenu na 60. sjednici Uprave
odrianoj dana 27. sijecnja 2009.g. 0 isplati predujma dividende za poslovnu 2008. godinu u iznosu
od 50,00 (slovima: pedeset) kuna po svakoj dionici ATLANTSKE PLOVIDBE d.d.

jel to ono – kao da mi se čini da bi eventualno jednog dana mogli ukoliko bude sve u redu neku dividendu dati ako se ne predomislimo?
ili se ja to nisam naspavao…


Sve je točno………naspavao si se. Sada na posao……

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

vidi ovo liparenje na asku…… [cool]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



… a ovo??

Sukladno clanku 459. Zakona 0 triistu kapitala (Narodne novine br. 88/08. i 146/08.), kao i tocke
146. Pravila Zagrebacke burze obavjestavamo vas 0 sljedeeem:

1. da ee 05. veljace 2009. godine biti odriana sjednica Nadzornog odbora drustva
ATLANTSKA PLOVIDBA d.d. na kojoj ee se, izmedu ostalog, na temelju clanka 221. stavka 3.
Zakona 0 trgovackim drustvima, odlucivati 0 suglasnosti Nadzornog odbora ATLANTSKE
PLOVIDBE d.d. na Odluku Uprave ATLANTSKE PLOVIDBE d.d. donesenu na 60. sjednici Uprave
odrianoj dana 27. sijecnja 2009.g. 0 isplati predujma dividende za poslovnu 2008. godinu u iznosu
od 50,00 (slovima: pedeset) kuna po svakoj dionici ATLANTSKE PLOVIDBE d.d.

jel to ono – kao da mi se čini da bi eventualno jednog dana mogli ukoliko bude sve u redu neku dividendu dati ako se ne predomislimo?
ili se ja to nisam naspavao…


Sve je točno………naspavao si se. Sada na posao……
[/quote]

alabamčaninu, aj mi samo reci što ako NO ne usvoji odluku uprave…?

d=v1&s=DSX+DRYS+EGLE+EXM+FREE+GNK+nM+OCNF+SEA+QMAR+BHO+TRMD+ESEA+TBSI+TOPT+ PRGN+GDOCF.pk+dnord.co+torm.co+gogl.ol+ceco.ol+bel.ol+jin.ol IDEMO DALJE…… [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close