ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.06.2024. u 02:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
53,00
16.589
313
53,00
53,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


do jučer nije niti bilo nikakve dividende, a danas već padamo 50 zbog nje. niti je ovo HT, niti je ovo takva dionica, niti je ovo tržište kao 2007, pa dajte ljudi malo nešto i naučite. kakav pad zbog dividende kad je ionako dionica bolno podcijenjena [lol] eh milimoji

To pretpostavljaš kao i mi ili znaš i garantiraš…


Evo od prošle godine sa sjednice održane 18.srpnja:I. Dobit utvrđena u prethodnoj točki ove Odluke upotrijebiti će se kako slijedi:
a) na ime isplate dividende, iznos od 63.741.000,00 Kuna odnosno po 50,00 Kuna po svakoj dionici Društva i to onim dioničarima koji su upisani u Knjigu dionica Društva kod Središnje depozitarne agencije d.d. na završetku radnog vremena dana 30. lipnja 2008.g., s time da će se isplata dividende izvršiti u roku od 30 dana;

Evo isječak iz poziva na Glavnu Skupštinu 2008.
Na temelju odluke Uprave dioničkog društva „Atlantske plovidbe“ Dubrovnik, Od Svetoga Mihajla 1 (u daljnjem tekstu: „Društvo“) donesene na 47. sjednici III. saziva održanoj dana 27. svibnja 2008.g., sukladno odredbi iz članka 65., stavak 2. Statuta Društva, objavljuje se

P O Z I V

za redovitu Glavnu Skupštinu Društva

Sjednica Uprave je održana 27.05.2008. godine, dan koji se uzima kod SDA 30.06.. Znači +3.
A sve je to amenovano na Skupštini 18.07.09.

Znači tako možemo očekivati i ovaj put. To bi sve značilo da će kupci od sutra ostvariti pravo na dividendu.
A to će sve NO potvrditi tijekom veljače i uzeti iz SDA popis od 30.01.2009.

Ovo me čini sretnom

[kiss] [kiss] [kiss]


Pitanje svima

kako će cijena ATPL reagirati nakon EX-Dividend day?

Ćini se jako elastično, s obzirom na eventualnu ponuđenu količinu (Asked)


barone, ex dividen day kak ti to zoveš ti je već bio [lol] za neke će očito morati biti dva puta [lol]
[/quote]

Nisam baron, obratio si se na krivu adresu, ja sam ti proleter.
Ne znam otkuda ti da je EX-Dividend day već prošao? Može izvor?

Moja zemlja se ne zadužuje bez velike nužde.



verdi*

ma samo neka bdi ide gore i sve bu bilo oke…


Je ma netko ipak treba lupati po asku, tko bu? Buš ti? Imam grešne misli, i čim zinem poklopi me moderator, hebi ga.
[/quote]
Već jesam prošli tjedan i bum još ovaj. [lol]

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



Pitanje svima

kako će cijena ATPL reagirati nakon EX-Dividend day?

Ćini se jako elastično, s obzirom na eventualnu ponuđenu količinu (Asked)


barone, ex dividen day kak ti to zoveš ti je već bio [lol] za neke će očito morati biti dva puta [lol]
[/quote]

Nisam baron, obratio si se na krivu adresu, ja sam ti proleter.
Ne znam otkuda ti da je EX-Dividend day već prošao? Može izvor?
[/quote]

a ti misliš da onaj tko zna točan datum i ima povlaštene informacije da će to tu i napisati? sve je špekulacija za one koji ne znaju. [wink]
Datum zna samo Bog, Jerković, i još neki.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]



Evo od prošle godine sa sjednice održane 18.srpnja:I. Dobit utvrđena u prethodnoj točki ove Odluke upotrijebiti će se kako slijedi:
a) na ime isplate dividende, iznos od 63.741.000,00 Kuna odnosno po 50,00 Kuna po svakoj dionici Društva i to onim dioničarima koji su upisani u Knjigu dionica Društva kod Središnje depozitarne agencije d.d. na završetku radnog vremena dana 30. lipnja 2008.g., s time da će se isplata dividende izvršiti u roku od 30 dana;

Evo isječak iz poziva na Glavnu Skupštinu 2008.
Na temelju odluke Uprave dioničkog društva „Atlantske plovidbe“ Dubrovnik, Od Svetoga Mihajla 1 (u daljnjem tekstu: „Društvo“) donesene na 47. sjednici III. saziva održanoj dana 27. svibnja 2008.g., sukladno odredbi iz članka 65., stavak 2. Statuta Društva, objavljuje se

P O Z I V

za redovitu Glavnu Skupštinu Društva

Sjednica Uprave je održana 27.05.2008. godine, dan koji se uzima kod SDA 30.06.. Znači +3.
A sve je to amenovano na Skupštini 18.07.09.

Znači tako možemo očekivati i ovaj put. To bi sve značilo da će kupci od sutra ostvariti pravo na dividendu.
A to će sve NO potvrditi tijekom veljače i uzeti iz SDA popis od 30.01.2009.

Ovo me čini sretnom

[kiss] [kiss] [kiss]
[/quote]
Krivo si pročitao. Na temelju te koju ti citiraš pa onda ona koja je održana 18.
Dividenda se djeli na dan ili neki datum u natrag a nikada za one koji će biti dioničari u budućnosti.
Autor ovog posta je primio već nekoliko dividendi. Do sad je uvijek tako bilo.

who dares, wins


Sjednica Uprave je održana 27.05.2008. godine, dan koji se uzima kod SDA 30.06.. Znači +3.
A sve je to amenovano na Skupštini 18.07.09.


?????
Ovo je +33.

Igra se magarad; bit će kiše!

@ Verdi:
bit će unazad kad NO da suglasnost


Evo od prošle godine sa sjednice održane 18.srpnja:I. Dobit utvrđena u prethodnoj točki ove Odluke upotrijebiti će se kako slijedi:
a) na ime isplate dividende, iznos od 63.741.000,00 Kuna odnosno po 50,00 Kuna po svakoj dionici Društva i to onim dioničarima koji su upisani u Knjigu dionica Društva kod Središnje depozitarne agencije d.d. na završetku radnog vremena dana 30. lipnja 2008.g., s time da će se isplata dividende izvršiti u roku od 30 dana;

da ali se agenda skupštine znala mjesec dana (ili više) prije, i u prijedlogu agende je stajala točka o datumu div daya, a taj datum je bio kasnije od objave agende, tj. te informacije u javnosti. Datum skupštine nije imao veze sa datumom D daya, tamo je samo potvrđen taj datum iz agende. Nije se odlučivalo retrogradno o datumu bez znanja investicijske javnosti. Što se tiće ovog puta, ne znam kako će biti. nemam pojma. Nikakav datum se nigdje ne spominje, ne znam zašto ste uopće zabrijali na nekakve datume jer ovo što pišete nema nikakve veze ( ne ti Verdi nego svi ovdje). Bit će kako odluče sutra i to je tako. ta dividenda neće biti toliko bitna da bi ujecala na promjenu cijene jer je dnevna volatilnost ove dionice sama po sebi dovoljno velika. dakle mi svi skupa ovdje ne znamo ništa. znamo samo da će dividenda (najvjerojatnije) biti. Koliko, u kom obliku, koji d day, kad će biti isplaćena? Ostaje da se vidi. Postoji naravno i mogućnost da odluče o neisplati, ali ja u tu odluku ne vjerujem. na burzi je sve moguće, pa i ono što je logično! [smiley]

I'LL BE BACK

poziv na glavnu Skupštinu (na kojoj se odlučivalo o isplati dividende) je na ZSE objavljen 10.06.2009..

Predujam dividende se isplaćuje zbog toga što još nema računa dobiti i gubitka za 2008.g. pa se isplaćuje predujam prema procjenjenom računu dobiti i gubitka.


da ali se agenda skupštine znala mjesec dana (ili više) prije, i u prijedlogu agende je stajala točka o datumu div daya, a taj datum je bio kasnije od objave agende, tj. te informacije u javnosti. Datum skupštine nije imao veze sa datumom D daya, tamo je samo potvrđen taj datum iz agende. Nije se odlučivalo retrogradno o datumu bez znanja investicijske javnosti. Što se tiće ovog puta, ne znam kako će biti. nemam pojma. Nikakav datum se nigdje ne spominje, ne znam zašto ste uopće zabrijali na nekakve datume jer ovo što pišete nema nikakve veze ( ne ti Verdi nego svi ovdje). Bit će kako odluče sutra i to je tako. ta dividenda neće biti toliko bitna da bi ujecala na promjenu cijene jer je dnevna volatilnost ove dionice sama po sebi dovoljno velika. dakle mi svi skupa ovdje ne znamo ništa. znamo samo da će dividenda (najvjerojatnije) biti. Koliko, u kom obliku, koji d day, kad će biti isplaćena? Ostaje da se vidi. Postoji naravno i mogućnost da odluče o neisplati, ali ja u tu odluku ne vjerujem. na burzi je sve moguće, pa i ono što je logično! [smiley]

….u prijevodu, cijena bi MOGLA poslije doznavanja datuma pasti za neutvrđen iznos, no nejasno bi bilo jel to zbog isplate dividnede ili volatilnosti tržišta….ili kako je navedeno…ostaje da se vidi…
…u svakom slučaju sve je moguće, no prije dva tjedna ste govorili…da ne možemo dole…sad po ovom ispada…barem u softcore verziji da bi MOGLI i ispod 700 zbog volatilnosti…

Kak sad promjena ploče…nije valjda da se prodala ATPL [sealed]

New Report

Close