ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.06.2024. u 00:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
53,00
16.589
313
53,00
53,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



matrix ceka na 500, pripravan kupiti par tisuca dionica.. njegovi prijatelji su skepticni pa ce sacuvati kesh i za nesto nize razine.. samo mi nije jasno sta cekaju ove junacine.. igraju se tu i eventualno zaradjuju parsto kuna.. ajmo junacine.. gore ili dole.. nemojte samo da dosadno bude..

Kolega, prvo bi vas pitao; otkuda Vam inspiracija za nick? [tongue] [cool]

Drugo; ne čekam ATPL uopće,a kamoli na 500, jer čisto sumnjam da će dotaknuti tu razinu prije prvog q 2009.g., a vrijeme je novac…
[/quote]
inspiracija za nick je dosla od spoja istoimenog filma, benzina super 95 i jedne iritantne osobe koja takodjer pise na ovom forumu, vjerojatno ju ne znate.. vrijeme je novac, kazete? slazem se.. pa cu morati prekinuti ovu besplatnu komunikaciju do daljnjega..

voit Ime munaa, Alien



Daj netrkeljaj i staroj babi je sad već jasno kamo idu brodari. Izgleda da nekima treba jako puno da shvati. A i cijelo tržište ide sličnim putem. Svi jako *eru po raznoraznim naslovima u novinama u zadnjih godinu dana, dali su se ti isti zapitali imaju li možda oni *ranje u glavi i portfelju. Hrvatsko gosodarstno još nije osjetilo na papiru svjetsku krizu, ali osjerit će ju uskoro nemojte se bojati.

Gle – pametan je mogao danas na 100 kom kupljenih na 678 i prodanih na 705 dić 2700 kn. Ako čeka još dan-dva može proć i bolje. Nije neka lova, ali podebljava plus na keš poziciji. Ako tako gledaš ne gledaš budućnost firme i ostala sranja, već mogućnost zarade. Ako imaš 10 takvih transakcija mjesečno možeš se pohvalit da ti dobro ide, bez obzira na recesiju. Uvjeri me da sam u krivu i da je preko 25 kkn mjesečno u plusu pušiona!
[/quote]
u odnosu na 50k u plusu mjesecno jest… a atpl je predugo bila i na ovim razinama.. ja imam parsto komada koje uopce ne prodajem.. gledano srednjerocno ovo je dionica za 200% u sljedecih godinu dana, kad dolar krene u terminal decline sljedece godine.. a kredit u dolarima..

voit Ime munaa, Alien


u odnosu na 50k u plusu mjesecno jest… a atpl je predugo bila i na ovim razinama.. ja imam parsto komada koje uopce ne prodajem.. gledano srednjerocno ovo je dionica za 200% u sljedecih godinu dana, kad dolar krene u terminal decline sljedece godine.. a kredit u dolarima..

Ma sve 5!!! 51>50….. Sickboy je malo nabrijan i komentar je išao na njegovu insinuaciju da dionica ne valja. Imam dio za trade i dio koji ne diram, jer mislim da je firma više nego ok, a tržište će se i onako oporavit s vremenom. Cilj je bio da Sicku predočim da se na toj dionici može uvijek zaradit, bez obzira gdje idu brodari, podebljat portfelj na račun trejda… NHF

Dajte mi avion - Idem dobrovoljno za avijatičara u Abesiniju!

NHF

voit Ime munaa, Alien

Baltic Dry-indeksen er ned 1,4 prosent eller 12 poeng mandag til 824 poeng. Indeksen lå fredag på 836 poeng.

Pad. Opet.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"



Daj netrkeljaj i staroj babi je sad već jasno kamo idu brodari. Izgleda da nekima treba jako puno da shvati. A i cijelo tržište ide sličnim putem. Svi jako *eru po raznoraznim naslovima u novinama u zadnjih godinu dana, dali su se ti isti zapitali imaju li možda oni *ranje u glavi i portfelju. Hrvatsko gosodarstno još nije osjetilo na papiru svjetsku krizu, ali osjerit će ju uskoro nemojte se bojati.

Gle – pametan je mogao danas na 100 kom kupljenih na 678 i prodanih na 705 dić 2700 kn. Ako čeka još dan-dva može proć i bolje. Nije neka lova, ali podebljava plus na keš poziciji. Ako tako gledaš ne gledaš budućnost firme i ostala sranja, već mogućnost zarade. Ako imaš 10 takvih transakcija mjesečno možeš se pohvalit da ti dobro ide, bez obzira na recesiju. Uvjeri me da sam u krivu i da je preko 25 kkn mjesečno u plusu pušiona!
[/quote]
Ja neznam koja je to vrsta pameti. Da si ikad pokusao trejdati vidio bi da to nije bas tako lako jer prvo na 678 je, danas, proslo samo 96 dionica i budi siguran da ne bi bile tebi prodane cak i da si postavio nalog a drugo da imam moc da mogu znati koliki je dnevni minimum i maximum onda bi radje pogadjao brojeve lota. manje je zajebancije a nema ni brokerske provizije koju takodjer nisi uracunao u svoju kalkulaciju. Ja se tu i tamo bavim trejdom a znam i nekoliko drugih ozbiljnijih igraca i gotovo nitko od njih ne moze pogoditi min. i max. u vise od 10-20% zato sto nemaju inside info ali mogu zato postepeno kupovati dok pada i zatim postepeno prodavati kad raste i eventualno zaraditi neku sicu. A ovih drukera, iz razno-raznih brokeraja ima koliko hoces i svako malo daju tu banalnu i providnu kalkulaciju i misli da ce se netko navuci. Zato ako nisi jedan od njih ne pricaj o onome o cemu ne znas puno a ako jesi onda je bolje da probas neku drugu metodu. Ova vam se vec izlizala od stalnog ponavljanja.

VIVA LA REVOLUCION !!!

Tako sam i ja kupila po 875 i mislila prodati za malo više, samo već nekoliko tjedana čekam da dođe do toga "malo više". Situacija nije bila nimalo bolja ili lošija nego danas. Znate onu izreku mislit i *rat nije isto. I opet pravite znanstvene radove oko toga što utječe na ATPL odnosno brodare, a pogledajte ostale dionice iz drugih branši /ina,ht, ingr…/, slično se ponašaju.
U stvari smo svi pušioničari. Do daljnjega.

Večeras emisija Pomorska večer. U najavi : Domaći brodari će dobro poslovati i ove godine , usprkos svjetskoj financijskoj krizi.


Večeras emisija Pomorska večer. U najavi : Domaći brodari će dobro poslovati i ove godine , usprkos svjetskoj financijskoj krizi.

A da kako će poslovat u ovoj godini ako joj je dobit u prvih 9. mjeseci 720M kuna?!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

pitanje je što će biti 2009., pa 2010. itd. jer ATPL ima pola brodova na spotu, a brodarski indexi su koma….

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!

Ma rekli su za 2009. , a meni je to ove godine , jer ne daju najavu za prošlost.

U 2009 će biti to da će ATPL i JDPL ostvariti dobit. Ta će dobit biti kud i kamo manja od 2008, ali gubitaka _neće_ biti. To dobro znaju i mudonje iz uprave ATPL-a, a Papinjo valjda nema ni tolko para ko ovi da bi druko pa se jadan iskreno veseli jer mu to jedino i preostaje. Ako ATPL i JDPL ne ostvare gubitak u 2009 i ne umanje glavnicu zbog lošeg poslovanja (NE ZBOG REVALORIZACIJE) onda su ove dionice trostruko do četverostruko podcijenjene uz eventalno naziranje oporavka krajem 2009. A eventualni gubitak u RDG-u za 2009 anticiparn je u trenutnoj cijeni. Živjeli!!

I'LL BE BACK

New Report

Close