ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.05.2024. u 12:48
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,30
115.642
2,211
52,40
52,60
15,16%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

prepisno sa drugog foruma Shogun

Također roba stoji u lukama, trgovci nevjeruju bankovnim garancijama izgleda da teže ovih dana ide svjetska trgovina.

Ima DCF analiza ATPL Erste-a, svakako ovo stanje neće potrajati, analitičari očekuju kroz 4Q 30-40% jače vozarine.
__________________

知恵

Erste analitičari su svemirski poznati po kvalitenim i vjerodostojnim analizama.
Svaka njihova analiza izaziva strmoglavi pad analizirane dionice.

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words

Kao i svugdje u svijetu i onašoj burzi i kretanju cijena odlučuju fond menađeri. Neki trejdaju po svojim očekivanjima, a neki pak po nalogu drugih. Znanje tih menađera ne da je upitno, ma bolje da ne pričam…Čast izuzecima, a znam da ih ima !
Uostalom stanje u državi je isto kao i stanje na burzi. Pa kako se dolazi do posla, kako do diploma ???
Eto i kad sve sabereš dobiš našu burzu…

P.S.
Još se sjećam Poslovnog kluba s krajem negdje prvog mjeseca ove godine kad je uvaženi g. Kardum izvjestio javnost kako sada pametni kupuju, jer je sve palo za par posto

…isprike moderatoru za ovu malu digresiju…

još 2 dana do 6 mld kn

Hogar vozi Volvo


još 2 dana do 6 mld kn

Ja mislim da onaj tko treba dobit lovu u petak već dans za tu lovu može kupiti pa u petak platit to što je danas kupio.



Ma kakvi findamenti i ostali pokazatelji?
Danas i sutra ATPL a sa njom i cijelo tržište će padati jer se to malo casha što se imalo potrošilo u ova dva dana. U petak do podneva opet sve ide u nebesa jer će se nekih 10% love (cca 600 miliona kuna!) od INE vratiti natrag na tršište. U ponedjeljak (poučeni porastom od petka) ulagat će daljnjih 20% , a od utorka na dalje će po 10% nevjernih Toma ulagat po izazvanoj pohlepi pa tako do četvrtka – petka kad opet ide korekcija.

kakve to gluposti pričaš,
prodaj danas jer u petak i cijeli idući tjedan idemo up..
pa valjda će prodati u petak ako je uopće mislio prodavati
I zato. Rasprodajte danas ATPL ali i sve ostalo što imate ako u petak želite doživjeti uzlet svog života.
Svi koji su prodali INU po 2800 nisu mogli proći bolje jer sad sve imaju po diskontnim cijenama…


[shocked] [shocked]
[/quote]

Kolega, kao da ste pali s Marsa.
Pa valjda ćete ATPL prodati danas kad je cijena u padu pa pričekati sutra kada će dodatno pasti a onda je kupiti u petak u jutro po 20% manjoj cijeni nego ste je danas prodali jer će oko podne ljudima stizat lova od INE kojom će lupit po burzi. Mogu vam ja i crtat ako treba.
Molim drugi puta malo kulture i obrazloženja za svoj stav a ne samo kritizirat bez veze.

Tri su uvjeta potrebna da bi čovjek bio sretan: biti budala, egoist i zdrav; Ali, ako vam nedostaje prvi, sve je izgubljeno!

Nesto ste danas svi iznenadjeni i blesirani pa cu ponovit svoj post od nekidan

Quote

Ljudi moji treba biti hladne glave. Ja imam novaca i dobrano sam razmisljao dokupiti ili ne a sve u svrhu smanjenja ulaza. To sam poceo raditi negdje na 2700 i danas smo gdje jesmo. Na srecu imao sam jedan dobar izlaz i povratak u proslom lomu pa i nije tako lose. Neznam kako ko cita BDI ali podjite na http://www.dryships.com/index.cfm?get=report i pogledajte drugu kolonu brojeva. To je danasnji prosjek zakljucenja spota pa mozete vidjeti da ono cega ATPL ima naj vise (panamax) mozete unajmiti za 12782 USD dnevno. Pisao sam da je OPEX kod nasih brodara vjerovatno oko 6500 dnevno. Svi imaju i nekakvo kreditno opterecenje i po mojoj racunici danasnji charter hire je eventualno pozitivna nula. Danas sam dugo razgovarao na Skype sa kolegom koji je tehnicki direktor bulkerske firme na Fare Eastu. Nekoliko brodova im pluta vec dva tjedna. Zato savjetujem oprez. I sam sam poprilicno izlozen u ATPl pa ovo nije nikakav druk kako bi jeftinije kupio vec zaista dobronamjerno misljenje.

Unquote

I dodati da druga kolona na DRYS izgleda danas nesto gore pa je panamax na spotu 11623 USD/dan.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"



još 2 dana do 6 mld kn

Ja mislim da onaj tko treba dobit lovu u petak već dans za tu lovu može kupiti pa u petak platit to što je danas kupio.
[/quote]
Tako je.

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

HM nije nimalo ljepo a šta mislite kakav ce danas BDI da bude http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=64d3e15f-2676-4485-967b-0638630be773&ref=lastadd

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=64d3e15f-2676-4485-967b-0638630be773&ref=lastadd


HM nije nimalo ljepo a šta mislite kakav ce danas BDI da bude http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=64d3e15f-2676-4485-967b-0638630be773&ref=lastadd

Dobro napreduješ u profinjenom drukanju…..recimo pošto si se izjasnio jučer da
si se iskrco……prema baronu imam poštovanje jel se drži svojeg pogleda i ne okreće
se kak vjetar puše…..

To po medijima ništa nije za vjerovat, do neki dan su pisali da će se BDi oporavit kad završi olimpijada ( to me podsjeća na fond managere na skijanju ili HAAB procjene dionica. ). Morate sami napravit svoju analizu.



još 2 dana do 6 mld kn

Ja mislim da onaj tko treba dobit lovu u petak već dans za tu lovu može kupiti pa u petak platit to što je danas kupio.
[/quote]
ovo je sigurno, isto kako će većina malih odmah pohitat kupit jeftino, pa će se sljedeći tjedan bedirat kako je opet sve palo….

Moderatora treba zabranit!!!



HM nije nimalo ljepo a šta mislite kakav ce danas BDI da bude http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=64d3e15f-2676-4485-967b-0638630be773&ref=lastadd

Dobro napreduješ u profinjenom drukanju…..recimo pošto si se izjasnio jučer da
si se iskrco……prema baronu imam poštovanje jel se drži svojeg pogleda i ne okreće
se kak vjetar puše…..
[/quote]
Ali sam se jasno izjasnijo da sam PRODO juče, pa su se neki smijuckali ,pa evo ja im kažem opet javno da se nikome NE SMIJUCKAM, a da drokam nisam,jer sam samo dodo clanak na forum,pa ako je clanak druk,nemojte otvarati te clanke,bog i uživij,svima želim od srca puno puno profita.

Evo još par lipa pa smo u blokadi !

P.S. Pardon već jesmo , zadnja 1385 kn.

New Report

Close