ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.05.2024. u 03:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
13.781
263
52,20
52,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Bilo bi interesantno vidjeti usporedbu BDI i ATPL ali bilo bi možda još interesantnije vidjeti usporedbu ATPL i komponenata BDI-a. Ima li itko?

Evo BDI vs ATPL i CROBEX vs ATPL (od početka godine do danas), pa sami ocijenite u kojem slučaju je korelacija veća.. 🙂

P.S. S komponentama BDI-a je praktički ista stvar..

[/quote]

da vidljivo je da je ATPL zatočenica Crobexa, i to i nije neka novost..ima to i dobrih strana, digne li INA Crobex ( a INA se nedavno, otprilike negdje u svibnju ove godine, odvojila od putanje Crobexa), tada ide i ATPL gore…padne li u međuvremenu ATPL bitno ispod Crobexa, tad će to tehnički biti strogi buy signal. fundamentalno je i sada jedna od boljih prilika na tržištu.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


da vidljivo je da je ATPL zatočenica Crobexa, i to i nije neka novost..ima to i dobrih strana, digne li INA Crobex ( a INA se nedavno, otprilike negdje u svibnju ove godine, odvojila od putanje Crobexa), tada ide i ATPL gore…padne li u međuvremenu ATPL bitno ispod Crobexa, tad će to tehnički biti strogi buy signal. fundamentalno je i sada jedna od boljih prilika na tržištu.

Baš se pitam koja će se dionica malo "oporaviti" kad se riješi Ina. Možda ona sa riskantnih P/E 4 (trenutna cijena/projekcija 2008) i nešto sitno para na računu… [wink]

I'LL BE BACK

Baš se pitam koja će se dionica malo "oporaviti" kad se riješi Ina. Možda ona sa riskantnih P/E 4 (trenutna cijena/projekcija 2008) i nešto sitno para na računu… [wink]

Trebao si staviti navodnike na malo… [smiley]

Smootko nema nikakvih zamjerki na tvoje pisanje dapače [thumbsup]

Q11 stotka za trud, a Febi za racionalno zaključivanje i mini analizu.

Nemam niš pametnoga za reći ovako rano u jutro ali mislim da uvijek vrijedi pohvaliti dobre postove (ma kakve ocjene pobrali).



Bilo bi interesantno vidjeti usporedbu BDI i ATPL ali bilo bi možda još interesantnije vidjeti usporedbu ATPL i komponenata BDI-a. Ima li itko?

Evo BDI vs ATPL i CROBEX vs ATPL (od početka godine do danas), pa sami ocijenite u kojem slučaju je korelacija veća.. 🙂

P.S. S komponentama BDI-a je praktički ista stvar..

[/quote]

U tom i jest fora što komponenete BDi nisu rasle i padale jednako. Capeovi su tu uvjek prvi – prvi polete, prvi slete a što je možda i bitnije ove se godine za razliku od prošle odnos capesize – panamax u jednom trenutku bio 1:3. Danas su omjeri cca 1:2. Omjer Handymax-panamax se nije bitnije razlikovao… Zato mi i je interesantna takva usporedba…

P. S. Kako god grafovi izgledali kretanje cijena svih dionica na našoj burzi Uglavnom utječe odnos ponude i potražnje tog dana ili tjedna, a na odnos ponude i potražnje nažalost utječe previše faktora, od kojih i mi sami možemo biti veliki faktor…

P.S. 2. Hvala na grafovima…

Top ask
CIJENA KOLIČINA
2.370,00 7
2.374,00 252
2.375,00 8
2.379,00 8
2.380,00 15
2.384,99 12
2.385,00 50
2.389,99 6
2.390,00 15
2.391,00 72

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Baltic Dry Index (BDI) -31 9150

14.04.2008.

I opet smo u smjeru prema dolje… pa koliko će ovo trajati pobogu?
Mislim da lagano dolazi vrijeme da ugasim burzovni monitor i jedno mjesec-dva da uopće ne pratim.


I opet smo u smjeru prema dolje… pa koliko će ovo trajati pobogu?
Mislim da lagano dolazi vrijeme da ugasim burzovni monitor i jedno mjesec-dva da uopće ne pratim.

Meni se čini da bu trajalo dok se INA ne raspukne… A onda kud koji mili moji…

znam da nema bas veze sa atpl al dajte molim vas pogledajte odbijanac na drysu danas
bar ga je lepo vizualno vidjet
pofuk




Bilo bi interesantno vidjeti usporedbu BDI i ATPL ali bilo bi možda još interesantnije vidjeti usporedbu ATPL i komponenata BDI-a. Ima li itko?

Evo BDI vs ATPL i CROBEX vs ATPL (od početka godine do danas), pa sami ocijenite u kojem slučaju je korelacija veća.. 🙂

P.S. S komponentama BDI-a je praktički ista stvar..

[/quote]

U tom i jest fora što komponenete BDi nisu rasle i padale jednako. Capeovi su tu uvjek prvi – prvi polete, prvi slete a što je možda i bitnije ove se godine za razliku od prošle odnos capesize – panamax u jednom trenutku bio 1:3. Danas su omjeri cca 1:2. Omjer Handymax-panamax se nije bitnije razlikovao… Zato mi i je interesantna takva usporedba…

P. S. Kako god grafovi izgledali kretanje cijena svih dionica na našoj burzi Uglavnom utječe odnos ponude i potražnje tog dana ili tjedna, a na odnos ponude i potražnje nažalost utječe previše faktora, od kojih i mi sami možemo biti veliki faktor…

P.S. 2. Hvala na grafovima…
[/quote]

Dečki,

budući su vaše rasprave ne samo zanimljive i korisne, nego i zabavne, evo (nakon skoro sat vremena truda, jer ipak sam ja plava i ne više tako jako mlada!) grafova i za komponente BDI-a. Još uvijek nisam skužila kako natjerati ovaj Bloombergov software da mi izračuna koeficijente korelacije, međutim, rekla bih da se i ovako "odoka" a i uz pomoć ženske intuicije vidi da se Crobex i ATPL ipak najviše vole.. 🙂

Ej Spekulanti! Manageri Fondova!
Gdje vam je masta? Gdje su podaci? Tko je platio pristup u SDA?

Za koga je Vlaho potrosio 4500 dionica da bi primirio cijenu ispod 2400 kn. Da li je taj clan NO toliko glup te nije mogao planirati bolji izlaz za sebe (nema pojma o tajmingu plovidbi), izgorila mu nenadano kuca, ili …..
Izlazio je 8. 9. 10. i 11. (11. samo 300 dionica) Najteze mu je bilo obuzdati rast 10. kad je kupovano za 16 miliona Kn???
Upitnik je tko sada kupuje??? Da li Havajski Otoci (Amerikanci) ili Dubrovcani? -Kakva je igra u pitanju?

A i prijedlog za Godisnju Skupstinu:
Uprava moze kupovati vlastite dionice po najvecoj cijeni 3500 kn i (pazi!) "najnizoj" cijeni 2200 kn???? —Velike su Oci u STRAHU. Sad se kupuje. IMHO

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

New Report

Close