ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 13.06.2024. u 23:07
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,94
70.406
1,330
53,00
53,20
0,76%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


OPet smo down. da mi je znati tko ovako gubavo prodaje na malim razinam. da ga …..

Jedan od je i gospodin…

http://www.zse.hr/default.aspx?id=20794

Nego, amo jedno anketno pitanje.. Hoće li olimpijske igre odgoditi rast BDI-a?

Nekako je uobičajeno da se u ova vremena BDI počne uspinjat. Ove godine imamo OI u Kini te su Kinezi odlučili smanjit industrijsku proizvodnju u pokušaju da smanje razinu zagađenja kako bi se ipak postigao i neki novi svjetski rekord 🙂

E sad, ako se proizvodnja namjerno kratkotrajno usporava, a poslije će se opet vratiti.. onda nema razloga da se usporava doprema sirovina ako se imaju gdje skladištiti. To spominjem po logici da im je bolje konstantno prevoziti rudaču i ugljen po umjerenijim vozarina, nego usporiti prijevoz uz pad vozarina pa opet navaliti i natjerati BDI u ATH u tjedan dana.

S tim u vezi, a uz pretpostavku da su dosadašnjim usporavanjem riješili problem nagomilanih zaliha u lukama i da imaju gdje uskladištiti dodatne količine sirovina, držim da bi se BDI trebao vrtjeti u ovom području oko 9100 (+-300) unatoč usporavanju proizvodnje zbog OI, ali isto tako ne bi trebao ni značajno rasti do pred kraj OI? Kakva su vaša mišljenja?


Nego, amo jedno anketno pitanje.. Hoće li olimpijske igre odgoditi rast BDI-a?

Nekako je uobičajeno da se u ova vremena BDI počne uspinjat. Ove godine imamo OI u Kini te su Kinezi odlučili smanjit industrijsku proizvodnju u pokušaju da smanje razinu zagađenja kako bi se ipak postigao i neki novi svjetski rekord 🙂

E sad, ako se proizvodnja namjerno kratkotrajno usporava, a poslije će se opet vratiti.. onda nema razloga da se usporava doprema sirovina ako se imaju gdje skladištiti. To spominjem po logici da im je bolje konstantno prevoziti rudaču i ugljen po umjerenijim vozarina, nego usporiti prijevoz uz pad vozarina pa opet navaliti i natjerati BDI u ATH u tjedan dana.

S tim u vezi, a uz pretpostavku da su dosadašnjim usporavanjem riješili problem nagomilanih zaliha u lukama i da imaju gdje uskladištiti dodatne količine sirovina, držim da bi se BDI trebao vrtjeti u ovom području oko 9100 (+-300) unatoč usporavanju proizvodnje zbog OI, ali isto tako ne bi trebao ni značajno rasti do pred kraj OI? Kakva su vaša mišljenja?

Možeš li molim te dati neku korelaciju BDI i ATPL ove godine jer ja zaista ne vidim tu neku vezu pogotovo u kraćem vremenskom razdoblju. Zato i ne vidim zašto bi bilo važno i zanimljivo dali će BDI za koji mjesec biti opet na ATH ili ne (bio je već prije nekoliko tjedana pa šta?! -ništa za ATPL).
ATPL pleše kako crobex svira, a ovih dana svira kako INA dirigira (prije INA-e pratili smo u stopu američke i evropske indexe, vjerojatno ćemo na to opet doći).
Nemoj zamjerit ali zbilja mislim da je BDI irelevantan u dosadašnjem dijelu godine, a vjerojatno i ostatak godine dok se tržište kod nas ali i vani ne smiri.
Ako imaš jače protuargumente slobodno ih iznesi -dapače…
Ako je učmala trgovina ne znači da takva mora biti i diskusija [wink] [thumbsup]

Upravo zbog zabrane industrijske proizvodnje, zabrane vađenja ugljena i drugih ruda iz rudnika, značiti će povećanu potražnju za tim, prošla zima u Kini je jedna od najvećih, stoga napraviti će sve da im se ne desi prošla zima………..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


kada je dan D za dividendu?

Imas sa strane link pod VEZANO, ali evo:

"… Prema prijedlogu, za isplatu dividende rasporedio bi se iznos od 63,741.000 kuna odnosno 50 kuna po svakoj dionici društva i to onim dioničarima koji su upisani u Knjigu dionica društva kod Središnje depozitarne agencije na završetku radnog vremena 30. lipnja 2008. godine, s time da će se isplata dividende izvršiti u roku od 30 dana."

Počela sramežljiva kupnja na ATPL…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Bilo bi interesantno vidjeti usporedbu BDI i ATPL ali bilo bi možda još interesantnije vidjeti usporedbu ATPL i komponenata BDI-a. Ima li itko?

Baltic Dry Index (BDI) -49 9181

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


Možeš li molim te dati neku korelaciju BDI i ATPL ove godine jer ja zaista ne vidim tu neku vezu pogotovo u kraćem vremenskom razdoblju. Zato i ne vidim zašto bi bilo važno i zanimljivo dali će BDI za koji mjesec biti opet na ATH ili ne (bio je već prije nekoliko tjedana pa šta?! -ništa za ATPL).
ATPL pleše kako crobex svira, a ovih dana svira kako INA dirigira (prije INA-e pratili smo u stopu američke i evropske indexe, vjerojatno ćemo na to opet doći).
Nemoj zamjerit ali zbilja mislim da je BDI irelevantan u dosadašnjem dijelu godine, a vjerojatno i ostatak godine dok se tržište kod nas ali i vani ne smiri.
Ako imaš jače protuargumente slobodno ih iznesi -dapače…
Ako je učmala trgovina ne znači da takva mora biti i diskusija [wink] [thumbsup]

Napisao sam ti već poduži post, al ga pojelo po putu.. vidim da je portal jedno vrijeme bio nedostupan. Šteta!

Sad neću pisat jer mi se ne da opet borit se s vjetrenjačama, a dok sam pisao ovaj zadnji promakla mi je situacija s Inom i objava o namjeri objave za objavu preuzimanja. Zbog takvih stvari i ne volim pisat opširne postove za vrijeme trgovanja.

Kad si se jutros ustao prvi cilj ti je bio navući papuče. Kad si ih navukao, jesi sebi rekao bravo ja i otišao spavat?
U prethodnom postu sam to i obrazložio, al sad neću, nemam vremena. I sad će mi dat kljuku oni koji ne znaju šta je pisac htio reći. BTW, nije poanta u tome jel nosiš il ne nosiš papuče.

A što se tiče ovog: Ako je učmala trgovina ne znači da takva mora biti i diskusija

..nemoj se ni ti ljutit, ali često sam poželio da malo češće posegneš za autocenzurom, tako da mi je ovaj tvoj komentar upućen meni naprosto smiješan. Međutim, kažu da je bogatstvo u raznolikosti stavova i mišljenja pa onda live and let live.
Svejedno, volio bih da svi malo promisle prije objave posta, posebice na "prometnim" temama. Ovako se treba mačetom probijat do nečeg kvalitetnog, a dok čitam nebitno, radim nebitno, a vrijeme prolazi.

E da, gledam ja i Inu i crobex i naftu i brodare, i S&P i CNN i … al me sad zanima šta će biti sa BDI-em. A koliki ću uteg kod procjene kretanja cijene pripisati BDI-u, to je moja stvar. I nemoj mi samo reć da BDI nema veze s kretanjem cijene ATPL.. pritom mislim ne toliko na dnevne promjene koliko na trend i prosjek BDI-a s vremenom, al o tome se i radi.. kad spominjem BDI mislim na kap koja s vremenom čini slap.

Uostalom, odakle ti ideja da kritiziraš moje pitanje o BDI-ju, koje to i nije. Naime kroz to pitanje ja u stvari pitam o stanju brodarskog marketa koji se zrcali preko BDI-a. A ti si uzimaš za pravo da usmjeravaš diskusiju. Zar se stvarno smatraš tolikim stručnjakom da možeš točno procijenit šta je bitno a šta nije? Ja takav dojam nisam stekao.

@mavan

Sorry.. krivo shvatio. Sad sam ponovo pročitao tvoj post i vidim da sam krivo shvatio ono o "učmaloj diskusiji". Time si poticao moje protuargumente, a ja sam to u prvom letu doživio kao "učmala rasprava o BDI-u, ajmo rađe o nečem drugom", pa sam malo življe reagirao.

Nemoj čitat zadnji pasus mog prethodnog posta i malo smanji ton dok čitaš ostatak 😉 [jaoštoučini]


Bilo bi interesantno vidjeti usporedbu BDI i ATPL ali bilo bi možda još interesantnije vidjeti usporedbu ATPL i komponenata BDI-a. Ima li itko?

Evo BDI vs ATPL i CROBEX vs ATPL (od početka godine do danas), pa sami ocijenite u kojem slučaju je korelacija veća.. 🙂

P.S. S komponentama BDI-a je praktički ista stvar..



OPet smo down. da mi je znati tko ovako gubavo prodaje na malim razinam. da ga …..

Jedan od je i gospodin…

http://www.zse.hr/default.aspx?id=20794
[/quote]

Gospodin je prodao koliko je htio, zato je i dao obavijest. Mislim da se ne moramo dalje brinuti oko dotične pojave.

Ja sam i danas dokupio nešto ATPL, opet ne po najnižim cijenama, ali to je privilegija koju si dopuštam kod izrazito podcijenjenih dionica.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

New Report

Close