ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što se tiče djevojaka i cura ni ja se ne bih se štel mešat u terminologiju, ali brine me ona o ženama na brodu, stoga mislim da bi najbolje za svih bilo da se sakrijete u moju sobu. Brinem se, šta ću [huh]


Muškarci još drže ATPL, a dečkići su prodali i sad su u kešiću.
A samo prave muškarčine, kao što smo febo i ja, dokupljuju.
A za Mateju i još neke žene na ovom forumu , se može reći da imaju
puno veća "muda" od dečki.

Kupnja ili prodaja u pravo vrijeme nema veze s mudima, nego sa znanjem, inteligencijom, vještinom, iskustvom na burzi…i još s puno toga!
Na muda se pozivaju oni koji su pogriješili jer nisu dobro procijenili, još malo pa ćete počet govorit kako nisu domoljubi oni koji prodaju! Ovo me podsjeća na one dane kad je HT krenuo pa su svi govorili: ne damo fondovima ispod 500, 600, 700…

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti i samo na temelju pravih razloga sam je prodao na oko 3100 pa kupio dio na oko 2800 a za ostatak ćemo vidjeti u ponedjeljak i naredne dane! Čudi me da ovakav zicer nisu i ostali vidjeli!
Stoga, nemojte se pozivat na muda onda kad pogriješite u procjeni nego i dalje ulažite u znanje i držite se onoga: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti!
Pa što sad ako niste dobro procijenili, da li zato treba pozivati na patriotizam prema dionici da je ne bi drugi prodavali i još više srušili cijenu?

Dajte, molim vas, takve gluposti pišete u zadnje vrijeme da su svi koji išta znaju odavno prestali pisati na ovoj temi! Pogledajte samo na MN forumu kakve se rasprave vode o ovoj dionici i o sektoru općenito? I ko tamo piše? Isti oni koji su pisali još 2005. godine! I zadovoljstvo je čitati što pišu jer se može jako puno naučiti! Znalci pišu o kvaliteti izgradnje brodova, cijeni motora, radnoj snazi, potražnji, troškovima prijevoza…i slično, a vi ovdje pišete o mudima?!

Ajde sad, dajte mi jedinicu! Privremeno sam je prodao i malo ponovo kupio, a zbog toga ću kad se vrati na razinu na kojoj ćete vi biti na nuli, ja inkasirati nečiju godišnju plaću! I ako će vam biti lakše, evo zbog toga nemam muda!

Ajd Bog!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

dragi misko ja Vam dajem sto poena makar ste mogli i kakvu recenicu baciti u revijalnom tonu u maniri eurosonga jer je takva vece
vas pofuk

Dakle, na sebe je preuzela evakuaciju hrvatskih investitora iz raznoraznih reži-bježi dionica, te stoga i mi koji smo unutra trebamo imati strpljenja i razumijevanja.. pa ako dođe do toga i pro.. tj. predati svoje mjesto nekom drugom.

Obozavam ovakve lamentacije. Ovo je kao Sjerkovic i kineske lampe. Jednom recenicom da prerezemo dileme. Ako ne bude rasla sigurno ce padali. Ne sjecam se da smo dozivili dozivili nulu.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

postovani Gospodine smootko od moje nedavne internizacije nisam primo lijepse i smirenije pismo
tako da danas poslije ovakvog odgovora i nadam se lakine pobjede na eurosongu mogu ocekivati nakon dugo vremena miran san
prijatna vece i hvala Vam najljepsa

Miško evo ti 100-ica od mene…ja ne osuđujem trejdere (jer sam i sam takav) samo nastojim pronaći najoptimalniji izbor za sebe, a što se ostalih tiče svak je sam odgovoran za svoj novac i neka radi kako zna ili misli da zna

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Miško evo ti 100-ica od mene…

I od mene
[thumbsup]



Miško evo ti 100-ica od mene…

I od mene
[thumbsup]
[/quote]

Evo upravo i ja stisnuo jednu [thumbsup]


Dakle, na sebe je preuzela evakuaciju hrvatskih investitora iz raznoraznih reži-bježi dionica, te stoga i mi koji smo unutra trebamo imati strpljenja i razumijevanja.. pa ako dođe do toga i pro.. tj. predati svoje mjesto nekom drugom.

Obozavam ovakve lamentacije. Ovo je kao Sjerkovic i kineske lampe. Jednom recenicom da prerezemo dileme. Ako ne bude rasla sigurno ce padali. Ne sjecam se da smo dozivili dozivili nulu.

[/quote]


Dakle, na sebe je preuzela evakuaciju hrvatskih investitora iz raznoraznih reži-bježi dionica, te stoga i mi koji smo unutra trebamo imati strpljenja i razumijevanja.. pa ako dođe do toga i pro.. tj. predati svoje mjesto nekom drugom.

Obozavam ovakve lamentacije. Ovo je kao Sjerkovic i kineske lampe. Jednom recenicom da prerezemo dileme. Ako ne bude rasla sigurno ce padali. Ne sjecam se da smo dozivili dozivili nulu.

[/quote]

I ti s meni simpatičan. A šta da kažem čovjeku.. ja stvarno ne znam kojim ćemo putem stići do 4000kn, hoćemo li preko Knina ili preko 2400 na 3200 pa kroz panamski kanal smanjit na 3000 i onda pun gas sve do 4000.


@pofuk

Primjećujem da pokušavate unijeli određenu dozu pristojnosti među nas pirate, lijepo od vas.
A s obzirom da sam nastupio u ulozi financijskog savjetnika, da raščistim malo i svoju poziciju. Držim jedan dio ATPL koji se kao ne dira kako ne bih plakao ako mi pobjegne, a drugim dijelom surfam po valovima pokušavajući si spustiti prosjek ulaza.

Kao i kolega Techman, smatram da je ATPL veeliki plus transparentnost poslovanja (možda ne toliko nje same koliko bulkera općenito..) što mi je jaako bitno u sadašnjim uvjetima američke recesije koja to možda i nije, ali svakako smo u uvjetima velike neizvjesnosti.
Recimo, muče me pitanja koje firme u Hrvatskoj osim ATPL mogu rast troškova prebaciti na kupca? A ove godine čini mi se da nema sektora u kojem nisu porasli troškovi. Primjerice, kakvi su ugovori koje je Dalekovod zaključivao lani i preklani? Hoće li ih realizirati s plusom ili minusom? Ja to ne znam a godišnje imam samo 4 puta nekakvo FI koje ne mora vjerno prikazivati stvarno stanje. A za ATPL znam da će na kraju godine imati plusčinu, stanje bulk marketa se može provjeravati svakodnevno jednim pogledom na BDI, kao i čitanjem raznih članaka, tu su i cijene polovnih brodova kao pokazatelj budućih očekivanja, ino brodari za usporedbu kao i razni drugi pokazatelji. Vjerujem i da njihov management radi dobar posao, mada im neki spočitavaju pretjeranu konzervativnost. Eto, zato mi je trenutno ATPL glavna uzdanica. Over and out for tonight!


Miško evo ti 100-ica od mene…ja ne osuđujem trejdere (jer sam i sam takav) samo nastojim pronaći najoptimalniji izbor za sebe, a što se ostalih tiče svak je sam odgovoran za svoj novac i neka radi kako zna ili misli da zna

optimalnije od optimalnog ne postoji [tongue]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

postovani Gospodine smootko ja Vas vise necu ocjenjivati ne iz razloga sta bi kod mene uvijek dobili 100 pa da sam sebi dosadim nego iz razloga sto sam sada isao Vama dati 100 a buduci da sam novi na forumu nisam znao da se moze samo 3 puta dnevno ocjenjivati analiticara pa je moderator to registrirao kao da sam Vam dao 6 bodova .ja se ispricavam i molim moderatora da to preuredi jer nije fer da ste zbog ovakvog iskrenog i nadasve poucnog odgovora dobili manji prosjek i to zbog mene kojem ste prvi uskocili pruzit savjet smirenja
srdacno Vas novi virtualni prijatelj pofuk

@Vlad
optimalnije od optimalnog ne postoji [tongue]
[/quote]

u pravu si , je..ga , zanjelo me

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close