ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hr portfolio ima slogan informacija obogačuje, i uistinu ja čitam , i pitam se tko je ovdije lud, ,,, pa ako osoba pogriješi je za razumijeti, ali ako istu grešku ponoviš u narednoj rečenici, svatko može pomisliti šta je ovome što piše?????
eto ja se radujem svaka ATLN dionica vrijedi 1640, kn eto rješenja za sve, o blago namaaaaaaaa,
nekoga može i kap udariti, ne do Bog,,,,

,,,,,,,,” Najlikvidniji je i 16. uzastopni dan Kraš čijim se dionicama trgovalo u iznosu od 10,3 milijuna kuna, a bilježi pad za 4,00 posto na cijenu od 960,00 kuna. Izdanje Excelsa nekretnina je zaključilo prometom od 4,1 milijuna kuna, a bilježi rast za 7,19 posto na cijenu od 1.640,00 kuna. Povlašteno izdanje Adris Grupe bilježi promet od 3,5 milijuna kuna, od čega je 2,4 milijuna kuna blok prometa, a cijena mu je porasla za 0,20 posto na 495,00 kuna.

Od deset najlikvidnijih izdanja porast cijene bilježi pet izdanja. Dobitnica među njima je četvrti trgovinski dan zaredom Petrokemija s poskupljenjem od 8,74 posto na cijenu od 53,50 kuna uz 1,1 milijun kuna prometa. Slijede spomenute Excelsa nekretnine (+7,19%), a zatim Končar DT s rastom od 2,11 posto odnosno cijenom od 1.450,00 kuna te prometom od 695 tisuća kuna. Optima telekom bilježi rast od 1,56 posto to jest cijenu od 6,50 kuna, a njegovim je dionicama protrgovan iznos od 1,9 milijuna kuna. Cijena je rasla još spomenutom povlaštenom Adrisu (+0,20%). “,,,,,,,,,,,,

Sun Tzu – [b]Umijeće Ratovanja[/b] & George S. Clason - [b]Najbogatiji čovjek u Babilonu[/b] vrijedi pročitati

Ja sam odlucio. Zadrzat cu sve dionice. Ovo je biznis koji danas ima monopol narednih 50 godina…pa gdje cete to naci…+ sve prvoklasne nekretnine koje imaju sada + sve koje ce tek imati….

mene mogu jedino zakonski izbaciti ako idu na istiskivanje

….. i kakve to sad ima veze sa nama malima da li će prodati po 186, 180, 175…. ili uopče neće prodati!!???

imamo sigurnu min cijenu od 191,81 kn per share i skoro mj dana da odlučimo, ostati ili izaći! da li će biti viša? ehhh, to je vrlo zanimljivo pitanje! ……

upravo tako, kolega, potpuno nebitno za nas male dioničare … jedino se ovi špekulanti mogu time okoristiti ako im cerp proda dobro ispod cijene, pa možda zarade 10-15 kunića po dionici, naravno prije toga treba odriješiti kesu i kupiti …. kladim se da u cerpu nitko ni nezna da je skupština a i nije ih vjerojatno briga što mogu za koji mjesec dobiti 191,8 kn, to su čisti birokrate …
mene osobno više zanima zašto prodaju samo 11 tisuća komada od ukupno 53 tisuće, znači ostake im još 42 tisuće komada. Da li netko zna šta je sa tim dionicama, da li su ‘rezervirane’ zbog nekog spora iz prošlosti ili nešto slično ? Ista stvar je koliko vidim i na LRH, dok MAIS i RIVP prodaju sve …


Ja sam odlucio. Zadrzat cu sve dionice. Ovo je biznis koji danas ima monopol narednih 50 godina…pa gdje cete to naci…+ sve prvoklasne nekretnine koje imaju sada + sve koje ce tek imati….

mene mogu jedino zakonski izbaciti ako idu na istiskivanje


I ja se zanosim istom idejom ili da, u krajnjem slučaju, napravim 1/2, pola prodam sad na burzi, jer ne mogu do Dubrovnika, a pola ostavim i zaboravim na njih.


Ja sam odlucio. Zadrzat cu sve dionice. Ovo je biznis koji danas ima monopol narednih 50 godina…pa gdje cete to naci…+ sve prvoklasne nekretnine koje imaju sada + sve koje ce tek imati….

mene mogu jedino zakonski izbaciti ako idu na istiskivanje


I ja tako razmišljam.
Samo nisam još siguran zadržavam li sve, 3/4 ili 1/2 dionica, s obzirom da mi je ATLN velik dio portfelja…

Ja sam izašao s pola, ubacio u lrh i ako tamo zaradim vraćam se i s tih pola.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


Ja sam izašao s pola, ubacio u lrh i ako tamo zaradim vraćam se i s tih pola.

Možda ti je najbolje da rasprodaš i ATLN i LRH jer mislim da bitno višu cijenu nećeš vidjeti niti na jednoj niti na drugoj.

Evo opet ovaj čičak. I na jednoj i na drugoj imam više od 100% plusa, tako da te pare treba sačuvati pa makar ne zaradio dodatno. U obadvije se osjećam sigurno moj sokole

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Nije mi jasan ovaj “expert”.
Ako će država prodavati po prosječnoj cijeni prethodnog dana, zašto se ne makne sa bid-a ili čak i proda nešto. Cijena padne na 175-180 i onda preuzmu cijeli državni paket… i gle čuda, zarade masu više nego li na 186 kn.
Atomska fizika za naše fond menadžeriće.
Svi na dobitku osim Države…ali njih boli briga ionako.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.


Nije mi jasan ovaj "expert".
Ako će država prodavati po prosječnoj cijeni prethodnog dana, zašto se ne makne sa bid-a ili čak i proda nešto. Cijena padne na 175-180 i onda preuzmu cijeli državni paket… i gle čuda, zarade masu više nego li na 186 kn.
Atomska fizika za naše fond menadžeriće.
Svi na dobitku osim Države…ali njih boli briga ionako.

Mozda zato sto jos netko ceka taj isti drzavni paket?, bezveze pricam
Al isto tako ste se malo previse uzivili zbog Erstea,

Mudar potez Erstea, s obzirom na mogućnost prikazivanja/vrednovanja istih u knjigama (metoda procjene) + potencijalno solidan dividendni prinos u odnosu na ostala portfeljna ulaganja (ukoliko ne prihvate ponudu za pravičnu naknadu). Sve u svemu – zanimljivo!


Mudar potez Erstea, s obzirom na mogućnost prikazivanja/vrednovanja istih u knjigama (metoda procjene) + potencijalno solidan dividendni prinos u odnosu na ostala portfeljna ulaganja (ukoliko ne prihvate ponudu za pravičnu naknadu). Sve u svemu – zanimljivo!

Zdrava logika govori da nece izaci u ovoj rundi…jer onda izlaze s minusom…ista stvar je bila kod SUNH, i ko je ostao do kraja zajedno s fondom, znamo kako je prosao….

Sve je to sjajno ali jedna lasta ne čini proljeće.
Kod SUNH su skupili preko 95% i istisnuli male bez problema. Tko je ostao morao je pričekati 2-3 godina, malo se tu kamata skupilo i dobio sjajnu cijenu.
Ja osobno sumnjam da će kod ATLN skupiti preko 95%, a najgora mi je solucija ostati zarobljen unutra par godina. naročito što je SUNH bio na velikom rastu tržišta a sada svi zazivaju neki pad.
Par godina na padu tržišta čekati mi je previše. Ne znam što se tu može sve dogoditi.
Jedino se nadam dobroj ponudi na skupštini, predat ću im svoje dioncie. Hvala im i doviđenja.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

@djubre

Ti se nadas dobroj ponudi na skupstini?, pa dragi moj vec netko vrijeme se zna cijena po kojoj ce otkupiti sve dionice od dionicara koji na skupstini glasaju protiv.

Strasno….

Ja ne znam koja je otkupna cijena.
Znam samo da ste zvali Excelseu i Ruskovića 100 puta i pilali ih u vezi prosječne ponderirane cijene, te da li blok transakcija ulazi ili ne ulazi u to. Ljudi to nemaju pojma jer se ne bave s time. Pitali burzu i burza im poslala rješenje.

To im je prošlo s Bellevue i Excelsior. Ali ako misle da ću im ja dati svoje dioncie po 191,81kn… naravno da neću. Neka daju poštenu ponudu. Prije toga je cijena na burzi bila 195-197 kn i nitko nije izašao. Koji kur._c bi izašli sada po 191,81 (+ kamata)?

Čamiti radije u njoj godinama i djeliti dobit s njima…

New Report

Close