ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mene zanima kad će se jednom više prijedlozi odluka i usvojene odluke za GS prestati koristiti u smislu drukanja? [lol]

Onima koji malo detaljnije prate poslovanje DDova, dnevne redove skupština i slično, kao i poznaju ZTD, mogu znati da slične "Odluke o stjecanju dionica…" postoje u velikom broju dioničkih društava i redovito se usvajaju po isteku 2/4/kolikovećgodišnjih razdoblja nakon prestanka važenja protekle slične odluke.
To je pravo/"obveza" koje priostiče iz ZTD-a i uopće ne mora značiti da će se konzumirati. Dapače, većina od tih DDova koje to usvajaju uglavnom to i ne prakticiraju.
A i ako prakticiraju – osim ako nemate veze s članovima UO ili NO – nemate pojma u kojoj će situaciji i u kakvoj praksi to uopće koristiti. [smiley]

Ovako, na svakoj dionici možete pisati isto i bajati bajke o primjeni tog pravila vama u korist, dok je jedino jasno da će to Uprava koristiti u smislu vlastite koristi.
Hint (iako nema veze sa stjecanjem dionica za trezor): prodaja VIRO dionica, nedavno. I sve će biti jasno…

‘Centar iza Grada’ kreiraju španjolski arhitekti – ‘Lukšić grupa’ partner

Rečeno je da će se u listopadu ove godine u Dubrovniku održati radionica u suradnji Grada Dubrovnika te arhitektonskih fakulteta iz Zagreba i Barcelone. Time se nastavljaju aktivnosti koje bi trebale dovesti do potpune promjene izgleda i načina korištenja toga gradskog predjela. Grad Dubrovnik je, u suradnji s Europanom Hrvatska, proveo javni međunarodni anonimni natječaj za izradu idejnog urbanističko-arhitektonskog rješenja područja Centar iza Grada, a pobijedio je prijedlog “Povratak građanima − Back to the citizens” skupine španjolskih arhitekata.

Nagrađena ideja predviđa stvaranje višenamjenskog javnog prostora, uz naglasak na odmicanje automobila od povijesne jezgre te stvaranje pješačke kontaktne zone. Elementi tog rješenja koristit će se za međunarodni natječaj za projekt Centra iza Grada te će se uvrstiti u izmjene i dopune GUP-a Grada Dubrovnika. Centra iza Grada trebao bi se graditi na zemljištu koje se nalazi ispod polazne postaje za žičaru na Srđ, na kojemu je sada parkiralište, a u svim razgovorima o budućnosti tog prostora nezaobilazan su partner “Excelsa nekretnine”, odnosno “Lukšić grupa”.

Ta je tvrtka, naime, vlasnik oko 3000 četvornih metara, odnosno polovice zemljišta uključenog u projekt Centra, dok je vlasnik druge polovice Grad. “Lukšić grupa” zemljište je, uz niz drugih vrijednih nekretnina u Dubrovniku, ali i drugim gradovima, stekla kupnjom putničke agencije “Atlas”. Gradu Dubrovniku, Županiji i državi nudili su 2006. da kupe zemljište za 5.313.600 eura, no oni nisu imali toliko novca.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Dubrovnik/tabid/75/articleType/ArticleView/articleId/182847/Default.aspx

E, baš morate sve odati a ja sam još na bidu…sad sumnjam da će u ponedjeljak biti ispod 40 kn.
Znate li tko je bio zvijezda burze 1998.g.? Villa Argentina iz Dubrovnika, mislim da me sjećanje dobro služi. Sve mi miriše na to da bi to sada mogla biti atln..samo će na vrijeme trebati znati izaći, tamo negdje na 300-500 kn a ako će biti opet balona na zse onda i više.

P:S. O kakvom istiskivanju govorite, pa kako će skupiti 95%. Od ovih po 0,0x %!!!??? Pa audio ima samo cca 1 %, to NB kupi u jednom nalogu. Kupovao bi on ovih dana al sa par sto komada mora dići cijenu 50 %.
Ovo je raketa, vežite se, polijećemo. [thumbsup]
A možda i nećemo, ovo je ZSE.

Lojtra ne laprdaj. Nece se nista dogoditi. Tko god krene kupovat mali cemu se iskrcavat, tako to ide.
Vec videno. Velika je vjerojatnost da ce na zimu/proljece AUDIO ponovno otpustati dionice. Tada treba skupljat, a ne sada bespotrebno dizati prosjek. Ova dionica je na duge staze, jer ima dosta nekretnina, koje su u krizi podcijenjene.

Investicijski ciklus tek dolazi, a žičara jos nije pokazala svoje najbolje dane. Oni tek dolaze. [cool]
A ako krene priča ili kombinacija za Srđ… ma onda su teta Maradona i mali Messi goli gjurac za ovo.

A ne laprdaj za Villu Argenitinu, jer znam ljude koji su dignuli lovu na njoj [wink]

Ovako rade gospari Lukšić. Pripremite se u datom trenutku na ovaj scenarij. AUDIO bi ovdje mogao posluziti za obuzdavanje burzovne letargije. Nisu gospari Lukšić ludi da dijele profit sa drugima.

Znaju oni odigrati, rundu šaha, u pravo vrijeme! [thumbsup] [cool]

http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/luksic-nudi-8993-kune-za-dionice-excelsiora-300-kuna-za-bellevue/


Ovako rade gospari Lukšić. Pripremite se u datom trenutku na ovaj scenarij. AUDIO bi ovdje mogao posluziti za obuzdavanje burzovne letargije. Nisu gospari Lukšić ludi da dijele profit sa drugima.

Znaju oni odigrati, rundu šaha, u pravo vrijeme! [thumbsup] [cool]

http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/luksic-nudi-8993-kune-za-dionice-excelsiora-300-kuna-za-bellevue/


Rekao sam, onda villa argentina a sad atln bi mogla biti zvijeda burze. [thumbsup]

Znas kako se kaze: Pa po lojtrici gor, pa po lojtrici dol! [thumbsup] [kiss]

Lojtra uči! Ovako se postavlja kupnja!

Mali pakteići na prodaji zmijskog karaktera. Kupnja ako ju opali, kao da si budhali opalio šamar.

Drage volje bi stavio tisućicu na bid po 35 kn al mi je presušio bunar. [kiss]

Skupština je donijela odluku o mogučnosti kupnje vlastitih dionica, možda se i ovdje nešto pokrene.

..., a na kraju, Revolucija pojede svoje najbolje sinove.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/VBcOuFF3XxQpDb5qfSA4MQ==.PDF

..., a na kraju, Revolucija pojede svoje najbolje sinove.

evo što se pokreće

Grad kupuje žičaru, na Srđ redovnim abonamentom(dubrovački.hr)

ja prodam po 250 kn/kom,pa ko hoće nek izvoli,
neće ni lukšić manje što bi ja dao đabe


evo što se pokreće

Grad kupuje žičaru, na Srđ redovnim abonamentom(dubrovački.hr)

ja prodam po 250 kn/kom,pa ko hoće nek izvoli,
neće ni lukšić manje što bi ja dao đabe

Dok god gospar Lukšić može cijedit, cijedit će kroz ulaganja i kroz potencijalnu dividendu. U datom trenu(tku), kada vidi da je vrijeme za sell, prodat ce cijelo drustvo. Tako to rade profići, tako to radi on.

Cijena na burzi ne mora se micati godinama, ako za to nema potrebe. Sve ostalo su vaše drumske špekulacije.


evo što se pokreće

Grad kupuje žičaru, na Srđ redovnim abonamentom(dubrovački.hr)

ja prodam po 250 kn/kom,pa ko hoće nek izvoli,
neće ni lukšić manje što bi ja dao đabe

Grad bi kupio žičaru, stvarno ne vidim razloga zašto bi je Lukšići uopće prodali osim ako nije neka stvarno dobra ponuda, treba vidjeti koliko je grad sposoban za tako nešto…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close