ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ATLAS NEKRETNINE D.D./REDOVNA DIONICA ATLN-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. SUTIVAN INVESTMENTS ANSTALT 2.862.972 85,83 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 56.353 1,69 Osnovni račun
3. PBZ D.D. 22.123 0,66 Skrb. račun +300
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 8.246 0,25 Skrb. račun
5. DIONICA BROD D.O.O. 5.200 0,16 Osnovni račun +200
6. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 4.617 0,14 Skrb. račun
7. GRIZELJ MIRO 4.469 0,13 Osnovni račun
8. FRANIĆ SENKA 3.700 0,11 Osnovni račun
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 3.000 0,09 Skrb. račun
10. ČEROVIĆ ŽELJKO 2.950 0,09 Osnovni račun
Ukupno: 89,14

Imamo novog br. 10 sa 2950. Fima je vjerojatno van!!!!![thumbsup]

jel to čes na 10. mjesto ušao? [huh]

jedno vrijeme pisalo se gomilu na ovoj dionici a sada ništa ? ovo mi je jedna od dionica s kojima sam blizu 0 u odnosu na kupnju, i danas sam pokušavao uhvatiti još koju (ne previše aktivno) i nisam uspio jer mi se netko stalno gurao ispred nosa a prodaja ne odstupa ni kune..
još uvijek mislim da je ovo nevjerojatno podcijenjena dionica (barem na duge staze) jer firma nema nikakvih dugova a samo letimičan pogled u pozicije, zgrade i posjede je dovoljan..

Na HR burzi dionice treba kupovati po principu: kupi i zaboravi

evo u jednom lošem danu na burzi netko pocisti ovu bagatelnu dionicu pa je malo digne preko 60-ak kn..još uvijek simbolicna cijena…prošli sam vikend slucajno bio na mljetu pa sam posjetio hotel odisej..mljet je fantazija, hotel također nije loš iako lokacija i okoliš zaslužuju 5 zvjezdica..taj hotel je također u vlasništvu atlas nekretnina..molio bih samo njegovu procjenu…trenutna trž.kapitalizacija iznosi cca. 25mil eura…mislim da samo onaj hotel vrijedi sigurno između 16-19mil eur…pozz

Ne znam na osnovi čega smatrate ovu dionicu "izrazito vrijednom" i "potencijalnom". Pa znate li od čega oni zarađuju prihod i jeste li pogledali njihovu bilancu. Navlačite bez argumenata, jer od njihovog iznajmljivanja vrijednih nekretnina ne mogu zaraditi ni za rashode, a kamoli da zarade nešto i dioničarima. Naravno da im nekretnine vrijede bogatstvo, ali džabe ako ne znaju sa njima gospodariti. A, očito da ne znaju!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Ulažimo u budućnost.
Pokušaj nabrojiti 5 dionica koje će za 5 godina narasti 700%.
Evo mojih 5 miljenica
1. ATLN
2. P…
3. S…
4. V…
5. K…

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words


Pokušaj nabrojiti 5 dionica koje će za 5 godina narasti 700%.
Evo mojih 5 miljenica
1. ATLN

Ovo si izvukao iz staklene kugle ili…
Na osnovu čega predviđaš porast, u kojem segmentu njihovog poslovanja oni mogu povući drastične poteze za porast prihoda za 700%? Objasni ili se nemoj više javljati na ovoj temi sa čara-bara preporukama.

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

pa normalno da je nemoguce prognozirati buducu vrijednost icega jer ovisi o mnogo vanjskih parametara, cinjenica je da ovo nije dobra godina za nekretninske fondove( ovo je nekretninski fond kolega spiderman), možda ne u pravnom smislu al definitivno po nacinu poslovanja da.
broj odobrenih kredita na trzistima zapadne evrope je ostrom padu, kao posljedica pada vrijednosti domicilnih nekretnina drasticno ce pasti interes za kupnjom second-home nekretnina, pogotovo sa strane najvažnijih tržišta Britanije,irske i skandinavije. srecom da hrvatska nije proteklih godina zapocela masovnu gradnju rezidencijalnih naselja kao neke zemlje( Spanjolska-800 000 neprodanih stanova na lageru, ili bugarska- 70-ak tisuca neprodanih stanova) jer bi onda doslo do lancane reakcije propadanja developera, banaka i ukupne vrijednosti nekretnina.

vezano za imovinu ove firme slobodno napravi kalkulaciju pojedinacne vrijednosti svake nekretnine konzervativnom metodom i ukupna vrijednost je sigurno sada u složenim trž.uvjetima najmanje 130-160 kn/po dionici ili 50-60 mil. eur.

Ako se pokrenu, vjerujem da bi i jedan projekt od toliko najavljivanih mogao oživiti ovu dionicu. Potencijala ima…………..
baš i 700% ne znam, ali cijena iz 12 mj. je realna

ATLAS NEKRETNINE D.D./REDOVNA DIONICA ATLN-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. SUTIVAN INVESTMENTS ANSTALT 2.862.972 85,83 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 56.353 1,69 Osnovni račun
3. PBZ D.D. 22.963 0,69 Skrb. račun + 500
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 8.246 0,25 Skrb. račun
5. DIONICA BROD D.O.O. 5.200 0,16 Osnovni račun
6. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 4.617 0,14 Skrb. račun
7. GRIZELJ MIRO 4.469 0,13 Osnovni račun
8. FRANIĆ SENKA 3.700 0,11 Osnovni račun
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 3.000 0,09 Skrb. račun
10. ČEROVIĆ ŽELJKO 2.950 0,09 Osnovni račun
Ukupno: 89,17

PBZ skrbnički polako dokupljuje



Pokušaj nabrojiti 5 dionica koje će za 5 godina narasti 700%.
Evo mojih 5 miljenica
1. ATLN

Ovo si izvukao iz staklene kugle ili…
Na osnovu čega predviđaš porast, u kojem segmentu njihovog poslovanja oni mogu povući drastične poteze za porast prihoda za 700%? Objasni ili se nemoj više javljati na ovoj temi sa čara-bara preporukama.
[/quote]
Ako budemo postojali ,za 5 godina ćemo se osvrnuti na moje predviđanje porasta vrijednosti ove već napaćene dionice.
Koliko misliš da su večinski vlasnici spremni još čekati kapitalizaciju dobiti svog ulaganja?
To je vrlo jednostavna kuglica,ko ona mala na ruletu.
Ona mi je pokazala da je ciljano vremensko ulaganje za postizanje maksimalnog profita 7 godina.
Dvije su već prošle,ostatak ćemo morati pričekati.
Da sam bar ciljano ulagao prije 5 godina….. [lol]
Iz kojih razloga ti se kolega čini da je to čiri-bu čiri-ba preporuka?
I tko je spominjao porast prihoda iz redovnog poslovanja?
Pa nisu oni maka pila kad su bili mali,nego nam ga sad pokušavaju uvaliti.

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words

Nemam komentara na objašnjenje!? Zaista konstruktivno i analitički. Svašta!

No, kako vidim da voliš ove “vrijedne i podcjenjene dionice” ATLN, EIG… potpuno te shvaćam što si htio napisati.

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Pa šta ste se uhvatili čovjeka, dionica napokon malo živne, pa normalno da ga to raduje, ovako je bilo i na LCDS pa sad svi žele tu dionicu. [thumbsup]

Lijep promet………….

Lijep početak dana se očekuje. [wink]

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words

New Report

Close