ARNT (Arenaturist d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ARNT (Arenaturist d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



da li netko prati ovog market makera, što taj radi?
sa 700 kom stoji cijelih 6 kn niže od sljedeće ponude za prodaju i svjesno pritišće cijenu dolje
ne kužim?

To rade već godinu dana, nije od jučer…
[/quote]
hvala! pratim tek od nedavno otkad debljam poziciju pa me zanimalo da li to dobro vidim 🙂
no, vidim da je i na RIVP-u danas veselo pa se ne uzbuđujem

Value nema vas dugo na ovoj temi. Jeste još unutra?


da li netko prati ovog market makera, što taj radi?
sa 700 kom stoji cijelih 6 kn niže od sljedeće ponude za prodaju i svjesno pritišće cijenu dolje
ne kužim?

U zadnje vrijeme se prvenstveno prodaje po bidu. Market maker na asku ne uspijeva prodati ono što je kupio i pozicija u Areni mu raste. Zato se sve više spušta s kupnjom, nije on tu da gradi poziciju.

farmanovca.com


Value nema vas dugo na ovoj temi. Jeste još unutra?

Jesam, long term priča mi je to još i prije nego je dokap bio… Ali generalno ne pratim baš burzu otkad je cirkus s Agrokorom počeo, barem ne svakodnevno pa niti ne pišem previše

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

obavijest društva za upravljanje AZ d.o.o. o prelasku praga od 10% u izdavatelju ARNT:

AZ obavijest


Jesam, long term priča mi je to još i prije nego je dokap bio… Ali generalno ne pratim baš burzu otkad je cirkus s Agrokorom počeo, barem ne svakodnevno pa niti ne pišem previše

Imate li prognozu koliki bi mogao biti EBITDA ove godine?

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

„Arena Hospitality Group je od početka mjeseca izgubila na vrijednosti 5,8 posto, dok je od početka godine izgubila čak 24,7 posto. Društvo ne isplaćuje dividendu te to može biti jedan od razloga radi kojih dionica nije zanimljiva investitorima sa kratkoročnim horizontom”

https://hrportfolio.hr/vijesti/trziste-kapitala/zse-otvaranje-ocekuje-se-nastavak-mirnog-trgovanja-stagnacija-crobexa-53294

http://www.seebiz.eu/ljetna-rasprodaja-dionica-arena-hospitality-groupa/ar-181796/

Poslovni rezultati za prvih šest mjeseci teško da su potaknuli ovakav pesimizam. Ukupni prihod Arena Hospitality Groupa u prvom je polugodištu iznosio 258,4 milijuna kuna, 8 posto više u odnosu na isto razdoblje lani, dok je ukupni gubitak smanjen za 0,8 posto, na 23,7 milijuna kuna, pokazuje financijsko izvješće te turističke kompanije. Ukupni rashodi te tvrtke istovremeno su iznosili 282,5 milijuna kuna, što je 3,7 posto više nego lani. EBITDA je u proteklom polugodištu iznosila 24,3 milijuna kuna, što je 20,8 posto više nego godinu dana prije.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Jos je suncano jos je liepo. Firma je počela pakirati Verudelu. Pomalo se prazni. Koliko sam ja neposredno vidio, posezona ce biti mrak. A onda ce ZSE jopet nagraditi padom. Ako; ako kojim slučajem dode na 400 prodajem asap. Idemo negdje drugdje. Majar u adrs

bogami, počeli se na strani bida pokazivati mišići
mislim da smo tu negdje oko dna na dionici

najviše me zanima, osim rezultata na 3. kv. u koje ne sumnjam, da li će već na njemu ispravljati vrijednost imovine na više ili ipak ostavljaju za godišnje izvješće?

Omršavio podosta bid, sa 500k čisti se do 500 kuna 🙂

pardon ask….:)

Ma kako god. Dosadna dionica i nedokučivost gazde. Čekam izvješće i dajem u prodaju. Ionako sam debelo u plusu.

Teme je zamrla pa evo da istaknem jednu dobru usporedbu PPHE-a (vlasnika Arene) i ARNT-a od prije 18 mjeseci. What je napisao (citiram samo njegov zaključak, cijeli komentar je dosta duži):


Dakle, kupnjom PPHE sudjelujete u upsideu ARNT s faktorom od 0.38 u odnosu na čisti ARNT, ali vam je downside izrazito limitiran jer dobivate većinu imovine PPH po P/E ≈ 6, što daje odličnu marginu sigurnosti na ukupnu investiciju.

Zaključak je da je PPH bolji izbor za value investitore, koji ionako zaobilaze ARNT jer ne vole kupovati optimistične projekcije rasta, dok je ARNT možda bolji za one koji žele više rizika.
Osim toga, mislim da je vjerojatnije da će se većinski vlasnici odnositi “bolje” prema i više u korist dioničara PPH nego ARNT.

Od tada je PPHE narastao oko 100%, dok je Arena pala 25%. Ovo je bio odličan komenatar What.

farmanovca.com


Teme je zamrla pa evo da istaknem jednu dobru usporedbu PPHE-a (vlasnika Arene) i ARNT-a od prije 18 mjeseci. What je napisao (citiram samo njegov zaključak, cijeli komentar je dosta duži):


Dakle, kupnjom PPHE sudjelujete u upsideu ARNT s faktorom od 0.38 u odnosu na čisti ARNT, ali vam je downside izrazito limitiran jer dobivate većinu imovine PPH po P/E ≈ 6, što daje odličnu marginu sigurnosti na ukupnu investiciju.

Zaključak je da je PPH bolji izbor za value investitore, koji ionako zaobilaze ARNT jer ne vole kupovati optimistične projekcije rasta, dok je ARNT možda bolji za one koji žele više rizika.
Osim toga, mislim da je vjerojatnije da će se većinski vlasnici odnositi “bolje” prema i više u korist dioničara PPH nego ARNT.


Od tada je PPHE narastao oko 100%, dok je Arena pala 25%. Ovo je bio odličan komenatar What.
[/quote]
slažem se samo djelomično…
naime, ovaj P/E koji What navodi je vrlo nezahvalan za kako usporedbu tako i općenito za ravnanje po njemu kao nekom relevantnom pokazatelju
zašto? zato jer da tako kažem ‘muljaju’; već sam u prijašnjim postovima navodio kako je ARNT jednokratnim stavkama smanjila zaradu (earnings) revalorizirajući imovinu prema dolje u 2016., pa u svezi s tim zadnja njihova objava da razmišljaju da to što su uvjetno rečeno ukrali na RDiGu 2016. sada na ovogodišnjem vrate nazad
dakle je bih radije uspoređivao EV/Ebitda kao puno čišći pokazatelj jer ne uključuje umanjenja niti za amortizaciju, niti otpise niti poreze što netko može više agresivno koristiti kao svojevrsni priznati porezni odbitak; a EV/Ebitda je zadnje prema MD 9,82 za ARNT odnosno 10,86 za RIVP

s obzirom da nas i dragi Bisakovi upozorava kako su tržišta na dulji rok ‘nemilosrdna’ tako ja očekujem i ovdje da, uz pretpostavku vraćanja gore ‘ukradenog’ dobitka, ARNT se vrati gdje i pripada a to je na +400
u kojem roku na žalost ne mogu reći jer više čimbenika još ima utjecaja na to

još da se referiram na rast PPHE i pad ARNT od What-ovog posta .. paaaaa to je razlika između ZSE i ostatka svijeta, nelikvidna tržišta mogu tvrdoglavije i dulje biti ‘u krivu’
također nije za zanemariti da je tek najavljena ista metodologija priznavanja vrijednosti imovine u izvještajima kao i kod PPHE, što je i logično kad su već u istom loncu, pa ostaje vidjeti…

New Report

Close