ARNT (Arenaturist d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ARNT (Arenaturist d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Treba gledati malo širu sliku, a ovdje i malo duži rok jer nije sve u jednoj pravnoj osobi nego više operativno povezanih osoba s različitim odnosima i međusobnim vlasničkim udjelima. Kao npr. Valamar prije konsolidacije portfelja ili ono što trenutno gledamo nakon razilaženja kod Ostojinog djela portfelja.

Ponuda za preuzimanje i dokumenti koji su tu bili dostupni, bilješke uz izvještaje i nešto malo po medijima i dobije se cijela priča. Pripajanje lokalnih društava, preuzimanje ovih u Njemačkoj, treba još doći i Mađarska na red, te najvažnije od svega dio gdje će prihodi od upravljanja ići ARNT, a znamo po iznosu koji ARNT plaća da taj iznos nije mali. Naravno, na to sve još kompletan domaći portfelj koji nije razvijen do kraja na željenu razinu.

Ne vjerujem da bi se ovdje nešto moglo odvijati na štetu malih dioničara jer im treba poluga, u tom smislu je i razvodnjavanje besmisleno kada su se sami razvodnili kroz dogovor s AZ-om gdje su im zajamčili broj dionica bez obzira na ishod ponude (na kraju su im dali više nego je prikupljeno).

AZ prodaje dionice jer mora i prodavati će ih i dalje kako će cijena rasti (osim ako im neće rasti i ostatak portfelja) jer im je internim limitima KOJIH se moraju držati limitirana veličina pojedinačne pozicije VLASNIČKIH vrijednosnih papira na (rekao bih prema javno dostupnim izvještajima) 5% ukupne imovine fonda. Baš na ARNT se slična stvar događala Victoria fondu pa se cijena dugo vrtila na razini 330-350 (ispravite me ako je ovaj raspon krivi, iz glave tipkam) jer su oni smanjivali poziciju po bidu i posljedično sprječavali rast (znači ovaj pritisak na prodaji treba iskoristiti za ulazak). To je onaj dio gdje ih bloger napada, a zna da nije u pravu jer bi svatko na njihovom mjestu morao napraviti isto, i korist neznanje čitatelja koji se onda dižu na zadnje noge. Dio gdje bi se složio sa njim je da je AZ to sve morao razmotriti kao realni scenariji odmah u početku i drugačije alocirati dionice unutar svojih fondova.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Plavi, prvo provjeri prije nego sto nesto napises. Zasto prodaju?
Imaju dva AZ fonda
Samo jedan i to manji prodaje
A prodaje zato sto su dosegli maksimum koji smiju imati

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!


Plavi, prvo provjeri prije nego sto nesto napises. Zasto prodaju?
Imaju dva AZ fonda
Samo jedan i to manji prodaje
A prodaje zato sto su dosegli maksimum koji smiju imati

Ne vidim što sam krivo napisao, međutim hvala na nadopuni.
Prodaje ” manji ” a taj ” manji ” je u top 10 i mora prodavati, što je manje zlo od toga da prodaje iz nekog drugog razloga.
Međutim ostaje činjenica de je ponuda dionica na ovim cijenama zajamčena osim u slučaju izvanrednog događaja što može stvoriti pritisak na cijenu odnosno zapreku nekom većem rastu.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Kao prvo, forumaši, nemojte o razvodnjavanju, većina ionakon ne ide na skupštine tako da je svejdno jel nas razvodnilo ili ne, bitno je koliki nam je povrat svima zajedno.
Osim toga, s obzirom da ulaze na redovno tržište, ne mogu nas ne znam koliko razvodniti jer (ako se ne varam) postoji limit za free float.

Što se tiče financiranja, mislim da se mogu bez problema dodatno zadužiti i da to ne bi bilo previše. A pogotovo što su najavili da ide ponovna procjena imovine što će sigurno dovesti do (velikog) povećanja udjela kapitala u bilanci.

Plavi i ostali kolege, sta kazete na nove događaje? Otpale sumnje u dokapitalizaciju po nominali na štetu postojećih dioničara… Po svemu ovdje se sprema jedan lijepa priča.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

grubom i brzom računicom sam izračunao da će poslije ove dokapitalizacije PPHE imati 77 % vlasništva.
Sa dijelom CERP-a i AZ-a imaju blizu 95%.

Čisto kao dislaimer.

Nisam jos imao prilike sudjelovati u dokapitalizaciji. Molim vas da netko tko je sudjelovao u dokapitalizaciji bilokojeg poduzeca ukratko napise korake, dokumente, stvari na koje treba pripaziti i sl.

Zelim svima ugodne blagdane 🙂

Zato su isli na visu razinu transparentnosti i sluzbeno trziste? Uskoro ce se pokazati tko je u pravu.

krop ne ide dokapitalizacija za sve dionicare.znaci ti i ja necemo moci upisati nove dionice.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

Da li je netko gledao izvjestaje PPHE i nasao nesto na temu zasto je EBITDA za dio koji se odnosi na Njemacku i Madarsku konstantno negativna? Nema smisla da je EBITDAR kroz duzi period vise od trecine prihoda, a EBITDA negativna?
Ne bi se cudio da neki skidaju s aska, a ni ne razumiju vecinuo ovog dopisa.


@nalet
: ta opcija nije postojala ni u jednom trenutku, pogotovo ne nakon ulaska fondova


@invest
: tocan postotak, dok se book samo neznatno povecava, prakticki ostaje isti

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Nalet, hvala na odgovoru.
Pozz

@valuewalk Book po dionici mislite da se malo poećava? Ukupni book raste jako puno.

Nažalost treba vjerovati revizorima da je vrijednost hotela koje kupujemo pravedna i zahvaliti sami sebi na škrtosti i još više AZ fondu na rasprodaji ako mislimo da su dionice ARNT sa kojima se to plaća podcijenjene.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak


grubom i brzom računicom sam izračunao da će poslije ove dokapitalizacije PPHE imati 77 % vlasništva.
Sa dijelom CERP-a i AZ-a imaju blizu 95%.

Čisto kao dislaimer.

kako ste dosli do ukupne brojke od 95%?
cerp i az po mom izracunu iznose 9%

Tako ću i ja ostaviti 4 dionice, svakom članu obitelji po jedna, kao podsjetnik gdje im je ćale namlatio lovu i da se o tome naraštajima priča uz logorske vatre

@xdado
Da, mislim na BVPS.. Book se očito povećava ali se povećava i broj dionica tako da na kraju kod BVPS nije velika razlika, odmah sam ubacio i zaduženje 10 mil koje su naveli u dokumentu tako da se aktiva povećava za 535-540 milijuna.


@Invest

Ako nije vezano za free float, zašto je bitno koliko njih troje imaju skupa?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Po tko zna koji put…

Poziv se objavi i stoji na burzi svima pred očima, sve lijepo objašnjeno na našem jeziku, nema nikakve reakcije… Na blogu se objavi samo priprosti članak, podvuče se par riječi i odmah rast 5% i skidanje sa aska.

Ne kažem da nema razloga i pokrića, već da je ovo čisti dokaz kako na jako puno dionica samo fali malo marketinga. Onda ispada da je on guru, a ljudi ne znaju pročitati tri stranice i donijeti suvisli zaključak

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

tipičan primjer prebacivanja dionica u svrhu dizanja cijene i lova naivnih u mrežu… koliko puta već viđeno… ali srećom naivnih više nema pa je to samo “igra sam sa sobom”…

New Report

Close