Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zanimljivo je koliko je sve to prozirno vrijednost kompanija 0, a za dve, tri godine vrijednost će im biti 2-3 puta veća.
Pljacka na hrvatski nacin, uz slogan kupujmo hrvatsko.

Isti način rada kao i Toda, Belje vrijedi 0 kuna, a sad se svi trgaju za njega…

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!



Udruga dodaje gas: https://www.dionicari-agrokora.hr/uncategorized/perusko-saziva-glavnu-skupstinu-tiska-kako-bi-sa-sebe-skinuo-odgovornost-za-roll-up/

Bravo! Idemo jako!

Sve mi više idu na živce s pojedinim objavama koje su nemeritorne!
Zašto NIKADA nisu objavili da je IU delistirala obveznice i zašto nisu postavili pitanje ZAŠTO su delistirane, iako je to bia zadnja brana za netransparentnost.
Vaš link …
[/quote]

Sava, mislim da je ovdje riječ o sekundarnom tržištu, a primarno je na Berlinskoj burzi, a koliko vidim tamo su jos uvijek listane…

Dapace, bilo je danas prometa, jos uvijek su na 30% nominale…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Delistali su one koje su defaultirale, poput PIK Bonda

@Ivan1902

Htio sam upozoriti na činjenicu da se delistiranjem obveznica pogoduje ne transparentnosti postupka.
Ako nema obveznica onda nema ni potrebe za objavama relevantnih činjenica.
To je suština – nama se onda u ovj zabiti servira sve i svašta što često i ne odgovara meritumu stvari.

Tako je npr kada se govori u izvješćima PwC-a – jesu li oni bili podobni za objavu na LSE – nisu pa kako nisu onda je jednostavno obveznica delistirana.

A sto bi ti da se objavljuje? Sto se inače objavljuje za bondove?

Rejting agencije prate dogadjanja i u vise su navrata lani rušile Agrokorov rejting



Zanimljivo je koliko je sve to prozirno vrijednost kompanija 0, a za dve, tri godine vrijednost će im biti 2-3 puta veća.
Pljacka na hrvatski nacin, uz slogan kupujmo hrvatsko.

Isti način rada kao i Toda, Belje vrijedi 0 kuna, a sad se svi trgaju za njega…
[/quote]
Ispravak, Toda je izjavio da Belje vrijedi 1 Kn, a njegovi ljudi koji su bili u Lexu sad kazu da sve zajedno vrijedi 0 Kn.
Onda mi je ipak bio drazi Todi, mada su to sve ipak rijeći hrvatskih lop..a.
Vjerujem da će se i oni na kraju ispravit i isprićat.

Ako se ravnamo po DKVS, TNSA i sl, biti će Todex još 10 god na burzi, pa ćemo imati Ledo i Ledo 2 itd..
Iako nemam Todex dionice, danas sam zatvorio račun na burzi.
Cijela ova melodrama zvana Lex ima samo za cilj promjene vlasnika, Ustavni sud šuti iako ima 50 prijava ustavnosti Lexa itd….
Nema smisla , samo se postavlja pitanje tko je naredna žrtva ?
Previše vlasništva je ovdje uništeno potezom pera, preko noći, a trend se nastvalja kao nikada prije.

“zatvorio račun na burzi” 🙂 to ne postoji. Sada su se i lovačke priče počele prodavati. Daj nam objasni tu tehniku zatvaranja računa na burzi, da naučimo nešto nova. Kak se to dela?


@hasnfefer

Upravo zato i treba ici u joint class action suit.

Jer da se ide pojedinacno, to bi bilo uzas. Ovako, cak ako i izgubimo, gubimo manje jer su troskovi razdijeljeni.

Na udruzi je da napravi doslovno plan i pozove svoje clanove da se prikljuce. Po meni, to bi trebala ici serija takvih tuzbi – jedni, s jednim pravnim timom, na Ledo. Drugi na Jamnicu. Treci na Belje. Itd.


@baron

Slažem se. Treba organizirati tim za svaku firmu posebno jer svi dioničari nemaju sve dionice.
Predlažem neka odvjetnici rade na postotak, pa koliko ljudima novaca vrate taj postotak je njihov.

Ono što sam Vas htio upozoriti mojim slučajem da zrcalne kompanije nisu slučajno ovdje.
To mi govori da imate itekako pravne osnove za tužbe.
Kao i u mojem slučaju osniva se druga firma kojoj se prebacuje novac i nekretnine, dok se prvoj firmi ostavljaju samo dugovi i stečaj kao krajnji cilj.
Nova firma normalno radi, a Vi imate problem jer ju nemate pravo tužiti.
Nova firma nema više nikakve veze sa starom firmom.
Tako je i meni rečeno da od stare firme ne mogu dobiti ništa (jer nema nikakvu vrijednost), a nemam osnove za tužiti novu jer mi ona nije “porušila kuću”.

Znači priča o zrcalnim firmama je MODUS OPERANDI u Hrvatskoj kada se kr.iminalci žele spasiti od vjerovnika a žele dalje poslovati

Zbog toga mislim da trebate tužiti I.T. sve vlasnike Agrokora, sve članove Uprave i direktore povezanih društava i sjesti im na imovinu.
Tužba treba ići i prema plaćenim revizorima koji su potpisivali izvješća, a i prema Hanfi jer nije ništa napravila da Vas zaštiti.

Hrvatsku (jer je moja zemlja) ne bi nikada mogao tužiti, ali članove vlade koji su donijeli poseban zakon da razvlasti male dioničare LEDA i njihove povjerenike DA.

Ja nemam dionice Agrokora, ali sam imao sličan slučaj sa državom na Diokiju.

Ono što sam primjetio da se na mnogim dionicama to ponavlja.
Zato treba podići tužbe i suprotstaviti se varanju malih dioničara i pisanju zakona za veeeeeeelike lo.pove.

Lp

ps. Evo da i mene prozovu drukerom.

Plenković je izjavio da je nagodba postignuta i da je sada sve u redu zahvaljujući njemu i Perušku.

Očekujem da se sutra nastavi trgovanje dionicama Todexa jer više nema razloga da se ne trguje.

Nagodba je postignuta i Plenkoviću je sve jasno.
Nadam se da je onda jasno i Upravi ZSE-a i da će se trgovanje nastaviti.
Treba zaraditi za advokate.


Koje mlacenje prazne slame oko necega sto je trenutno NULA.
A kad ce i ako ce biti malo vise, recimo zadnja cijena na burzi, to ce biti tada. Neovisno o mlacenju prazne slame ovdje.
Molim moderatora da zatvori topic.
Razlog: IRELEVANTNOST.

Serislave,
Razumijem vaš stav i da ste umorni od ovoga te da želite da se sve skupa završi kako bi tržište kapitala moglo dalje. Ali, ukoliko se ovo što se nakanilo obistini, tržište kapitala neće nikuda. Hrvatska će postati država u kojoj ne vrijede zakoni i u kojoj se preko noći može dekretom oduzimati privatno vlasništvo. Država u kojoj se legalizira jamčenje za tvrtke u stečaju. Država u kojoj se prije pravorijeka suda o utemeljenosti jamstava, na temelju tih istih jamstava donose nagodbe. Država u kojoj bi uprave društava trebale raditi protivno interesu društva kojim upravljaju i svjesno ih poslati u stečaj i protiviti se inicijativi za održanje poslovanja. Tako nešto ne postoji u nijednoj zemlji u Europi. Možda niste svjesni toga ali ovdje se sada zapravo odlučuje o tržištu kapitala u Hrvatskoj. Najžalosnije je što je iz aviona vidljivo da će sada uslijediti neviđeni pritisci prema sudstvu da se modeli uvedeni lex agrokorom na neki način ozakone. Ekipa koju su skupili je kao da je ispala iz alana forda. Ramljak je bio karikatura, a ovaj novi je toliko uplašen da se boji svoje sjene (i tu Todorić očito ima pravo kada kaže da ne bi ni svoje imao znao da netko vikne na njega). U Otvorenom se jučer tresao i drhtao na Krsnikove konstatacije oko kaznenih djela s jamstvima te nije zaplakao isključivo radi neprofesionalnosti i netaktičnosti urednika koji nije inzistirao na odgovorima već je skrenuo temu u neki nebitan smjer. Medijska je blokada strašna. Sjetite se samo kako su omalovažavali Alvareza radi kreativnog hobija kojim zarađuje ozbiljne novce, a naposlijetku doveli čovjeka koji je godinama imao plaću dvije ili tri tisuće kuna na mjesec te ga predstavili kao svjetskog stručnjaka. Nakon njega, javna tajna je da nikoga nisu mogli naći pa su naposlijetku doveli jednog desetorazrednog činovnika koji će se vrlo skoro slomiti. Ovo što se pokušava provesti je toliko složeno s pravnog gledišta da čisto sumnjam da se uspjelo počistiti dovoljno dobro. Ekipa je amaterska i jedino što imaju je politika u zaleđu koja im drži leđa. Pritisci će biti ogromni ali iskreno očekujem da će se stvari uskoro početi odmotavati. Očekujem u narednom razdoblju puno prljavog veša koji će početi izlaziti jer je puno interesa u igri. Vaše razmišljanje da ovo postaje irelevantno je legitimno ali pogrešno. Ovdje se, vjerovali vi ili ne, brane vaši/moji interesi u Viktoru Lencu, AD Plastiku, Luci Ploče, Rivijeri Poreč itd.



Koje mlacenje prazne slame oko necega sto je trenutno NULA.
A kad ce i ako ce biti malo vise, recimo zadnja cijena na burzi, to ce biti tada. Neovisno o mlacenju prazne slame ovdje.
Molim moderatora da zatvori topic.
Razlog: IRELEVANTNOST.

Da, uz put – vidim preko replayeva da se ovdje provladin tabor (sisoje, escobar, plavi, popolo, bisakov…) buni da je u pitanju drukanje.

Pretpostavljam da nije na prodaju ili kupnju, nego na tuzbe.
Sto je totalna pi*darija. Jer ONI DRUKAJU PROTIV TUZBI U ZADNJIH 100 STRANICA.

Svi ovdje su rekli "tuzit cemo" ili "necemo tuziti". I to je bilo to.
No ovi ovdje AKTIVNO rade da ljudi ne tuze. Kao, "izgubit cete novac".

A kad im kazes za joint action civil suit i raspodjelu troskova, onda iznenada nema ni rijeci.

Onda je stara taktika – nestani na par dana, pa se vrati, ignoriraj sve protuargumente i ponovi svoj pocetni argument.
[/quote]
Sto Vam odgovoriti ?Ovo je Hrvatska ,a ne USA.Potpuno razlicita dva tipa pravnog poretka.
Anglo-saksonski ili Anglo-americki model se ne primjenjuje u Hrvatskoj ni EU (osim GB,ali ona izlazi iz EU).
Mozda bi bilo dobro da provjerite kod svog odvjetnika sto je to tuzba,kako se podnosi i tko ju je ovlasten podnijeti i na koji nacin?

Rekao sam da necu vise pisati, ali neke stvari me ovdje toliko nerviraju da moram reagirati. Jedini tko donekele može biti ljut je onaj koji je uložio u dionice leda ili jamnice prije negoli je došlo do lex agrokora. Samo su te dvije firme zarađivale pristojan povrat svojim dionicarima. U ostalo sve sta ste ulagali samo ste zeljeli spekulirajuci zaraditi novac na brzinu. Te ostale firme, poput vupika i ostalih bakraca, jedva su podmirivale svoje odveze, a kamoli nešto zarađivale za svoje dionicare. Znači isli ste u svjesni rizik sa zeljom za brzom zaradom, a to dionice i jesu; RIZIK. One su zadnje u naplatnom redu kod likvidacije (u slucaju stečaja) i to je isto svugdje u svijetu. A zasto su banke prve u naplatnom redu? Pa one su dale novac da ti napravis tu imovinu. Ta imovina je njihova. Zamisli da uzmeš kredit u banci i kupiš kucu. Ne vracas kredit i banka zeli kucu natrag. Ti naravno odes na sud i kazes da si ti kupio tu kucu i da je tvoja. PA ČIJIM NOVCEM SI JE KUPIO? Ok, postoji i dokapitalizacija, ali opet idemo s onime da dokapitaliziras s idejom da su dionice rizične. Kad dionica skoči 100% dal se banke žale da su one te godine zaradile samo kamatu od 3% i da će tužiti kompaniju jer i oni nisu zaradili 100%. NE. Tako je u svijetu financija; jedan spekulira i zarađuje puno više (ili gubi), dok drugi ne spekulira i zaraduje puno manje. To je onaj omjer rizik/prinos.

a sad dolazimo do vecine koji kukaju ovdje, a to su oni koji su ulagali nakon lex agrokora, pogotovo nakon onih padova, da bi se zaradilo na jos vecu brzinu. 8000 puta vam je rečeno da su obveze veće od imovine skoro 2 puta. znaci vi ste svjesno išli ulagati u kompaniju u kojoj DIONICKI KAPITAL NE POSTOJI. I sad se čudom čudite i smatrate da ste prevareni. Od koga? Lijepo vam je rečeno, i to cu jos 100 puta ponoviti; OBVEZE SU VEĆE OD IMOVINE. I sad ce netko reci da su ledo i jamnica i ostale firme davale jamstva majci koja nisu trebali. Pa majka ih je stvorili i dizala kredite za njih da rastu i razvijaju se. To je jednostavno tako funkcioniralo.

I sad dolazim do jos jednog primjera. U americi je GM bankrotirao, promjenio ime s nekim sitnim dodatkom na kraju i nastavio raditi. Otpisao stare dugove i dionicare i krenuo iz početka. Potpuno ista prica kao ovdje. Znate sta su stari dionicari dobili? NIŠTA. Znate na čiju je stranu sud stao? Pa od firme. Dionice su rizik koji prihvacate svjesno. Nema tu ljutnje.

Ok, osjecate se prevareno, ali novac ulazete samo vi i nitko drugi. Nitko vas nije tjerao. Ako smatrate da ste prevareni, pa idite ulagati vani. Vidjet će te da se iste stvari događaju i tamo (malo rjeđe, ali svejedno). Uglavnom, za ulaganje treba znanje i strpljivost. Mnogi ovdje nemaju ni jedno ni drugo.

New Report

Close