Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo vam kokošari bestidni!

No sada ne bi trebali izgubiti manjinski dioničari tvrtki koje nisu insolventne: Leda, Jamnice, Belja. Nagodba kakvu je zamislio Ramljak, više se ne može provesti. Druga vrsta nagodbe bi morala ići tako da se saniraju Agrokor, Konzum i ostale tvrtke koje su insolventne, a ne sve. Dobavljači ne bi mogli zadirati u vlasništvo Jamnice, ali bi posredno preko vlasništva u Agrokoru dobili udio. Recimo, Kraš i Franck kao vlasnici Agrokora dd bili bi posredno vlasnici Jamnice, Belja i Leda u iznosu duga. Napravit ćemo nacrt nagodbe koji ćemo predstaviti sljedećeg tjedna, jer ih radi šest doktora znanosti”

@serija
a što s time? mali dioničari žele predložiti nagodbu u kojoj oni neće sve izgubiti, a to je moguće samo tako da se poveća otpis dobavljačima i vjerovnicima kako bi i mali dobili neku siću.
ti misliš da će vjerovnici i dobavljači to prihvatiti? možeš misliti da hoće

Imamo odluku opčinskog suda da su jamstva upitna,Djelomično ili u potpunosti.Ako je u potpunosti tada
bi Ledo trebao nazad na 10 tisuća,umanjeno za otpise prema novom revizoru.Dakle,ne baš 10 tisuća
ali 8000.Ali sudska odluka još nije konačna pa su dionice reagirale samo dvadesetal posto.A kada bude
konačna reagirati će sa rastom od stotina posto.
U nagodbi koja treba naći mjesta i za male dioničare.Ne moramo ući u vlasničku strukturu zrcalnih društava i to i ne možemo očekivati,ali sa konačnom presudom da su ovakva jamstva
ništetna naš odštetni zahtjev ima veliku mogućnost naplate. .Od koga se naplati.Logično od vlasnika novih zrcalnih društava.
Zar mislite da će budući kupac zrcalnih društava platiti punu cijenu.Neće slijedi diskont za eventualne
izgubljene sudske sporove,ili možda rezervacije u visini naših odštetnih zahtjeva.Lova sa strane za sudske sporove.Ako neki dioničar ili vlasnik udjela bude htio prodati ,mislite da će to ostvariti po punoj cijeni.Tu će biti diskont na diskont pa bi dobavljači kojima se žuri da dođu do keša za svoj udio mogli dobiti ispod polovine.Dakle na diskont od 50 % recimo
u nagodbi i kasnije dodatnih 50% ili više A njihov interes je najveći da nas male dioničare,vlasnike trećeg
stupa ,branitelje itd. ne iznevjere.Zamislite da bojkotiramo kupnju sve robe u zrcalnim društvima.
Ako se svi skupimo možemo sačuvati Agrokor i zrcalna društva u hrvatslkim rukama.Za sada jedino udruga zastupa ima takav stav i zato imaju moju punu podršku!
Voditi spor sa malim dioničarima za cca 5 mlrd kn/ ima tu mesa i za jaka odvjetnička društva/
sa ADRISOM jednom od najjačih kompanija i nije baš mudro.
Dogovor kuću gradi,ali samo ako svi budemo zakonito branili hrvatske interese.

Uostalom smatram da jamstva treba ukinuti,a vinovnike njihovog sklapanja utužiti s ciljem da im se omogući guljenje krompira i oduzme privatna imovina.

Ovo sam napisao 14. 1. 2018. i rado bih ponovio.

Čini mi se da i drugi polako uviđaju isto.

DIONICE ZRCALNOG AGROKORA U NASTAJANJU (tzv. HOLDING 2) SU BEZVRIJEDNE SVE DOK SE NE RIJEŠI PITANJE MANJINSKIH DIONIČARA.

La vita e bella!


Ovo sam napisao 14. 1. 2018. i rado bih ponovio.

Čini mi se da i drugi polako uviđaju isto.

DIONICE ZRCALNOG AGROKORA U NASTAJANJU (tzv. HOLDING 2) SU BEZVRIJEDNE SVE DOK SE NE RIJEŠI PITANJE MANJINSKIH DIONIČARA.

bezvrijedne jesu jer još nisu ni izdane, isto kao što sada postojeće dionice imaju neku vrijednost jer ramina nagodba još nije potpisana. kada se potpiše, status i vrijednost tih dionica bit će obrnuta

Dalić: Todorić je i dalje vlasnik Agrokora, ali i njegovih dugova

Vaš link …[/url]

Zar treba ikakav komentar onima koji razvlašćuju manjinske dioničare.
Pa niti Todorić još nije razvlašten od IMOVINE u Agokoru, a ovdje se neki svojski trude da razvlaste ostale dioničare.

I još jedna sentenca – Todorić je VLASNIK dugova Agrokora!

Postoji lakmus papir ovakvih situacija, a to su kolege sava i lopina: cim vidite da se oni oko neceg svojski trude i sipaju pravna objasnjenja –> stecaj.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Lijepo je sto je udruga dionicara aktivna,ali oni uopce nisu legitimrani predlagati nacrt-prijedlog nagodbe i mislim da privremeno vijece i vjerovnici o tome uopce nece raspravljati.
To sto je dio trazbina osporen u ovom postupku po “Lex Agrokor-u”,nema direktne veze sa jamstvima i njihovom valjanoscu.To je “rutinski dio” procedure koji se provodi na slican nacin i u stecajnom postupku.To ,po meni,nece ni na koji nacin pomoci dosadasnjim dionicarima,cak i ako pojedine trazbine budu i osporene i proglasene nepostojecim.Dug i jamstva su jednostavno preveliki.
I sam Ramljak je rekao da ne ocekuje da se dug SBERBANK moze ponistiti,a on je daleko najveci medu osporenima.To je bio vise “takticki potez” ili “nagovor za suradnju”,po meni!
Dakle,nista se nije bitno i novo dogodilo.
I dalje su dvije opcije,nagodba ili stecaj!
U obje dosadasnji dionicari prolaze isto.
Ali,neki spretniji ce,koliko vidim,ovo iskoristiti danas da nesto zarade na malo naivnijim.

ako je sve tako loše i beznadno, zašto dijonice ne idu prema 0, danas vidim priličan + s nemalim prometima na svima

dijonice 🙂

Vi koji mjesec dana ponavljate Ramine rijeci….pripremite aparate(takve nazalost PEVEC ne prodaje).
Uskoro ce vam trebati

Daj se serislave skuliraj i korigiraj rječnik jer nitko takve riječi ne koristi na dionicama koje ti imaš. Pusti ljude neka ulažu u što žele. Kad budu vidjeli bolju priliku u nekim drugim dionicama, kupovat će njih, a ne todex.

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close