Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pozdrav forumašima,

A pogotovo Renči in Bisakovi,

Ajde da pitam vas dvojicu koliko imate dionica Belja, Jamnice, Zvijezde, Leda,…. pa da pričate svaki dan samo negativno i ništa drugo na toj temi ili temi Ledo ili Belje,….

Ma svi znami da je kriza a ta kriza je sada smanjena, kako če biti dalje zna Ramljak i njegov TIM jer poznate brojke,….mi još neznamo i isto tako neznamo šta i kako če sve to iti dalje,….a da pišete non – stop samo negativno je malo previše,—— ajde malo oladite vas dvojica i bolje bi bilo da popijete jedno Karlovačko pivu in skok u more.
Ja očekujem u ovom sran…..dosta dobre pomake i za nas dioničare jer samo jedna stvara a to je UTEG koje imaju pojedinačne firme, da če tako ili onako uspijet ili prebaciti ili maknuti sa takvim ili drukčijim manevrom za kojeg mi sada još neznamo, a na kraju prodati neke firme unutar samog Agrokora koje stvarno vrijede a te su —-JAMNICA, LEDO I ZVIJEZDA — za ostale neznam,
i samo je strpljivost i povjerenje u Ramljaka i njegov TIM taj, da bude na samom kraju barem nešto dobro, lp



http://www.seebiz.eu/jiangxiong-hu-kinesko-trziste-spas-za-agrokor/ar-160621/

Kakav IPO na stranim burzama?Mislim da je po burzovnim pravilima,za firme u "poteskocama" i defaultu to prakticno nemoguce!
Osim toga,gdje su to Kinezi i kada ulozili u Hrvatskoj?
[/quote]
Ovo izjavljuje čovjek koj je uložio u Krapinske toplice i odnosi se na vrijem prije nastanka problema i lex Agrokora, vjerojatno je Todorić hitno tražio strateškog partnera kada je vidio da sve ide u propast. Da je koji mjesec ranije odradio to Agrokora bi vjerojatno opstao


Pozdrav forumašima,

A pogotovo Renči in Bisakovi,

Ajde da pitam vas dvojicu koliko imate dionica Belja, Jamnice, Zvijezde, Leda,…. pa da pričate svaki dan samo negativno i ništa drugo na toj temi ili temi Ledo ili Belje,….

Ma svi znami da je kriza a ta kriza je sada smanjena, kako če biti dalje zna Ramljak i njegov TIM jer poznate brojke,….mi još neznamo i isto tako neznamo šta i kako če sve to iti dalje,….a da pišete non – stop samo negativno je malo previše,—— ajde malo oladite vas dvojica i bolje bi bilo da popijete jedno Karlovačko pivu in skok u more.
Ja očekujem u ovom sran…..dosta dobre pomake i za nas dioničare jer samo jedna stvara a to je UTEG koje imaju pojedinačne firme, da če tako ili onako uspijet ili prebaciti ili maknuti sa takvim ili drukčijim manevrom za kojeg mi sada još neznamo, a na kraju prodati neke firme unutar samog Agrokora koje stvarno vrijede a te su —-JAMNICA, LEDO I ZVIJEZDA — za ostale neznam,
i samo je strpljivost i povjerenje u Ramljaka i njegov TIM taj, da bude na samom kraju barem nešto dobro, lp


Kakve to veze ima s tim tko, koliko i kojih dionica ima?
Vasa ocekivanja,realna ili nerealna su “vasa ocekivanja i vase pravo” ,ali sprecavati nekoga da pise i iznosi argumente,nije vase pravo!
Ja,izmedu ostalih trgujem i na spomenutoj azijskoj burzi i znam da za IPO tamo MORAJU postojati odredeni uvjeti vezano za likvidnost i validna izvjesca vise godina unazad,a te uvjete Agrokor i drustva -kceri koja su izdala jamstva i na koje se odnose privremene mjere ne zadovoljavaju!Kakav prospekt moze Agrokor ponuditi burzi u Hong-Kongu?Ni do sada NIGDJE Agrokor i tvrtke kceri nisu izlistale nekakav IPO jer ocito nisu postojale za to pretpostavke,a ocekivati to sada je apsurdno!
Da li ce i koliko uspjeti privremene mjere ne znam,ali vec time sto nije trenutno doslo do velikog domino efekta i stecajeva,privremene mjere su uspjele.Takoder je izvjesno da ce mnogi mali dobavljaci dobro proci,a i veci ce znatnim dijelom naplatiti prosla potrazivanja i to je dobro za privredu u cjelini.
Neke tvrtke iz sastava Agrokora ce ostati sa promjenjenom vlasnickom strukturom,neke vjerovatno i ne, a vise ce se znati sa revidiranim izvjescima za “koji mjesec”!
Sto sam tu napisao cinjenicno pogresno?


Pozdrav forumašima,

A pogotovo Renči in Bisakovi,

Ajde da pitam vas dvojicu koliko imate dionica Belja, Jamnice, Zvijezde, Leda,…. pa da pričate svaki dan samo negativno i ništa drugo na toj temi ili temi Ledo ili Belje,….

Ma svi znami da je kriza a ta kriza je sada smanjena, kako če biti dalje zna Ramljak i njegov TIM jer poznate brojke,….mi još neznamo i isto tako neznamo šta i kako če sve to iti dalje,….a da pišete non – stop samo negativno je malo previše,—— ajde malo oladite vas dvojica i bolje bi bilo da popijete jedno Karlovačko pivu in skok u more.
Ja očekujem u ovom sran…..dosta dobre pomake i za nas dioničare jer samo jedna stvara a to je UTEG koje imaju pojedinačne firme, da če tako ili onako uspijet ili prebaciti ili maknuti sa takvim ili drukčijim manevrom za kojeg mi sada još neznamo, a na kraju prodati neke firme unutar samog Agrokora koje stvarno vrijede a te su —-JAMNICA, LEDO I ZVIJEZDA — za ostale neznam,
i samo je strpljivost i povjerenje u Ramljaka i njegov TIM taj, da bude na samom kraju barem nešto dobro, lp


Pisem rijetko, izuzetno rijetko, na agrokoru i jos rijedje na belju. Godinama kuketam na belju jer se jasno vidjelo sto se dogadja. 2016 sam nekoliko postova objavila na jmnc pitajuci se sto je s tim rusima u jamnici. Nemam niti jednu dionicu u todexu. Imala sam i belje i jmnc i ledo i sve prodala kada sam vidjela sto ce se dogoditi. Nece Hrvatska propasti. Samo pojedini dioncari i placaju mirovnski fondovi. Ovo sto je todoric napravio sa agrokorom je zlo prema hrvatskoj i prema njenim gradjanima i prema dionicarima . Zasto nije naoravljen IPO ? Prije sve ovoga ? Zasto je unistena poljoprivreda i zasto se osijek pretvorio u detroit ? Zasto nije poticaje ulagao u navodnjavanje nego novce iznosio u srbiju, sloveniju i srbiju te u strane banke kojima je placao 10 % kamatu ? Zasto smo sirotinja ? Zasto smo najsiromasniji u eu ? Ovo smo sve mi platili i placamo. Zasto se toronto nista slicno nije dogodilo, npr u sloveniji ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

Ja mislim da se prodajom leda i jamnice lako isplate rusi. Ali kako, kada su na njima jamstava ? U 11 / 2016 staviti onakva jamstva niko me ne moze uvjeriti da to nije s namjerom napravljeno. Za Hrvatsku se sa lex agrokor sigurno smanjio sistemski rizik. I s micanjem todorica se smanjio sistemski rizik. Samo problem je kako skinuti jamstva. S jamstvima to niko mece kupiti, a Rusi sigurno traze dept to equity. I sto sada ? Kako ih uvjeriti da skinu jamstva pa da to prodamo coca coli ili unileveru ili kome god…A ne zelimo prodati njima ili… pat pozicija…ja i dalje mislim da je nama najveci problem belje i vupik…treba se iscupati iz toga…

Status Quo: Roll Over Lay Down

svi bi samo rasprodavali, je li to krajnji domet hrvatskog razmišljanja?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Pa todoric je vec prodao. Kako vam to nije jasno ? Mi se sada cupamo da se ne proda sve. Da bar nesto ocuvamo.

Status Quo: Roll Over Lay Down

ja vidim da je vama Todorić uzor pa bi i vi htjeli prodati po što boljoj cijeni.. samo ne znam kome?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


ja vidim da je vama Todorić uzor pa bi i vi htjeli prodati po što boljoj cijeni.. samo ne znam kome?

Todoric je proizvod komunizma i crony kapitalist koji je ucinio veliko zlo RH i svim Hrvatima.Takav kapitalizam i nije kapitalizam. To je feudalizam i veze nema s a stvaranjem dodane vrijednosti..pretajanhe vaseg novca u nhegoc dzep..tip je stetocina i parazit

Status Quo: Roll Over Lay Down

To je feudalizam i veze nema s a stvaranjem dodane vrijednosti..pretakanje vaseg novca u njegov dzep uz nesposobnost i neinteligentnost za stvaranje novih vrijednosti i povecanje bogatstva ..tip je stetocina i parazit…za RH bi bilo bolje da je to ostalo socijalisticko tj drustveno vlasnistvo jer bi stvorena imovina ostala u hrvatskoj..ovako uz ovakvog nedposobnog i neinteligentnog vlasnika zavrsiti ce u rukama stranaca i izvan RH..

Status Quo: Roll Over Lay Down

Pa da je barem napravljena tranzicija kao u ceskoj ili poljskoj gdje su siroki slojevi imali koristi od tranzicije, ovdje je poklonjena imovina gramzivoj i nesposonoj osobi koja je to otudjila od pravih vlasnika i uz osobno bogacenje proslijedila strancima. Cak i stranim drzavnim bankama. Negdje oko 25 % BDP. Nevjerojatno nesto, a sto se nije dogodilo NITI U JEDNOJ TRANZICIJSKOJ DRZAVI. Kakva je ovo drzava ? Jel to uopce postoji ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

Kao oni azteci i inke kada su ih cortez i pizaro sa 600 ! vojnika pokorili, uz pomoc domacih izdajnika . Naravno, azteci i inke su izumrli.

Status Quo: Roll Over Lay Down

New Report

Close