Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bez obzira da li će do petka biti uplaćeno 150 mil EURa radnici će dobiti plaće.Od kuda.Normalno
od tekućih prihoda kompanije,a to i nije baš malo.Preko 300 mil kn bruto.A stroj šteka.Što će se dogoditi kada stroj krene punim pogonom.
Prosjećni dnevni prihodi u 2015 su iznosili oko 135 mil kn dnevno,Normalno da s obzirom na zastoj prihodi su sada manji.Sa dostavom robe će se to brzo normalizirati.
Kakav će biti konačan ishod.Ja se kladim da će biti diobar.Ful sam unutra.



21.03.2017
Po meni je najvjerojatniji ishod ulazak svjezeg kapitala u vlasnistvo sto ce omoguciti refinanciranje dugova. S time se dobija na vremenu za restrukturiranje, normalizacija i nakon toga prodaja djelova koncerna. Vise manje su svi zadovoljni osim gazde. Zanimljivo je da nitko nije pitao pod kojim uvjetima je sberbank odobrila sredstva za likvidnost. Mislim da u tom ugovoru lezi odgovor kako i sto.
Naravno za ipo gazda, kako sam vise puta rekao, vise nema ni vremena a ni kredibiliteta

Po meni zapravo najgori realni scenarij se dogada. Ledo je po mom modelu iz sijecnja bio pozitivan na risk reward oko 3330, nisam jos napravio za trenutnu situaciju a iskreno i ne zelim. Po meni je ovo default…bit ce zanimljivo kako ce teci prodaja
[/quote]

p.s. ledo je za vrijeme procjene bio oko 9500
p.s.s. ako vec niste u realnom sektoru pitajte poznanike kakva je situacija s velproom i sl.

prije nego sto navale lesinari. ne “drukam” na nista, niti me trenutno zanima, niti mislim da imam utjecaj na milijunski promet kao neki malisani misle. upozoravao sam dobronamjerno krajem 2016 tako i sad pozivam na opez, ni vise ni manje. nemojte misliti da su mojedionice.com izvor trenutnih informacija

rijetko pisem preko 3-4 posta mjesecno ali…
Ovaj zakon smatram uzasnim – iako ga nisam cijelog procitao(mea culpa)(nevjerujem da je to itko na ovoj temi).
Niti gospodina Alvareza, niti Ramljaka ne poznajem osobno, ali po retorici imam svog favorita. Drzavi, iskreno, nisam nikad povjerio nepotrebnu kunu tako da, nebi ni u ovom slucaju. Mene je osobno strah, iako imam dovoljno prihoda izvan Hrvatske, sto ce nasa “vrla” vlada zabrljat – a sigurno hoce. Mnoge kooperante ili dionice sam zaobisao zbog vlasnistva drzave ili todorica i do danas nisam pozalio (iako sam na nekima pogrijesio – nije mi zao). Nadam se stranom kapitalu, suzdrzanosti vlade i racionalnosti domacih kompanija. Takoder, u ovim situacijama se vidi koliko malo forumasa shvaca realnu ekonomiju i koliko je uopce sudjelavala u njoj. Nitko tko je imao, ili ima vlastitu tvrtku u problemima nije ulozio u agrokor zadnjih 5-6 mjeseci (ja bi se prvi javio – p.s. imam kodt koji je recimo drzavni).

Meni stvarno nije jasno kako ce svi ti dobavljaci biti isplaceni a pogotovo mi nisu jasni oni koji nastavljaju s isporukama a imaju ogromna potrazivanja čija ih nenaplativost moze jako unazaditi ili dovesti i do bankrota……imaju li oni kakve sigurne garancije ili samo pusta obecanja pa ce se dovesti u jos vece probleme pa ce nakraju stradati jos vise radnih mjesta nego sto bi trebalo……da li osim hrvatskih tvrtki itko od firmi od kojih konzum uvozi robu isporucuje robu?….nekako mi sve izgleda kao kupovanje vremena u kojem ce posljedice za mnoge biti vece nego sto bi trebale…

Kolika je mogucnost za zamrzavanje i oduzimanja imovine i novca na privatnim racunima odgovorne osobe ili osoba ukoliko se utvrdi opravdana sumja?….sve mi se cini da se pokusava sa farbanjem ali ipak ce netko uzet nesto za dugove….netko pogubit sve ili dio….ruse niko vise ni ne spominje…..nevjerujem da su donirali novac…..nekako ide prica tipa od danas se sve placa kad stigne nova inekcija love ali koliko sve to moze trajati,dan,dva,tjedan….a onda opet ce love falit a stari dugovi jos su tu i veci za kamate……

Postoji nešto što se zove proboj osobnosti, u tom slučaju se vjerovnici mogu naplatiti od privatne imovine vlasnika, ali to je jako teško dokazivo pa se ne primjenjuje.

No, ako je točno da je Gazda za neke kredite jamčio i osobnom imovinom, nešto će se iz toga naplatiti.

http://www.seebiz.eu/opasnost-od-bankrota-agrokor-ce-tesko-podmirivati-kamate-na-svoj-dug/ar-154082/

lupetamo li ga tu već mjesec-dva…kad bi, tko bi, ki-bi, da-bi….
da li je itko obratio pažnju na veličinu prometa PIK obveznica na njemačkim burzama? mislim da se kod kupaca/vlasnika krije jedini, pravi i konačni odgovor! ostalo sve je na vrbi sviralo!

I uvome se vidi kakva smo drzava i kakvo smo trziste. Nakon katasrofe 2008. i gubitka velikog novca malih i velikih igraca, taman kad se trziste pocelo malo oporavljati potpuni potop ponovo. Koliko ce malih i velikih izgubiti novac na ovome padu. Cca 60ak Agorkorovih firmi, nisu sve na burzi, plus agrokorovi dobavljaci i kreditori kojima ce ocito takodjer ici otpis duga za neki postotak.
Nazalost i ja sam lovio padajuce nozeve, izgubio lovu, jucer i danas prodao Jamnicu i Belje. Mozda i bude nekih pozitivnih dogadjaja i rasta, ali dovoljno sam izgubio i nisam vise htio riskirati.
Nadam se da ce zbog trzista i zbog svih ulagaca drzava ovo spasiti. Zavrsi li ovo negativno za ulagace zse je mrtav ne za par godina vec zauvijek.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!


Nadam se da ce zbog trzista i zbog svih ulagaca drzava ovo spasiti. Zavrsi li ovo negativno za ulagace zse je mrtav ne za par godina vec zauvijek.

Ne dijelim to mišljenje.
Zapravo će rješenje situacije sa firmama u vlasništvu Agrokora (kako god to završilo) unaprijediti situaciju u gospodarstvu i na burzi, smanjiti netransparentnost i muljaže koje smo gledali u financijskim izvješćima i unaprijediti poslovanje.
Isto se pisalo od 2008. do danas puno puta, puno se gubilo na ulaganju u dionice, mnogi su se kleli kako je ovo kraj i da je burza mrtva, pa se svejedno trguje, gubi i zarađuje.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


I ja smatram da je Interšpar najkvalitetniji.

Ja u interšparu nisam ostavio ni kune od kad su dali otkaz prodavačici zbog dvije fete pršuta


Ali po cijeni Konzum je skuplji, a roba je slabije kvalitete.

Jeste skuplji je i ne bih se složio da je lošije kvalitete ali bih dodao da ima manji izbor

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !



Nadam se da ce zbog trzista i zbog svih ulagaca drzava ovo spasiti. Zavrsi li ovo negativno za ulagace zse je mrtav ne za par godina vec zauvijek.

Ne dijelim to mišljenje.
Zapravo će rješenje situacije sa firmama u vlasništvu Agrokora (kako god to završilo) unaprijediti situaciju u gospodarstvu i na burzi, smanjiti netransparentnost i muljaže koje smo gledali u financijskim izvješćima i unaprijediti poslovanje.
Isto se pisalo od 2008. do danas puno puta, puno se gubilo na ulaganju u dionice, mnogi su se kleli kako je ovo kraj i da je burza mrtva, pa se svejedno trguje, gubi i zarađuje.
[/quote]
Za dio da ce za gospodarstvo to biti dugorocno bolje, definitivno se slazem. Ali eventualno negativno rjesenje za postojece dionicare ce definitivno unistiti i ovo malo ulagaca koji su aktivni i stvoriti strah koji se nece lako zaboraviti.
Jako navijam da sve pozitivno zavrsi za postojece dionicare.
Racunam da se ovo klupko nece rijesiti u iducih 15 mjeseci.znaci stalno ce dolaziti nove vijesti…i stalno ce se pricati o tome.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

New Report

Close