Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zašto je država donijela Lex Agrokor:

Od ulaska izvanredne uprave u Agrokor, odnosno 10. travnja 2017. do kraja svibnja ove godine, ukupni su troškovi Agrokora d.d., što uključuje i naknade povjereniku te plaće i nagrade zaposlenima, potom troškove savjetnika, revizorske i porezne usluge te režijske troškove i sl., iznosili 749,1 milijun kuna. Od toga se najveći dio, 454,4 milijuna kuna, odnosi na troškove savjetnika u tom razdoblju.

Sudac Kolakusic ,koga ovdje mnogi “velicaju” kaze ,vezano za kolektivne tuzbe za odstetu,citiram:
“”Nažalost, zakon o parničnom postupku koji regulira kolektivne tužbe odredio je da se u tim postupcima rješavaju isključivo opća pitanja, što znači da svaki oštećeni građanin mora samostalno pokretati parnični postupak radi obeštećenja. Naravno da je zakon mogao glasiti i drugačije te bi banke u ovom slučaju, primjerice u roku od 30 dana, morale izvršiti povrat novca, bez pokretanja desetina tisuća novih parnica. Banke temeljem naših nakaradnih zakona mogu izjaviti reviziju pa se predmet Franak po treći put može naći na Vrhovnom sudu, a nakon toga ponovno na Ustavnom sudu, pa opet na prvom ili drugom stupnju i tako unedogled. Banke se u međuvremenu mogu obratiti Europskom sudu za ljudska prava”, naglašava Kolakušić koji nije pretjerani optimist.”
Znam da me niste ozbiljno shvacali kada sam to ja prije pisao i objasnjavao,ali sada mozda prihvatite realnost.
Tek uzgred,ovo se odnosi i na ostecene vezano za franak,koji su sada ostali sami da pokusaju “nesto dobiti”.


Grupa Agrokor ostvarila 10,5 posto veću dobit od plana, Konzum odličan[/url]

eto, koliko malo reda je bilo dovoljno… i ćemu je sada bila potrebna sva ova svinjarija sa kriminalnom organizacijom grupom borg i lex agrokorom kada je dovolno bilo ono sa stand-still aranžmanom kojime bi se agrokor dokapitalizirao sa 300m eur, restrukturirao , dugovi reprogramirali i nitko ne bi izgubio ?

Al onda “odabrani” ne bi ni zaradili.

Idemo oteti Ledo prije nego ga nama otmu Usput i na sladoled. 😂

Ja ću pričekati i pratiti savjete udruge glede tužbe.
U međuvremenu moja obitelj zaobilazi Konzum i proizvode Agrokora, tamo gdje ima alternative.
Prošle godine sam na LEDO sladolede potrošio nekoliko tisuća kuna. Od ovog ljeta se kupuju sladoledi u Šparu, Kauflandu i Lidlu.
Ako ostalih 17000 obitelji tako napravi, osjetit će se na profitu.

Izlaze financijska izvješća polagano. Jamstva proknjižena

Izgleda da su jamstva proknjizena kao dug tvrtki-jamaca(JAMNICA,ZVIJEZDA,LEDO do sada).
Zitnjak izgleda ostaje solventan sto je izvrsna vijest za dionicare Zitnjaka.
Nakon objave izvjesca HANFA mozda dozvoli trgovanje na ZSE ?
Dok god se dionice tvrtke ne delistiraju,trebalo bi se moci trgovati s njima na burzi.

Zvijezda d.d. – Obavijest o održanom Nadzornom odboru Izdavatelja

3. Obzirom da gubitak Društva zbog svoje visine ne može u cijelosti biti pokriven iz kapitala I rezervi Društva, sukiadno članku 29.1.2. Nagodbe od 4. srpnja 2018., skiopijene u postupku izvanredne uprave pred Trgovačkim sudom u Zagrebu, posi. br. St-i 138/17, Društvo neće, nakon pravomočnosti Rješenja od 6.srpnja 2018. na temeiju kojega je Nagodba potvrdena, nastaviti s poslovanjem nego će poslovanje Društva biti preneseno na novoosnovano društvo.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Ništa neočekivano, ali svejedno nije ugodno za gledati…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Samo neka provedu to sto prije da mozemo u tuzbe.

Financijski dokumenti, planovi i pokazatelji, na kojima se temelji predložena Nagodba, netočni su i nevaljali. Udruga manjinskih dioničara Koncerna AGROKOR, kao ni Sud i drugi sudionici postupka, nema uvid u kompletnu financijsku dokumentaciju temeljem koje je izrađen prijedlog Nagodbe, međutim, potrebno je ukazati na određene činjenice, vidljive pregledom dostupne, javno objavljene, dokumentacije.

Uprave ovisnih i povezanih društava nisu objavile Godišnja financijska izviješća za 2017. godinu (ni u zakonom propisanim rokovima, ali ni do danas), ali je Izvanredna uprava objavila Konsolidirana izviješća Grupe za isto razdoblje.

Postavlja se pitanje kako je moguće izraditi konsolidirano financijsko izviješće za grupu povezanih trgovačkih društava, ako ne raspolažeš revidiranim financijskim izviješćima pojedinačnih društava koja su članovi te grupe.


Zvijezda d.d. – Obavijest o održanom Nadzornom odboru Izdavatelja

3. Obzirom da gubitak Društva zbog svoje visine ne može u cijelosti biti pokriven iz kapitala I rezervi Društva, sukiadno članku 29.1.2. Nagodbe od 4. srpnja 2018., skiopijene u postupku izvanredne uprave pred Trgovačkim sudom u Zagrebu, posi. br. St-i 138/17, Društvo neće, nakon pravomočnosti Rješenja od 6.srpnja 2018. na temeiju kojega je Nagodba potvrdena, nastaviti s poslovanjem nego će poslovanje Društva biti preneseno na novoosnovano društvo.

Strašno za pročitati, nego tko je odgovora, ko daje potpis, ko knjiži jamstva. Hoću imenom i prezimeno odgovornog koji daje potpis.

New Report

Close