Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Investimire, vidim da ne poznaješ temeljne stvari trgovačkog prava, a upravo na neinformiranu javnost računa IU, pa ću ja tu prekinuti raspravu.

Tebi je Agrokor d.d. kao holding društvo samo "ime na papiru".
Vjerojatno su ti u Ledo. d.d i ostale kompanije također samo "imena na papiru".

Uz takve stavove nije ni čudo da je i Hrvatska postala samo "ime na papiru".

Živjeli vi meni i čuvajte zdravlje!

pitaj purka zasto je kupio samo zitnjak bez jamstava, a nije htio ni ledo ni jamnicu ni dzabe.

ti sad ovdje pamertujes kao da si pametniji od purka, a nisi. covjek ti je u jednoj recenici objansio sve – jamstva sasvim sigurno nisa valjan sva, ali sasvim sigurno neka jesu. i ta neka terete ledo i jamnicu i belej i sve ostale. to je dug kao svaki drugi. i ti sito zano i ti si kupio to. i sad meni pametujes sto j eagrokor , sto je ledo. daj molim te , odrasti malo

ne likujem i niej mi drago, ali ako cijen azdrave burze mora bit da bajkoviti likovi poput poesjdona pogube sve do zadnje pare, neka bude, pogubite. onda mi ostali mozemo poceti ozbiljno razgovarati

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ja sam Belje kupovao i prije objave o jamstva.
Kao dioničar tvrtke koja je preuzela jamstva spreman sam snositi trošak loše poslovne odluke.

Ali nisam spreman da mi se bez valjanog razloga kroz protupravni postupak dekretom oduzme vlasništvo.

Koji tebi dio rečenice ovdje NIJE JASAN?

P.S.
Svoju prepotenciju molim, ostavi za svoje ukučane.
Imam puno širi portfelj nego što je to Belje i nikada nebudem izgubio “do zadnje pare”
A i da izgubim, pa što? Moji su.
Mogu ih i zapaliti ako želim.
Što se to tebe tiče?

La vita e bella!

Investimire za tvoju informaciju koliko ja znam Purko ima Ledo . Lp i uživajte u rastu burze nakon sto nam sve proglase nulom na vaše veliko zadovoljstvo .

I još nešto.
I Žitnjak je garantirao za Roll up kredit, tako da ako Peruško poželi može i Žitnjak dekretom imenovati inolventnom kompanijom.

A zemlja gdje kompanije postaju insolventne provizornom odlukom pojedinca, nema ekonomske budućnosti. Pa ti samo daj “mudro” investiraj na tržištu kapitala u takvom pravnom okružju.

La vita e bella!

https://www.index.hr/vijesti/clanak/kasparov-o-ruskom-preuzimanju-agrokora-vjerujem-u-slucajnosti-ali-i-u-kgb/2009181.aspx
Rusi vraćaju Agrokor malim dioničarima ako im Hrvatska “proda” utakmicu! 🙂

https://www.belje.hr/o-nama/financijski-podaci/

Ovo je link na obavijesti Belja investitorima.

Dakle slučaj Belje, obavijest o jamstvima prvi put se pojavljuje u lipnju 2016, kako su to dionicari mogli znat za jamstva?

Srecko Bahovec je vrijedio za jednog od informiranih, na Ledu se obogatio, a na Jamnici izgleda kako doslo tako oslo.


ja sam daleko od pravnog stručnjaka, ali koja je pravna osnova za "zrcaljenje"? meni se to čini kao stjecanje protupravne imovinske koristi

Snaga nagodbe 🙂
Neka popričaju malo s Upravama pa da vide koja su njihova razmišljanja.
Bitno je samo da udruga povede…

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!

Jel moguće sad nekako kupiti dionice?
Mislim Peruško kaže da je nula ja bi ponudio nešto više.:-)
Da li je to sad uopće moguće kupiti? tipa prebacivanje u skdd tj.izvan burze?
Hvala znalcima.

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!

Danas bi se trebalo sastati i vodstvo Udruge manjinskih dioničara kako bi razmotrili daljnje aktivnosti. Uoči tog sastanka računa se da će Udruga sudskim podneskom ponovno negodovati zbog tretmana jamstava, odnosno ugovornih ograničenja jamstava operativnih kompanija u kreditnim i obvezničkim aranžmanima krovne kompanije koncerna. Usto, navodno kane ponovno protestirati zbog činjenice da su njihova prava slijedom vlasništva dionica potpuno poništena, dok manjinskim dioničarima svih Agrokorovih kompanija izvan Hrvatske, kako kažu, “ni dlaka s glave nije pala”.


sinoć Horvat reče u Otvoreno da su koncesije osigurane novim vlasnicima, po kojem to zakonu ?
o naslijeđivanju ?
tko je to potpisao, da 1 ha zemljišta ide u koncesiju po 400kn, dok postoji interes ostalih domaćih tvrtki i OPG-a za znatno višu cijenu

A što misliš zašto je bivši Ministar poljoprivrede Tolušić unaprijeđen u novog potpredsjednika Vlade. Pogledaj novi Zakon o poljoprivrednom zemljištu donijet u trećem mjesecu ove godine. Sve je sređeno za nove vlasnike Agrokora.



Investimire, vidim da ne poznaješ temeljne stvari trgovačkog prava, a upravo na neinformiranu javnost računa IU, pa ću ja tu prekinuti raspravu.

Tebi je Agrokor d.d. kao holding društvo samo "ime na papiru".
Vjerojatno su ti u Ledo. d.d i ostale kompanije također samo "imena na papiru".

Uz takve stavove nije ni čudo da je i Hrvatska postala samo "ime na papiru".

Živjeli vi meni i čuvajte zdravlje!

pitaj purka zasto je kupio samo zitnjak bez jamstava, a nije htio ni ledo ni jamnicu ni dzabe.

ti sad ovdje pamertujes kao da si pametniji od purka, a nisi. covjek ti je u jednoj recenici objansio sve – jamstva sasvim sigurno nisa valjan sva, ali sasvim sigurno neka jesu. i ta neka terete ledo i jamnicu i belej i sve ostale. to je dug kao svaki drugi. i ti sito zano i ti si kupio to. i sad meni pametujes sto j eagrokor , sto je ledo. daj molim te , odrasti malo

ne likujem i niej mi drago, ali ako cijen azdrave burze mora bit da bajkoviti likovi poput poesjdona pogube sve do zadnje pare, neka bude, pogubite. onda mi ostali mozemo poceti ozbiljno razgovarati
[/quote]

Ovo ti je isto kao da si rekao; ako krađa novca malim dionicarima znaci rast burze,onda je ovo svakako dobro doslo. ne ide to tako

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !



ajde da vas malo razveselim .. ako ste borci, a ne samo forumaši
a primjenjivo je na ovaj slučaj

Samo što ovo nije bila glavna ni izvanredna skupština, pa treba pod prvo pogledati da li se nabrojeni zakoni uopće odnose na ovaj jučerašnji skup. Vrlo vjerovatno ne, jer ovoga je tijelo tek formirano novim zakonom, tako da ga prijašnji sasvim sigurno ne prepoznaju.

Na primjenjivosti se tu odmah pada
[/quote]

uredba eu govori o načinu obraćanja elektronskim putem prema tijelima javnih vlasti, dakle uključivo sudovima te u svim drugim okolnostima

kad se koristi elektronska komunikacija i stvaranje elektroničke isprave

uglavnom postavlja se pitanje tzv pružatelja usluge ima li odobrenje, a u Hrvatskoj su to tri
FINA; AKD i ZABA

New Report

Close