ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Niš od toga za nas male, bojim se…….
Zadnji put je blok prošao vrlo blizu donje granice raspona……tako da će se trejdanjem teško moći ovaj puta nešto ušićariti…….

Do 1 milijun Adrs-r-a odnosno redovnih dionica sa pravom glasa, nešto se događa u Adrisu!
Oko 10% redovnih dionica je veliki iznos za bilo koju tvrtku.

Koje nepotrebno prosipanje love, umjesto da ulazu u nesto oni rade masivne buy backs.

ohladi

Kao npr u što da ulažu? Aci je proglašen strateškim, ko 5. flota. Hupz je kupljen. Cros im neće dati cijeli.
Pokupit ostatak Maistre i Split to je to za sada.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


Koje nepotrebno prosipanje love, umjesto da ulazu u nesto oni rade masivne buy backs.

Ulazu kad se pojavi nesto kvalitetno, kao i kod svega lose robe uvijek ima na prodaju dobre se treba nacekat, pa ovo je skroz logicno adris nema duga ima novca na kojima je sada kamata vjerovatno oko 2% a vlastite daju oko 4% pa s te strane eto vec zarade na razlici ako se gleda samo kamatonosni dio iako se to tako ne prikazuje u poslovanju ali to je ista racunica i jos se udio u vlasnistvu povecava sta ide na ruku vecinskima, ovdje se radi oko 500mil za tih 10% za firmu koja skoro da i nema duga sa viskom novca i EBITDA oko miljarde njima je to mali zalogaj.

Ignore : renči

Ponuda ne smije biti manja od 2 mil kuna, a za redovne dionice cijena max 530kn..Ovo je za velike igrače, al mislim da će dobro utjecat na vrijednost dionice, kad Adris isplati dividendu to će ići samom Adrisu..

Ocekujem i povecanje dividende na 25kn jer novaca imaju a novih preuzimackih meta nema na vidiku a sto bi zanimalo adrias.

Po meni nakon otkupa treba ići na poništavanje dionica.

Mene ovo malo podsječa na Pevec. Ogroman, neobjašnjiv gubitak u zadnjem kvartalu, skepsa glede poslovanja, a trezor kupuje ogromne količine. Čini se kao buy signal.

P/E za povlaštenu 23
HT 12.
Meni taj otkup dionica nikada nije bio simpatičan.

Pa to i je način kako se smanjuje p/e. Može i kroz izvanrednu dividendu. Ako ti isplati 250kn dividende i vrijednost dionice se prepolovi tada će p/e biti duplo manji. To je dobro za firme koje ne znaju što bi sa parama. Neke koje imaju super biznis je bolje ga širiti. Rekao bi da u adrisu ni sami ne znaju što bi, imaju krizu srednjih godina…

Vidim da se roje razno razne teorije zavjera. Polako ljudi, do sada su pokazali da itekako znaju dobro upravljati kompanijom, pogledajte samo rast svih pokazatelja i to već godinama…

Kiko123, po meni se priprema odlazak “mecene” u zasluzenu mirovinu sa bonusom tj.lijepom dividendicom koja ce implicirati rast dionice prema i iznad 465kn te moguci otkup trezora u velikim kolicinama i od samog AV.

Slažem se. I ja sam odmah na to pomislio. AV ide u mirovinu.


P/E za povlaštenu 23
HT 12.
Meni taj otkup dionica nikada nije bio simpatičan.

P/E = 23 je samo za ekipu koja ne zna računati i samo gleda što piše na mojedionice.
Stvarni P/E je skoro duplo manji.

New Report

Close